sport 133 Crosscompetitie ondergaat metamorfose Wielerpaar zaterdag 15 september 2012 door Maurice Steketee MIDDELBURG - De Zeeuwse cross competitie krijgt een andere op zet. De korte en lange cross zullen worden samengevoegd, zodat er minder versnippering is. Verder zullen er minder starts zijn waar door het programma korter is voor de atleten. De Vereniging Zeeland Atletiek (VZA) is tot de nieuwe opzet geko men nadat een werkgroep zich heeft gebogen over de toekomst van het crossen in Zeeland. Door dat er steeds minder belangstelling is voor deze tak van atletiek is na gedacht over een formule om het crossen weer populair te maken. De werkgroepleden Margot de Nijs, Jan Roose, Fred Rabout, Mar- tijn de Kok, Anton Vael en Theo Rabout brachten onlangs hun ad vies uit aan de VZA. Het overkoe pelende orgaan heeft ingestemd met de nieuwe plannen. Alle Zeeuwse atletiekverenigingen staan achter het nieuwe initiatief. „Dat er iets moest veranderen spreekt voor zich. De werkgroep heeft gestreefd naar minder ver snippering en - meer onderlinge strijd. Dit in combinatie met een korter programma en meer over zicht in ieder startveld. Dit maakt het ook voor het publiek duidelij ker en aantrekkelijker", zo meldt de werkgroep. Het Zeeuws kampioenschap cross zal gaan rouleren tussen de ver schillende Zeeuwse verenigingen. „Omdat elke vereniging één keer in de zeven jaar aan de beurt komt, wordt gevraagd aan deze dag naar eigen invulling en creativi teit extra cachet te geven. Na inten sief overleg is de korte cross voor vrouwen en mannen komen te ver vallen, omdat de overstap naar de kortere 'lange cross' minder groot is geworden. De crossen worden ook opengesteld voor trimmers." Kalender 3 november 2012: Moerschans- cross Hulst 24 november 2012: Elder- sehanscross Aardenburg 8 december 2012: Inkelcross Krui- ningen 19 januari 2013: Delta Cross Wes- tenschouwen 26 januari 2013: Finlandcross Westdorpe 16 februari 2013: Pallandtcross Middelharnis ZK Cross: 2 maart 2013: Kustcross Vlissin- gen Verstaat Sengers Ladies Cycling Team de kunst? „We kunnen hard voor elkaar werken. Als we alle zes een goede dag hebben, doen we goed mee. Onlangs zijn we in de Holland La- dies Tour vijfde geworden in een ploegentijdrit. Maar nu rijden we zonder onze kopvrouw Anna van der Breggen en doen er ook nog enkele andere teams mee. Ik zou op het WK een plek in de top tien al mooi vinden." ]e verruilde in de winter Dolmans Landscaping voor deze Belgische ploeg. Je wilde een mooier program ma rijden. Is dat ook uitgekomen? „Jazeker, ik heb zelfs meer gere den dan ik had verwacht. Ik ben het jaar in februari begonnen met de Ronde van Qatar - die etappe koers werd nog wel gezien als trai ningswedstrijd - en daarna ben ik doorgegaan naar de Omloop het Nieuwsblad, de GP Le Samyn, de Ronde van Vlaaderen, de Waalse Pijl, diverse Franse koersen... Ik heb echt veel koersdagen ge maakt, zeker ook voor een vrouw. Vanaf juli ben ik bijna constant weggeweest voor meerdaagse wed strijden." Dit smaakt dus naar meer. „Ja, volgend jaar rijd ik weer voor deze ploeg. Vorige week heb ik te horen gekregen dat de ploeglei ding met me door wil. Daar ben ik blij mee, want ik voel me er heel prettig in. De sfeer is goed en je kunt wel zeggen dat we een vriendinnenploeg zijn. In som mige vrouwenteams zijn er on derlinge spanningen, maar dat is bij Sengers totaal niet het geval." Wat is jouw rol? „Ik ben puur een knecht. Maar dat vind ik totaal niet erg. Je kunt mij heel goed een opdracht meegeven. Zo van: spring hon derd keer mee met die ene ren- ster. Ik doe dat dan ook. En als je dan alles geeft, gaat je eigen klas sement er wel eens aan. Maar goed, je helpt je kopvrouw wel met al dat werk. En zij, Anna, waardeert ook heel erg wat de an deren voor haar doen. Als zij een goede uitslag neerzet, maakt ze naar de anderen toe ook duidelijk dat het een teamprestatie is. Laatst zei ik een keer tegen haar: 'Mooi dat je de witte trui hebt ver diend'. Toen corrigeerde ze me. Ze zei: 'Het is mooi dat wij de wit te trui hebben verdiend'. Kijk, voor zo iemand wil ik wel hard werken." Birgit Lavrijssen woont in Wemel- dinge samen met Marco Min- naard. Hij zit bij het Continental Team van Rabobank en is als wiel renner ook veel van huis. Afgelo pen week was hij actief in de Ron de van China. Bij het WK-debuut van zijn vriendin kan hij niet aan wezig zijn. Lavrijssen heeft in 2012 meer dan zestig koersdagen. „Marco komt wel aan het dubbele aantal", schat ze in. „Er zijn maanden dat we el kaar heel weinig zien. Dan kom ik thuis en is hij net weer voor etap pekoers vertrokken." Voor beiden zit het lange seizoen er bijna op. In de winter hebben ze meer tijd samen. Dan kunnen ze ook samen op trainingskamp. Birgit Lavrijssen maakt op haar tijdritfiets een trainingsrondje over de Kattendijksedijk. foto Willem Mieras VALKENBURG Vos laat tijdrit op WK schieten KLOETINGE Kloetinge om 17.00 uur tegen Telstar KOOLSKAMP Van Zandbeek snelste in Vlaanderen Ronan van Zandbeek heeft de eer ste profzege in zijn carrière ge boekt. De wielrenner van Ar- gos-Shimano was gisteren na 192 ki lometer de snelste bij het Kam pioenschap van Vlaanderen. De 23-jarige Van Zandbeek klopte in het Vlaamse Koolskamp zijn vijf medevluchters in de sprint. De Deen Christopher Juul Jensen werd tweede, voor de Belg Kurt Ho- velijnck. Vorig jaar ging de zege nog naar Van Zandbeeks ploegge noot Marcel Kittel. ROTTERDAM Honkballers bereiken finale van EK De Nederlandse honkballers heb ben de finale bereikt van het EK in eigen land. Oranje won gistera vond in Rotterdam met 2-0 van Spanje. Daarmee verzekerde de ploeg van bondscoach Brian Farley zich vroegtijdig van een plaats in de eindstrijd. Nederland speelt morgen in de finale tegen Italië. De titelverdediger versloeg^Tsjechië in Haarlem met 3-0. Nederland en Ita lië spelen zaterdag eerst nog tegen elkaar in' de laatste wedstrijd van de tweede ronde. MIDDELBURG Zweistra pakt zege in Luxemburg Dressuuramazone Thamar Zweis tra heeft bij een concours in Leude- lange (Luxemburg) met haar paard Hexagons Charon de rubriek voor vijfjarige paarden gewonnen. De in woonster van Schore won de voor ronde met 8.24 punten en was ook in de finale de sterkste, met 8.56 punten. Jeanine Nieuwenhuis werd in de voorronde van de wed strijd voor junioren tweede. De sco re van de amazone uit Serooskerke met Hexagons Baldacci was 70,225%. Vandaag is de finale. Marianne Vos komt toch niet in ac tie bij de tijdrit tijdens het WK wielrennen in Valkenburg. Dat heeft de Nederlandse wielerbond gemeld. Ze nam dat besluit in over leg met de ploegleiding van Rabo bank en bondscoach Johan Lam- merts. Vos wil zich volledig focus sen op de wegrit. Lammerts roept geen vervangster op voor de olym pisch kampioene op de weg. Al leen Ellen van Dijk en Anna van der Breggen vertegenwoordigen Nederland nu op de tijdrit. De wedstrijd tussen Kloetinge en Telstar in de tweede ronde van de KNVB-beker kent een gewijzigd aanvangstijdstip. Aanvankelijk zou de wedstrijd woensdag 26 september om 16.00 uur worden gespeeld, maar in on derling overleg is besloten het duel een uur te verplaatsen. De aanvang is nu 17.00 uur. Kloetinge schakelde in de eerste ronde van de landelijke beker ver rassend EW uit Het werd op het Wesselopark 3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33