Graziano Pellè wil scoren voor Koeman 31 Borsato vermaakt tennispubliek Marco Borsato was gisteren even de Cliff Richard van de Davis Cup. De Nederlandse zanger ver maakte het publiek op het terrein van de Westergasfabriek tijdens de regenpauze van het duel tussen Nederland en Zwitserland met een spontaan optreden. Hij was als toeschouwer aanwe zig in Amsterdam om Roger Federer te aanschouwen, maar pakte daar de microfoon en zong onder meer zijn hits 'Ik leef niet meer voor jou' en 'Rood'. Thiemo de Bakker (links) slaagde er niet in het spel van Roger Federer te ontregelen. foto Toussaint Kluiters/ANP door Hans Leber ROTTERDAM - De vraag is of hij het in zijn eerste Nederlandse periode, I bij AZ, naar zijn zin had in Neder land. Het antwoord van de nieuwe v Feyenoord-spits Graziano Pellè is veelzeggend. „Ik heb' er niet ge bracht wat van me werd verwacht. Maakte te weinig doelpunten." Maar wat vond hij van Nederland? „Oh? De vraag is of ik het leuk vond in Nederland? Een erg mooi land. Ik woon er graag, ben blij dat ik er terug ben." Pellè kan wel om het misverstand lachen. „Alle vragen die ik van journalisten krijg gaan over het ge brek aan doelpunten in mijn car rière. Dus ik begin er zelf maar vast over." Hij heeft er net een trai ning met Feyenoord op zitten. Har de schoten op doel gaan er in, met links even gemakkelijk als met zijn rechterbeen, harde kopballen spat ten uiteen op de lat... De 27-jarige aanvaller lijkt allerminst moeite te hebben met scoren. „Trainers heb ben me altijd verteld dat ik de ei genschappen bezit die een spits moet hebben." Pellè ontmoette op vakantie in Spanje de zoon van Ronald Koe man en vertelde hem een terug keer naar Nederland te zien zitten. Na AZ speelde hij een half jaar voor Sampdoria in de Serie B, waaraan hij was verhuurd door Parma dat hem vorig jaar zomer bij AZ ophaalde. Het hernieuwde contact tussen trainer en speler via Koemans zoon leidde tot de komst van Pellè naar Rotterdam. Was bij AZ (2007-2011) de oogst mager met veertien treffers in 53 wedstrijden, één doelpunt in tien Parma-optredens en vier in twaalf wedstrijden voor 'Samp', dat hield ook niet over. Pellè weet het. „Ik ben zelf verant woordelijk, maar moet wel zeggen dat ik beter functioneer als ik een hele wedstrijd kan spelen en niet tien minuten hoef in te vallen. Ik weet dat ik kan scoren, en ga dat ook doen. Koeman heeft een aan tal van vijftien doelpunten dit sei zoen genoemd, nou waarom niet?" Bij Sampdoria maakte hij iedere 160 minuten één doelpunt. Dat is ongeveer één op twee, wat ook in de Serie B niet zo slecht is. Het ver trouwen van Koeman was voor Pellè een belangrijke reden naar Feyenoord te willen. „Ik heb on der hem goed gefunctioneerd bij AZ. Als ik terugdenk aan het mo ment dat hij de spelersgroep toe sprak na, zijn ontslag, krijg ik weer kippenvel. Dat was emotioneel, zeer indrukwekkend. Wij als spe lers wisten maar al te goed dat dat door ons kwam. Dat het onze schuld was doordat we bijvoor beeld onnodig van Vitesse verlo ren." Koeman was Van Gaal opge volgd die landskampioen was ge worden. Volgens Pellè kon niet ie dereen in de AZ-selectie de over gang van de strenge, autoritaire Van Gaal naar Koeman maken. In Alkmaar wordt nog altijd gespro ken over spelers die een beetje de kampioen dachten te kunnen uit hangen. Pellè ziet verandering bij Koeman. „Ik denk toch te merken dat hij wat strakker is geworden. Maar misschien vergis ik me, hoor. Ach, ik heb altijd lekker gevoet bald onder Koeman. Hij is puur en een enorme kenner." De trainer op zijn beurt roemt zijn spits om zijn voetbal 'in de kleine ruimte'. De fysiek grote en sterke Pellè is goed aanspeelbaar in combinaties,- is een kaatser, kan ballen klaarleg gen voor anderen én zelf scoren, volgens de coach. De Italiaan bloost nog net niet. „Dat vertrou wen is prettig. Ik hoop heel erg dat ik tegen PEC Zwolle speel. Ik vond De Kuip al geweldig toen ik er met AZ speelde." zaterdag 15 september 2012 EINDHOVEN Helmond Sport loopt uit op concurrentie Helmond Sport blijft koploper in de Jupiler League. In Eindhoven werd gisteren met 3-4 gewonnen, mede dankzij drie treffers van top scorer Emrullah Güvenc. De voor sprong op nummer twee MVV liep op naar vier punten. De Limbur gers kwamen bij De Graafschap niet verder dan een gelijkspel: 1-1. Cambuur haalde fors uit tegen Al- mere City. De Friezen wonnen met 5-2. De ploeg uit Flevoland pakte nog geen enkel punt Het neemt de laatste plaats over van Den Bosch dat met 3-0 won van Excelsior. SAN MARINO Wegracers wijden circuit Simoncelli in De motorracers uit het wereldkam pioenschap hebben op ongebruike lijke wijze het circuit van Misano in San Marino ingewijd. Coureurs van de MotoGP, Moto2 en Mot03 reden niet op de motor, maar per fiets over de racebaan, die is vernoemd naar de vorig jaar overleden Marco Simoncelli. De fïetsronde was daarmee me teen een eerbetoon aan Simoncelli, die in 2011 tijdens de Grand Prix van Maleisië verongelukte. MUNCHEN Robben inzetbaar tegen Mainz Bayem München kan vandaag al weer een beroep doen op Arjen Robben voor de wedstrijd tegen Mainz. Trainer Jupp Heynckes zei gisteren dat de vleugelaanvaller geen last meer heeft van de spierblessure, die hem er dinsdag van weerhield mee te doen bij Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Hongarije. „Hij is een ervaren spe ler, die geen risico zal nemen. Ik denk dat hij zo fit is dat hij vanaf het begin kan spelen", aldus Heyn ckes. BRUSSEL Devolder verhuist naar RadioShack De Belgische renner Stijn Devolder maakt definitief de overstap van Va- cansoleil-DCM naar RadioShack. Hij mocht weg bij de Nederlandse formatie en zette deze week zijn handtekening onder het contract. Hij wordt bij RadioShack herenigd met Dirk Demol, zijn oud-ploeglei der en mentor. „De transfer is er niet op mijn vraag gekomen maar het was Johan Bruyneel zelf die er voor zorgde dat Stijn Devolder vol gend seizoen in dienst gaat rijden van het RadioShack-Nis- san-Trek-team", aldus Demol. TILBURG De Knegt begint aan laatste veldritseizoen Gerben de Knegt begint later deze maand aan zijn laatste seizoen als veldrijder. De Brabander heeft een contract voor het komende cross-seizoen ge tekend bij het Orange Babies Cy cling Team. „In principe wordt dit mijn laatste seizoen", zei De Knegt. „Alleen als er een wonder gebeurt en het gaat super goed, dan zou ik er nog wel een jaar aan kunnen vast plakken. Maar ik moet ook realistisch zijn, want ik ben bijna 37 jaar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31