zeeland 123 VERHUIZE MET ZORG N E| OU86I 26 69 Veel Zeeuwse scholen doen mee aan fruitproject Robbe Cinta Kampioenschap sjezenrijden in Westkapelle Bijeenkomst slechthorenden Ruim dertig deelnemers aan Hoge Hakkenrace door de Walstraat deDRVKKERY zaterdag 15 september 2012 Ook Robbe proefde, met tegenzin, een stukje ramboetan. 'Ik vind het niet lekker.' Cinta kende de "vreemde vrucht' granadilla al. 'Die heb ik ook wel eens op Bali gegeten.' monpimmouEBS WESTKAPELLE - De Zeeuwse Ring- rijders Vereniging houdt vandaag, zaterdag, het Zeeuws kampioen schap in Westkapelle. Ruim veertig deelnemers in Zeeuwse klederdracht en met mooi versierde sjezen doen een gooi naar de titel. De wedstrijd be gint om 9.30 uur en zal tot 18.00 uur duren. Voorts is er deze dag op de par keerplaats bij de markt een klein schalige braderie met onder meer Zeeuwse sieraden, Zeeuwse zuivel producten en wafels gebakken door gymnastiekvereniging Hygiëa. Voor de kleintjes is er een kinder- ringrijbaan. Kooklessen in de Drvkkery www.uitgekookt.info 0118-681066 Ron Els Hendrikse In heel Nederland zijn deze week 1230 scholen begonnen met 'EU-schoolfruit 2012-2013'. EU-schoolfruit is een project van de Europese Unie om deelname aan het project 'Schoolgruiten' te stimuleren. Schoolgruiten ('grui- ten' is een samentrekking van 'groenten' en 'fruit') heeft als doel het eten van groenten en fruit in de ochtendpauzes te bevorderen. Zo wordt het belang van het eten van groenten en fruit onder de aandacht van kinderen, scholen en ouders gebracht. De landelijke af trap van 'EU-schoolfruit 2012- MONIEK Armani Collezioni Violanti Airfield Annette Gortz Isabel de Pedro Hotel particulier Rene Lezard Rizal Valentino Yell Versace Marina Rinaldi Tullo Tricot Chic Luisa Cerano Koopzondag 30 september Lange Vörststraat 18 Goes 0113-211935 j www.moniekmode.nl 2013' is donderdag 27 september. Op alle deelnemende scholen wordt dan om 10.00 uur een appel gegeten. Daarnaast is er een feeste lijk programma opgesteld. Behalve De Palmenhof in Sint Lau rens doen nog vier basisscholen op Walcheren mee aan 'EU-school fruit 2012-2013'. Voor heel Zeeland gaat het om 22 scholen. Vorig jaar deden drie Zeeuwse basisscholen mee. www.euschoolfruit.nl www.grootgruiten.nl www.smaaklessen.nl VLISSINGEN - Tot vrijdagmiddag hadden zo'n dertig dames zich aan gemeld om vandaag deel te nemen aan de Hoge Hakkenrace in Vlissin- gen. Die race start om 14.00 uur en de deelnemers moeten 150 me ter door de Walstraat rennen. De hakken moet minimaal 7 cm lang en 1,5 cm breed zijn. Volgens de organisatie mogen er maximaal zestig dames deelnemen VLISSINGEN - De Nederlandse Ver eniging voor Slechthorenden houdt donderdag 20 september in het Admiraal De Ruyter Zieken huis in Vlissingen een bijeen komst over communicatietechnie ken en technische hoorhulpmid- delen bij slechthorendheid. KNO-arts dokter Brouha vertelt dan over het gehoororgaan, de functies en enkele oorzaken en be handelingsmogelijkheden van slechthorendheid. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Vanaf dat moment geven ver schillende organisaties informatie over gebruik van technische hulp middelen. Aanmelding via n.vandalen@nws.nl of telefonisch via nummer (030) 635 40 07. aan de race. Als er zoveel zich daad werkelijk inschrijven, wordt er in twee groepen gestuurd en nemen de snelste rensters deel aan de fina le. Het idee om iets te.organiseren, is ontstaan in samenwerking met de gemeente Vlissingen die naar aan leiding van de vernieuwde bestra ting dit deel van de Walstraat nog wilde heropenen. Zondag 16 september, 11.00 uur Café Cossee aan zee tijdens Film by the Sea in Cinecity Vlissingen Met o.a. de volgende auteurs Franca Treur, Jan van Mersbergen, Peter Buwalda, Gerbrand Bakker, Marion Bloem, Tania Heimans, Connie Palmen, Jessica Durlacher, Abdelkader Benali, Leon de Winter, Rosita Steenbeek, Mensje van Keulen de Drvkkery is aanwezig met boeken en biedt u een drankje aan www.drukkerijmiddelburg.nl Nick, Sanne, Wessel en Jordy (vlnr) proeven van een beetje granadilla. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23