Een bijzondere, gewone club OPEN DAG 241 zeeland Noord-Beveland blijft buiten Maecon-debacle Exploitanten zoeken plek in Sluis voor disco I Watertoren Oostburg heeft een ton nodig 1 19 september Dierenkliniek De Ark MIDDELBURG zaterdag 15 september 2012 rP door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Het Maecon-deba- cle heeft de gemeente Noord-Beve land volgens wethouder Kees van der Weele 'niet direct geld gekost'. Wel heeft een andere instelling, niet bekend is welke, recent een claim bij de gemeente ingediend over een re-integratiewerknemer over een periode in 2010. Die claim kan de gemeente naar schat ting 12.000 euro kosten. De ge meente onderzoekt de declaratie. Dat meldde Van der Weele don derdag in de gemeenteraad van Noord-Beveland. Arie Kees Oudshoorn (NBB) wil de weten of het faillissement van het re-integratiebedrijf Maecon in maart dit jaar geld heeft gekost. Goes en Borsele, die ook zaken de den met Maecon, kostte het faillis sement respectievelijk 400.000 en 70.000 euro aan vooruitbetaalde sa larissen. Van der Weele: „Wij hadden drie medewerkers op de loonlijst van Maecon. Wij hebben tot en met maart voorschotten overgemaakt en de mensen zijn ook uitbetaald. Daarna is de sociale werkvoorzie ning Betho bereid gevonden die mensen over te nemen." Inmid dels zijn deze mensen niet meer gesubsidieerd aan het werk. door René Hoonhorst OOSTBURC - Er zijn enkele kandi daat-exploitanten op zoek naar een geschikte locatie voor een dis cotheek op Sluis' grondgebied. Dat meldde burgemeester Jacques Suurmond deze week tijdens de vergadering van de commissie ruimte van de gemeenteraad van Sluis. Sluis hoopt bovendien dat de rechter binnenkort akkoord gaat met de aanpassing van het be stemmingsplan voor (onder meer) discotheek The Limit in het Molle- koL De raad van Sluis ziet graag dat er een nieuwe uitgaansgelegenheid voor jongeren in de gemeente komt, omdat de Cadzandse disco Joy eind van dit jaar de deuren sluit Tijdens een vorige raadsvergade ring werd onder meer gepleit voor een discotheek op het Veerplein. De suggestie om het leegstaande gebouw op plan De Kreeke (de vroegere Euregiotuinen) in te rich ten als disco werd door Francois Babijn deze week nogmaals afgera den. Niet omdat de lijsttrekker van Lijst Babijn dichtbij De Kreeke woont ('Ik zou er geen last van hebben'), maar omdat hij vreest dat vestiging van een discotheek op die locatie leidt tot het afblazen van huizenbouw. Als er nooit een woning verrijst op Kreekegrond kost dat Sluis 1,25 miljoen euro, het bedrag waarvoor de gemeente garant staat, waar schuwde Babijn. Dat projectont wikkelaars geen huizen bouwen in de nabijheid van een discotheek staat vast Disco Joy in Cadzand verdwijnt juist vanwege de bouw van een appartementencomplex in de nabijheid, betoogde Babijn. Hij kondigde al vast aan dat hij tij dens de raadsvergadering van don derdag 27 september een motie in stemming brengt, die vestiging van een disco op het Kreeketerrein uitsluit Eén op de acht inwoners van de gemeente Middelburg woont in Dauwendaele, de wijk die ruim veertig jaar geleden werd ge bouwd. Dit jaar wordt gepraat over de toekomst. De PZC wijdt een serie artikelen aan de wijk. Voor de vakantie kwamen de scholen, het winkelcentrum en de wijkbeheergroep aan bod. We pakken de draad weer op: de rol van FC Dauwendaele in de wijk. door Theo Giele Als er één club in Mid delburg verbonden is aan een wijk, dan is het FC Dauwendaele wel. Ontstaan vanuit de wijkvereniging, opgericht in 1973 en van de 800 leden komt meer dan 80 procent.uit Dauwen daele of Zuid. De geel-blauwen vormen een 'bijzondere gewone club' zegt voorzitter Peter Brak man. Begin jaren zeventig was Zeskamp een razend populair televisiepro gramma dat op Koninginnedag in heel het land navolging vond. Een ploeg uit Dauwendaele deed in 1973 mee aan de Middelburgse ver sie. De Dauwendaelers wonnen en in de euforie kwam het idee naar boven om een voetbalclub voor de wijk op te richten. De mannen voetbalden toch al regelmatig op het trapveldje tegenover het win kelcentrum. Bestuurslid Ko Noord- hoek: 'Je hebt enorm veel handjes en hoofdjes nodig' STERKLINIEK dierenarts en Tussen 13.00 en 17.30 uur bent u van harte welkom! Neem een kijkje achter de schermen in onze praktijk in Middelburg! Ons adres - Bluesroute 2 4337 WB Middelburg hondengedragstherapeut op de foto met uw huisdier springkussen voor kinderen Omdat mevrouw Brink binnenkort stopt met praktiseren, is er gelegen heid om afscheid van haar te nemen! Bijna veertig jaar later zijn de voet ballers te vinden op sportpark De Kruitmolen, gelegen naast de N57 in de oostelijke hoek van de wijk. Natuurlijk, er zijn sportieve ambi ties, maar niet ten koste van alles. „Wij betalen onze spelers niet", zegt Brakman. „We besteden ons geld liever aan cursussen voor trai ners, voor ons jeugdopleidings plan. Maar bovenal staat het ple zier voorop." De club wil de contributie voor ie dereen betaalbaar houden. Leden betalen nu ruim een tientje per maand. Dankzij trouwe sponsors komt er, via een aan de club ver bonden stichting, geld binnen. En, niet onbelangrijk, ook de kantine is een bron van inkomsten. Om al die honderden spelers en spelertjes te kunnen laten voetbal len, is veel inzet van vrijwilligers nodig. Zo'n honderd zijn er weke lijks, sommigen bijna dagelijks, be zig met de club. Als trainer, als jeugdleider, als onderhoudsman, bestuurslid, oud papierinzamelaar, barmedewerker in de kantine of werver van sponsorgeld. „Je hebt enorm veel handjes en hoofdjes nodig", zegt Ko Noordhoek, een echte FC Dauwendaele-man. Vrij willigers komen niet vanzelf. „Je moet altijd mensen vragen. Een oproepje op de website werkt niet. Mensen persoonlijk aanspreken wel" Het bestuur van de club is zich be wust van de rol van FC Dauwen daele in de wijk. De club denkt mee met het maken van het toe komstplan voor Dauwendaele. De clubkantine wordt tegenwoor dig overdag gebruikt voor de bui tenschoolse opvang. De kinderen kunnen dan ook lekker buiten voetballen. En wie weet brengt dat sommigen op het idee zich aan te melden als lid. Zo snijdt het mes aan twee kanten. FC Dauwendaele Opgericht in 1973, eerst deel van de wijkvereniging, maar vanaf 1975 als zelfstandige vereniging; 3 Clubkleuren: geel shirt, blauwe broek, blauwe sokken; FC Dauwendaele telt 800 leden, van wie 450 jeugdleden; 6 seniorenelftallen. Het eerste speelt in tweede klasse zaterdag; 1 vrouwenelftal; 1 G-team; 100 vrijwilligers; O FC Dauwendaele speelt op sport park De Kruitmolen. Er zijn vijf vel den, waarvan één kunstgrasveld; De Kruitmolen wordt gedeeld met Jong Ambon. Voor die club wordt op de Sprong, de voormalige Voor- borch, een nieuwe accommodatie aangelegd. door René Hoonhorst OOSTBURG - De inwoners van de gemeente Sluis, die van Oostburg voorop, moeten zelf laten zien dat de watertoren hen wat waard is. Ze moeten bijdragen aan de nood zakelijke opknapbeurt van de to ren, betoogde wethouder Jan Schaalje tijdens de vergadering van de commissie ruimte. Deskundigen van buiten én inwo ners van de streek vinden het voor malige waterreservoir het beeldbe palende bouwwerk van de Een- hoomstad. Ook in het masterplan Aantrekkelijk Oostburg wordt het belang van de watertoren als land mark onderkend. De Breskense kunstenaar Johnny Beerens is be reid om zijn kunstwerk (de drup pels) gratis te herstellen. Voor ma teriaal voor reparatie en de schil derbeurt van de rest van de toren is dan toch nog zo'n 100.000 euro nodig, meldde Schaalje. Samen met de stadsraad en de Ver eniging Ondernemend Oostburg denkt de gemeente aan een actie 'adopteer een steen'. Op het Stimuleringsfonds van de Rabobank hoeft niet te worden ge rekend. Dat fonds is niet bedoeld voor onderhoud van voorzienin gen, zei wethouder Schaalje tij- Fp dens de vergadering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24