Federer betovert zelfs tegenstander 30] sport 3 Teleurgesteld Volleyballers verliezen opnieuw van België Mulder maanden uit roulatie met voetblessure zaterdag 15 september 2012 Natuurlijk was Johnny Hoogerland dinsdag teleurgesteld toen hij hoorde dat hij niet geselecteerd was voor het WK. Maar veel zin om er iets over te zeggen, had hij niet. De bondscoach had beslist, terug draaien kon Johnny diens keus niet en hij wist natuurlijk ook wel dat het na zijn prestaties van dit jaar niet vanzelfsprekend zou zijn dat hij geselecteerd zou worden. Maar toch: bondscoach Leo van Vliet zocht naar renners-in-vorm en dat was Johnny. „De afgelopen weken reed ik goed. Desondanks wist ik dat de twëe wereldbeker wedstrijden in Canada belangrijk zouden zijn. In Quebec was ik su per slecht. Ik snap nog steeds niet hoe dat kan. Maar in Montreal was ik wel sterk en had ik gewoon domme pech dat ik in de finale lek reed. Ik weet natuurlijk niet zeker of ik kort geëindigd zou zijn, maar de kans daarop was wel groot." Een dag na zijn terugkeer van de vermoeiende trip naar Canada werd Johnny achtste in de GP Wal lonië. „Met maar twee uurtjes slaap. Ik reed goed. Het leek er zelfs even op dat we met zes man in de beslissende ontsnapping za ten." In plaats van een voorberei ding op het WK rijdt Johnny nu de Grand Prix d'Isbergues (zon dag) en de Omloop van het Hout- land (dinsdag). In verband met het WK zijn er daarna geen koer sen. Het wordt veel trainen en wei nig tv kijken, denkt Johnny. „Eer lijk gezegd denk ik niet dat ik vol gende week zondag het WK zal volgen." Daarna volgen nog wat kermiskoersen, de Ronde van Lom- bardije en de vijfdaagse Tour of Be ijing. Tallinn - De Nederlandse volley balmannen zijn het tweede kwali- ficatieweekeinde voor het EK 2013 slecht gestart Oranje verloor gister avond in de Estse hoofdstad Tal linn opnieuw met 2-3 van België, na een voorsprong van 2-0: 25-23 25-23 21-25 22-25 19-21. De ploeg van bondscoach Edwin Benne moest vorige week in Kortrijk ook al.met 3-2 buigen voor de zuider buren. Ook in dat duel verspeelde Oranje een positieve marge van 2-0. De tweede nederlaag in Tal linn tegen België was nog iets pijn lijker. Nederland liet liefst zeven matchpoints onbenut. België sloeg daarna bij de eerste winstkans met een toe. België verstevigde door de zege de koppositie in poule B. Oranje blijft tweede. Nederland speelt in Tallinn nog tegen Israël (zaterdag) en Estland (zondag). De ploeg van Benne heeft directe plaatsing voor het EK niet meer in eigen hand. Alleen de nummer één van de poule verdient een startbewijs. De nummer twee moet zich in een play-offronde nog zien te plaatsen. De Nederlandse volleybalvrouwen zijn nog één zege verwijderd van plaatsing voor het EK 2013. Oranje won in het Oekraïense Joezjni in drie sets van Denemarken: 25-12 25-13 25-7- De Nederlandse tennissers kun nen er na de openingsdag van het Davis Cupduel met Zwitser land vrijwel zeker van uitgaan dat volgend jaar opnieuw wordt getennist in de Europees/ Afri kaanse zone. Om de wereld- groep te bereiken, moet dit .weekeinde in Amsterdam Zwit serland worden verslagen. Na de openingsdag staat Oranje met 2-0 achter. door Marco Knippen AMSTERDAM - Als geen ander weet Roger Federer mensen te betove ren. Begin dit jaar werden in Rot terdam de toeschouwers van het ABN Amro-toernooi door zijn ma gie gegrepen en gisteren tijdens het Davis Cup-duel in Amsterdam was het niet anders. Zelfs Thiemo de Bakker, zijn "oppo nent op de openingsdag, raakte in vervoering. Een ovatie kreeg Fede rer, na de routineklus tegen De Bakker (6-3, 6-4, 6-4). Hij mocht Zwitserland dan op voorsprong hebben gezet, van enig chagrijn bij de Nederlandse fans was geen spra ke. De bewondering won het sim pelweg van de hunkering naar suc ces. En dus werd de wereldrang lijstaanvoerder zonder reserves be jubeld. De reactie van het publiek was be grijpelijk. Immers, Federer vormde de trekpleister, niet De Bakker. Hij mocht slechts fungeren als de aan gever van de maestro, van wiens komst een magneetwerking was uitgegaan. In die rol schikte hij zich lijdzaam. Onder de indruk was de verliezer van zijn illustere bedwinger, die met een gevarieerd repertoire voor puur vermaak zorgde. De verraderlijke wind in het open luchtstadion op het terrein van de Westergasfabriek mocht dan een factor zijn, Federer liet zich er nau welijks door ontregelen. „Het ge mak waarmee hij speelt en scoort, is ongekend", sprak De Bakker met ontzag. „Ik heb eerder al eens van Nadal en Djokovic verloren, maar hen vond ik toch minder im posant." Hoewel Federer de regie voerde en De Bakker mocht figureren, had de 31-jarige Zwitser warme woor den met een boodschap voor zijn zeven jaar jongere collega-prof over. „Hij heeft de potentie om weer bij de beste honderd of nog verder te komen. De vraag is al leen: slaag je erin je niveau vast te houden, dag in dag uit? Want de marges zijn klein, dus zul je con stant moeten presteren en fysiek en mentaal in balans moeten zijn." Het is een les die Federer zelf tot in de perfectie in de praktijk bracht, getuige zijn zeventien grandslamtitels en legio andere hoofdprijzen. Maar ook zijn 'maat je' Stanislas Wawrinka, die de laat ste vier jaar een vaste klant in de top-25 is, herbergt die kwaliteit. Al is hij psychisch niet de meest koel bloedige van het elitegezelschap. In Davis Cup-verband vergalop peerde Wawrinka zich meermaals, en dan vooral als hij de aanvoer dersband droeg. In 2005, de laatste keer dat Nederland en Zwitser land elkaar in het landentoernooi troffen, wreekte zich dat: 2-3, na verliespartijen tegen Peter Wessels en Sjeng Schalken. Tegén Robin Haase, een erkend gravelspeler, dreigde het scenario van het ongewilde debuut van des tijds zich te herhalen. Opnieuw legde hij zichzelf een strop om de nek. Haase trok hem weliswaar aan, maar liet ook weer los. Zo doende kon Wawrinka het verstik kingsgevaar afwenden en met ademnood ontsnappen: 6-3, 3-6, 6-3, 7-ft- Of, zoals captain Jan Sie- merink het analyseerde: Op de 'big points' kwam Robin net te kort. Federer zag het met genoegen aan. De belangrijkste reden voor zijn aanwezigheid is handhaving in de Wereldgroep afdwingen, om zo kans te blijven maken op de laat ste trofee die'nog op zijn uitpuilen de erelijst ontbreekt. Die eerste missie lijkt niet meer te kunnen stranden, nu een comfor tabele voorsprong van 2-0 is geno men. In het dubbelspel zal Federer er vanmiddag alles aan gelegen zijn om met Wawrinka tegen dubbel- specialist Jean-Julien Rojer en hoogstwaarschijnlijk Haase de voortijdige beslissing te forceren. Om zich dan, net als in de afgelo pen dagen, in het hotel te storten op een andere wedstrijdreeks: de tafeltenniscompetitie met zijn ploeggenoten. Dat Oranje het - zoals Federer het eerder duidde - 'leuke weekeinde met vrienden' nog kan verstieren, daar gelooft niémand meer in. Of, om met de artiest Marco Borsa- to, te spreken: 'De meeste dromen zijn bedrog'. ROTTERDAM - Feyenoord kan de ko mende maanden niet beschikken over doelman Erwin Mulder. De keeper van Feyenoord heeft een breuk in een sesambotje in de rechtervoet opgelopen en staat voorlopig aan de kant. Mulder probeerde gisteren nog met pijnstillers te trainen, maar zonder succes. De keeper krijgt de komende zes weken loopgips. Clubarts Casper van Eijck ver wacht dat Mulder voor de winter stop niet meer in actie zal komen. „Dit is een forse domper", zei trai ner Ronald Koeman. Kostas Lamprou zal Mulder zater dag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle vervangen. De Griekse keeper maakt daarmee zijn debuut in de competitie. „We hebben alle vertrouwen in Kostas. Dit is tegelij kertijd een goede mogelijkheid voor ons om hem op langere ter mijn op het hoogste niveau aan het werk te zien." Nacer Chadli keert bij FC Twen te terug in de selectie. De Belg kampte met een bovenbeenblessu re, maar kan vandaag in Tilburg te gen Willem II weer spelen. Dat geldt ook voor verdediger Douglas, die moest afhaken tegen VYV-Ven- lo. Trainer Steve McClaren heeft defensief voldoende opties. Hij heeft de nieuwelingen Edson Braafheid en Dedryck Boyata mee genomen, net als Jerson Cabral. Ryan Babel zit voor het eerst in de selectie van Ajax sinds zijn te rugkeer bij de Amsterdamse club. Trainer Frank de Boer maakte be kend dat hij de speler heeft opge nomen in zijn ploeg voor het duel zaterdag met RKC Waalwijk. Ba- bel tekende in augustus bij Ajax, nadat hij zijn contract bij het Duit se Hoffenheim had afgekocht. Graziano Pellè wil het vertrouwen dat Ronald Koeman in hem heeft graag terugbetalen met doelpunten. foto John de Pater Het Nederlandse Davis Cupteam moet drie partijen op rij winnen om Zwitser land nog te kunnen verslaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30