Kinderen leren verder kijken en proeven 221 zeeland II' Meer mensen met werkloosheidsuitkering Verkeershinder door plaatsen verkeerslichten Wandelroute door De Cleene Hooge Amstel Live Band in Koudekerke Lisa Het kan écht Man belandt met auto in kanaal Goes-Goese Sas zaterdag 15 september 2012 KOUDEKERKE - De Amstel Live Band speelt vanavond, zaterdag, om 21.00 uur op het Dorpsplein in Koudekerke. Het openhichtcon- cert van de band is gratis te bezoe ken. Vorig jaar speelde band ook al in Koudekerke. Lisa proefde een stukje k 'k 'SSS£ ramboetan. 'Lekker. Een beetje sappig en zoet' VLISSINGEN - Het aantal mensen zonder baan op zoek naar betaald werk op Walcheren was afgelopen maand juli 15 procent hoger dan in juli 2011. Dat meldt Orionis Wal cheren in de rapportage over de eerste zes maanden van 2012. Daar staat tegenover dat het aantal vacatures in diezelfde periode in Zeeland met 23 procent is afgeno men. Er is geen apart cijfer voor de vacatures op Walcheren. Er is geen of nauwelijks een toena me van het aantal mensen dat zich meldt voor een baan. De toe name is vooral te verklaren door het gebrek aan mensen dat een baan vindt. Per saldo blijven er dus meer mensen in de bestanden van Orionis achter. De instroom van cliënten met een uitkering volgens de Wet Werk en Bijstand was in de eerste helft van dit jaar 527. De uitstroom was 409 mensen. Het totaal aantal cliënten met een uitkering vanuit de WWB groeide van 2370 op 1 janua ri tot 2488 op 30 juni, een stijging van 118. De gemeente Vlissingen kende de grootste stijging: van 1290 naar 1369, een toename van 79. In Mid delburg kwamen er 36 cliënten bij, in die gemeente stond de teller op 30 juni op precies 1000. In Veere steeg het aantal cliënten van 116 naar 119. De stijging van het aantal WWB-klanten gaat sneller dan het bestuur van Orionis een half jaar geleden had voorzien. Bij het opstellen van de begroting voor dit jaar was men uitgegaan van een toename met 120. Dat aantal was dus binnen zes maanden al be reikt. VLISSINGEN - Het verkeer moet ko mende woensdag rekening hou den met verkeershinder in Vlissin gen. Die dag vervangt de provincie de verkeerslichten op de kruising van de Nieuwe Vlissingseweg en de President Rooseveltlaan in Vlis singen. De nieuwe installatie komt in de plaats van de noodinstallatie die werd geplaatst nadat in mei de verkeerslichten door een aanrij ding onherstelbaar waren bescha- digd. Woensdag vinden tussen 8.30 en 16.00 uur de voorbereidingen plaats. Het nieuwe portaal van der tig meter wordt pas vanaf 20.00 uur geplaatst. Dat duurt ongeveer een kwartier. Vanaf 8.30 uur tot m iddernacht gelden verkeersmaat regelen om het werk mogelijk te maken. Voor het plaatsen van het nieuwe portaal wordt het kruis punt Nieuwe Vlissingseweg/President Roosevelt laan volledig verkeersvrij gemaakt. Hiervoor geldt een tijdelijke omlei ding tijdens de avonduren. Het ver keer komende vanaf de Keersluis brug richting de President Roose veltlaan wordt omgeleid via de Paul Krugerstraat en vervolgens via de Industrieweg. Het verkeer komende vanaf de Sloebrug of Middelburg wordt omgeleid via de Sloeweg (N288). De Palmenhof in Sint Lau rens is één van de basisscho len in Nederland die mee doet met een groente- en fruitproject van de Europe se Unie. door Carla van de Merbel Eurosceptici zullen het waarschijnlijk een over bodige actie vinden: elke maandag brengen leve ranciers namens het pro ject 'EU-schoolfruit' voor drie keer in de week groente en fruit voor in de ochtendpauzes op scholen in heel Nederland. Sinds deze week ook op De Palmenhof in Sint Lau rens. Directeur Adri Willemsen van de basisschool geeft toe dat het promoten van fruit en groente waarschijnlijk zinvoller is op een school midden in Rotterdam, maar ziet ook zeker het nut ervan op zijn school. „De kinderen leren verder kijken dan appels en peren. Er is zoveel meer op de markt. Door dit project proeven ze daar van en leren ze ook andere fruit- soorten en groentes eten. Door dat samen te doen, stimuleren de kin deren elkaar." 'EU-schoolfruit' duurt twintig we ken. Op kosten van de Europese Unie wordt twintig keer groenten en fruit op De Palmenhof be zorgd. De school moet daarna twintig weken lang minstens één dag per week zelf voor fruit of groenten zorgen. Afgelopen week hebben de kinderen van De Pal menhof achtereenvolgens kom kommer, appel en mandarijn ge kregen. Een poster op de deur van het overblijflokaal laat zien dat er meer is dan die bekende groente en vruchten. En Juf Annelies toont groep 3/4 vrijdagochtend dat het ook wel wat exotischer kan. Ze haalt een ramboetan uit zijn stekelige schil en vraagt: „Wie durft te proeven?" Veel vingers gaan de lucht in. „Ik, ik, ik." Juf is meteen duidelijk: „Ie dereen moet proeven, al is het maar een klein stukje." Ze snijdt de ramboetan en laat een bordje de kring rondgaan. Robbe trekt een vies gezicht, nog voor hij een stukje in zijn mond heeft ge daan. Maar hij proeft toch. „Ik vind het niet lekker." Juf vraagt de kinderen of ze kunnen omschrij ven hoe de vrucht smaakt. „Lek ker", zegt Lisa. „Een beetje sappig en zoet." „Deze vruchten groeien niet bij ons in de tuin, hè", zegt Annelies. Ze pakt de volgende exoot, donder dag gekocht op de markt in Mid delburg. Cinta weet wat het is: „Een granadilla, die heb ik ook wei eens op Bali gegeten." De klas wil wel proeven, totdat Annelies de vrucht opensnijdt en er een ge leiachtige substantie met pitjes uit komt. De gezichten gaan op vies. Toch moeten de kinderen probe ren. Sommigen vinden dat echt vervelend. Juf toont zich coulant: „Een klein beetje dan en als je het echt niet lust, mag je het uitspu gen." Meteen staat de helft van de klas rond de prullenbak. Annelies vindt 'EU-schoolfruit' een nuttig project. „De kinderen in de klas eten op zich al wel fruit. Maar het is goed dat ze ook andere dingen proeven." Natuurlijk! We verhogen de snelheid van ons internet tot wel 160 Mbps! Daar bovenop krijg je een nog grotere mailbox*. Ontdekhetzelfopzeelandnet.nl selandNet MIDDELBURG - De Stichting De Cleene Hooge gaat een wandelrou te aanleggen door het gebied De Cleene Hooge. De organisatie krijgt volgende week zaterdag daar voor 10.000 euro van de gemeen te. Wethouder Chris Simons reikt de cheque met dat bedrag uit bij de boom aan het einde van de Cleenehoogeweg. De Cleene Hooge is onderdeel van het Nationaal Landschap Walche ren. De gemeente Middelburg had het plan om daar een nieuwe stadswijk te plannen. De stichting verzette zich daartegen. Mede door dat verzet zijn de plannen voor een wijk aldaar verschoven. De stichting benadrukt dat de plannen nog niet definitief van de kaart zijn. De Cleene Hooge gaat met het geld 'een ommetje vanuit de wijk De Griffioen aanleggen'. In het ver lengde van de Cleenehoogweg komt een trekpontje over de Dom- burgse Watergang. Wandelaars die vanuit de stad daar oversteken, kunnen vervolgens linksaf lopen over de bestaande wandelroute langs de Watergang. Over een nog aan te leggen brug over een zijwa ter kunnen ze dan langs het be staande gemaal teruglopen naar de Griffioen. Die route wordt 20 oktober officieel geopend. WILHELMINADORP - Een automobi list uit Kruiningen is vrijdag kort voor het middaguur met zijn auto het kanaal Goes-Goese Sas bij Wil- heminadorp ingereden. De man raakte de macht over het stuur kwijt, omdat hij naar eigen zeggen uitweek voor een roofvogel. De be stuurder bleef ongedeerd. De poli tie en de brandweer kwamen ter plaatse, evenals de duikploeg van de Goese brandweer en een ber gingsbedrijf om de auto uit het wa ter te halen. Het scheepvaartver keer werd tijdelijk stilgelegd. De vrij nieuwe Volkswagen Passat is total loss.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22