Een vertrouwde parade van BN'ers 21 zeeland 'Beweringen Antwerpse havendirecteur bedrieglijk' Profielschets De krant 6 weken voor 18 euro! Duitse militairen op Walcheren op website te zien zaterdag 15 september 2012 Deze krant vroeg giste ren aan lezers wie de opvolger van Karla Peijs moet worden. Niet alleen namen werden ge vraagd, maar vooral ook de eigen schappen die een nieuwe Com missaris voor de Koningin moet bezitten. Dat laatste noemen we een profielschets en dat woord is aan een opmars bezig sinds Louis van Gaal bondscoach van het Ne derlands Elftal is geworden. Hij liet toen hij begon weten, dat hij voor iedere positie in het elftal een profielschets had gemaakt waaraan een speler moest vol doen wilde hij opgesteld worden. En zo koos hij bij zijn eerste wed strijd voor Klaas Jan Huntelaar in spits, die voldeed kennelijk aan zijn profielschets. Maar vervol gens stelde hij twee keer Robin van Persie op, dus kan je je afvra gen wat zo'n profielschets dan waard is. Niets, lijkt mij, je stelt gewoon de beste spelers op. En zo is het ook bij de keuze van de nieuwe Commissaris van de Ko ningin. Geen profielschets maken, maar gewoon de beste man of vrouw kiezen. Uit de reacties valt op te maken dat veel mensen graag een Zeeuw willen, en daar valt iets voor te zeggen, maar als er vervolgens een Fries komt die eigenlijk beter is, dan willen we die toch liever? Toch zijn het Zeeuwen die meest genoemd wor den, met Jan Peter Balkende en Herman Wijffels als grote favorie ten. Zelf zat ik nog aan Jan Kees de Jager te denken. Hij komt uit Kapelle, is vaak geprezen als mi nister en hij komt binnenkort zonder werk te zitten. Maar hij schijnt niet terug naar Zeeland te willen komen. En dus heb ik nog maar eens extra lang nagedacht wie de beste kandidaat zou zijn. En ik kwam tot een verrassende conclusie: ikzelf. Vergeeft u mij mijn hoogmoed, maar ik heb al tijd goed mijn best gedaan op school, ik ben een Zeeuw, ik heb een breed netwerk en ik spreek mijn talen. Zo kan ik vloeiend Ter- neuzens, Cadzands en Zuud-Beve- lands en als ik wat gedronken heb kan ik op feestjes heel goed mijn ome Cor uit Vlissingen imiteren. Neem mie! Voor meer columns: www.pzc.nl/columns colofon mBBBBBÊ PZC Park Veldzigt 3 5, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pze.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeëuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur 055- 5388 000 088-0139 999 0900- 6743 836 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85.) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of Indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van €77,65 per kwartaal inazsi een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80;85 per kwartaal (M28) ik nèem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PG) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kanook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van Rekeningnummer mijn rekening af te schrijven. Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. In hel cololon li elt u nadere Inlotmalie aan. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - De Statenfractie van de Partij voor Zeeland vindt dat de Antwerpse havenbestuurder Marc Van Peel deze week zijn boekje te buiten is gegaan tijdens de Zeeuwse Oesterpartij. De frac tie heeft Statenvragen gesteld. Van Peel riep de nieuwe Neder landse regering op een streep te zetten onder het Scheldedossier. De met Vlaanderen gesloten Schel- deverdragen moeten worden uitge voerd en de Hedwigepolder onder water gezet. Gebeurt dat niet, dan is dat voor Vogelbescherming Ne derland mogelijk reden om be zwaar te maken tegen de nieuwe baggervergunningen die nodig zijn om de Schelde toegankelijk te houden. De PvZ noemt de bewe ringen van Van Peel 'bedrieglijk'. PvZ-Statenlid Johan Robesin stelt dat 'de baggervergunningen, die aan het Vlaams Gewest zijn ver leend in aansluiting op het tracébe- sluit van 17 juli 2008 onherroepe lijk zijn'. Volgens hem zijn er geen nieuwe vergunningen nodig. Staatssecretaris Joop Atsma heeft de Tweede Kamer in november 2011 geschreven dat voor het on derhouden van de verdiepte vaar geul periodiek een nieuwe water vergunning en vergunning krach tens de Ontgrondingenwet nodig MIDDELBURG - De Britse krant Dai ly Mail heeft op haar website Mail Online foto's van Duitse militai ren op het Walcherse strand gezet. De Duitsers vermaken zich bij de duinen. De foto's zijn in Britse handen gekomen nadat de camera van de Duitsers door Engelse com mando's was gepikt, kort nadat de Engelsen de posten van de Duit sers hadden aangevallen. Ze zijn nu op het internet gezet, voorzien van bescheiden teksten. http://www. daily- mail.co.uk/news/article-2202688/Rem arkable-photos-capture-Nazis-relaxing -battle.html?ito=feeds-newsxml Schrijfster Rosita Steenbeek Bijna 1500 genodigden trok ken vrijdagavond over de ro de loper bij CineCity in Vlis singen voor de officiële ope ning van de veertiende edi tie van Film by the Sea. door Rolff Bosboom Geen opening zonder toespraken. Voorzitter Kees Izeboud van Film by the Sea ventileerde, zoals dat hoort, ambities (zoals streven naar nog meer landelijke bekendheid) en zorgen. Hij zei te hopen op het handhaven van het overheidsaan deel in de subsidie en wees daarbij ook op promotie- en economisch belang van het festival. Daarnaast riep hij bedrijfsleven en overheid in Zeeuws-Vlaanderen - waar het festival sinds vorig j aaneen neven locatie heeft - op serieus te investe ren in Film by the Sea. i Aan commissaris Karla'Peijs was daarna de eer het festival officieel te openen; Voor de laatste keer, want binnenkort neemt zij af scheid. „Dit festival is een de vele Zeeuwse evenementen die ik in mijn hart heb gesloten." Dat geldt zeker voor de juryleden. Schrijvers en filmmakers die daar eenmaal deel van uit hebben mó gen maken, keren de jaren nadien steevast terug naar Vlissingen. Daarmee is Film by the Sea ook uitgegroeid tot een jaarlijkse reü nie van een almaar groeiende groep BN'ers. Connie Palmen, Bart Chabot, He- dy d'Ancona, Kees van Kooten, Marion Bloem en nog tientallen andere meer of minder bekende gezichten passeerden de nieuwsgie rigen. In een strakke regie, want ie dereen moest tijdig zijn stoel in de filmzaal hebben ingenomen voor dat prins Willem-Alexander zou arriveren. Die kwam keurig op tijd voorrij den en werd begroet met applaus, eerst van de vele belangstellenden op straat en even later van de geno digden in de zaal. Regisseur Jos Stelling Schrijfster Franca Treur over Film by the Sea Veel vertrouwde gezich ten tijdens de jaarlijkse prominentenparade bij de Vlissingse bioscoop. Net als bij de Zeeuwse bobo's is Film by the Sea onder Bekende Ne derlanders een vertrouwd en ge liefd jaarlijks uitje geworden. En al lemaal roemen ze op de rode lo per, voor de tv-camera's, de sfeer en gastvrijheid van het festival

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2