nodig voor patchworkgezin Jwirpack: r~ Bedrijf zoekt drie technische assistenten HBCOGSDöiK werken 19 GEZOCHT zaterdag 15 september 2012 Stiefgezinnen hem Keulen heeft in haar praktijk inmid dels alle varianten wel een keer aan de hand gehad. Kinderen die hun stiefmoeder de er fenis willen ontzeggen, stiefkinderen die een groter deel van de erfenis willen heb ben en geschilpunten over de uitleg van tes tamenten, bijvoorbeeld wanneer de in het testament omschreven situatie niet meer overeenkomt met de werkelijkheid waarin de erflater leefde. „Een sterfgeval haalt helaas niet altijd het beste in een mens naar boven. En als het dan allemaal niet zo gaat als ze hadden ge dacht, dan komen ze bij ons." Veel proble men ontstaan ook als de achtergebleven partner een nieuwe relatie aangaat. „Kinde ren willen dan bijvoorbeeld voorkomen, dat hun erfdeel wordt opgesnoept. Of het be roemde voorbeeld van de oude man die op eens met een bruid van 23 aan komt zetten, die als officieel partner de helft van de erfe nis krijgt Daarover procederen wij gere geld." Het krijgen van een erfenis, betekent trou wens niet per definitie een financiële mee valler. Soms kleven er, zeker in deze tijd, flinke schulden aan een nalatenschap waar voor je, als je niet oppast, als erfgenaam moet opdraaien. „Je kunt problemen voor komen door de erfenis beneficiair te aan vaarden, dan hoefje niet uit eigen vermo gen bij te betalen als er meer schulden zijn dan bezittingen, legt Blokland uit. De schul den zijn overigens soms verdekt opgesteld: „Stel dat een weduwnaar weer gaat samen wonen. Zijn kinderen hebben op hem een vordering door het overlijden van hun moe der. Daar merkt hij bij leven niets van, maar die vordering kan door rente-aangroei best hoger zijn dan de waarde van zijn vermo gen. In feite is hij dus gewoon failliet. Als hij overlijdt, zijn de kinderen aan de beurt, en als de nieuwe partner de erfenis zonder meer aanvaardt, ligt er maar net aan hoe de verhouding met.de stiefkinderen is. In de meeste gevallen zal zij uit eigen zak die schuld aan haar stiefkinderen moeten vol doen." www.notaris.nl;www.nieuwgezin.info www.verenigingfas.nl;www.erfwijzer.nl reageren? v geld@wegener.nl Bijna een op de tien gezinnen in Nederland (onderzoek 2010) is een zogenoemd stief gezin. In de meeste gevallen wonen de kinderen bij hun moeder (84 procent). In 13 procent van de gevallen wo nen kinderen bij hun vader. In 3 procent van de gevallen is er sprake van een samenge steld gezin, waarin zowel kin deren van de vader als van de moeder leven. In ongeveer een derde van alle stiefgezin nen krijgen de nieuwe part ners ook samen kinderen. (Bron: Nederlands Jeugd Insti tuut. www.nji.nl) Het aantal eenoudergezin nen steeg van 318.000 in 2001 naar 417.000 in 2011. Vooral tieners en meerderjari ge kinderen groeien vaker op bij maar een van de ouders. In 2011 bestond een kwart van de gezinnen met uitslui tend meerderjarige thuiswo nende kinderen uit een een oudergezin, terwijl dat er in 2001 een op de vijf was. (Bron: CBS. www.cbs.nl). Niet alle stiefgezinnen zijn succesvol. Zo'n 60 procent valt na korte of langere tijd weer uit elkaar. De andere ge zinnen blijven wel bij elkaar, maar kunnen niet allemaal bo gen op een harmonieus sa menwonen. Slechts 10 pro cent van de samengestelde gezinnen geldt als succesvol. (Bron: ouders.net) Airpack Nederland onlwikkelt en bouwt 'custom made' compressoren, drogers en stikstof generators voor de olie- en gasindustrie. In deze altijd groeiende sector heeft Airpack zijn naam gevestigd als wereldwijde leverancier van top kwaliteit installaties voor de meest extreme situaties. Van de Sahara woestijn tot diep in Rusland en op volle zee; Airpack levert overal! Als internationaal bedrijf met een volledig productieproces In Zlerikzee is Airpack altijd op zoek naar nieuwe krachten om het team te versterken. Momenteel zijn wij daarom op zoek naar assistenten voor onze constructie-, project- en instrumentatie managers. I Netherlands BHBHBSBHBHB Elke week belichten we hier een personeelsadvertentie die elders in deze krant staat. Vandaag spreken we met Carly Rpmeijn van Airpack in Zierikzee. De adverten tie staat op pagina 10 van deze bijlage. door CarJa van de Merbei Airpack Nederland in Zierikzee zoekt drie nieuwe werknemers: drie managerassistenten met een technische opleiding. Airpack is een internationaal bedrijf dat installaties ontwikkelt en bouwt voor het aansturen van pompen in de olie- en gasindustrie. Deze compressoren, dro gers en stikstofgenerators worden wereld wijd afgezet. Airpack heeft één vestiging. Het bedrijf maakt wel gebruik van agent schappen in het buitenland. In Zierikzee werken ongeveer honderd mensen. Air pack is in 1978 begonnen in Delft en sinds begin jaren '80 gevestigd in Zierik zee. 'Om het team te versterken' zoekt het be drijf een assistent-projectmanager, een assistent-constructiemanager en een as H sistent-instrumentatiemanager. De assis tent van een projectmanager moet con tacten onderhouden met klanten en met de mensen op de werkvoer. Deze moet ervoor zorgen dat het proces goed ver loopt en dat de klanten krijgen waar ze om vragen, waaronder de juiste techni sche documenten, licht Carly Romeijn van Airpack toe. „Hbo-mensen die hier op solliciteren en worden aangenomen, kunnen doorstromen tot projectmana ger." De assistent-constructiemanager doet het voorbereidende werk voor de constructieafdeling. Deze moet onder meer technische 2d-tekeningen kunnen maken en uitwerken. En de nieuwe assis tent van een instrumentatiemanager is bestemd voor de elektroafdeling. Hij of zijn wordt geacht elektronische schema's te kunnen opstellen. Voor alle drie de functies worden technische opleidingen gevraagd: voor de eerste twee werktuig bouwkunde, voor de derde elektrotech niek. Zowel afgestudeerde mbo-ers als -hbo-ers kunnen solliciteren. Het salaris dat Airpack voor deze werkne mers betaalt, is afhankelijk van oplei ding, werkervaring en leeftijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49