Woonboulevard heeft geen last van crisis Man dreigde schooi in brand te steken WALCHEREN Uithangbord uit 1956 gaat naar het museum almanak Dankbaar ZATERDAG 15 september 2012 21 Verder kijken dan appels en peren 22 en 23 Een bijzondere, gewone club 24 Bestuurslid: ruim 2,5 miljoen bezoekers per jaar door Emile Calon MIDDELBURG - Woonboulevard Mortiere in Middelburg blijft groeien. Volgens bestuurslid Jur- rien Kruidhof van de onderne mersvereniging van de woonboule vard komen er nu ruim 2,5 mil joen bezoekers op jaarbasis. Een jaar geleden ging het om ruim 2 miljoen bezoekers. De ondernemer geeft aan dat steeds meer Zeeuws-Vlamingen de woonboulevard bezoeken. Maar ook uit andere delen van Zee land neemt het aantal bezoekers toe, zo vertellen collega-onderne mers. Een medewerkster van Trendhome ziet zelfs regelmatig klanten uit Bergen op Zoom en Roosendaal bij haar in de winkel. Ook zien ondernemers meer en meer klanten uit Goes en omge ving hun inkopen bij Mortiere doen. Maar ook uit de omgeving van Zierikzee komen er klanten. De Middelburgse woonboulevard is in trek, aldus de ondernemers, omdat hij goed bereikbaar is, er gratis geparkeerd kan worden, er grote publiekstrekkers zijn en klei nere gespecialiseerde zaken. Ook de opening een half jaar geleden van brasserie Het Hoofdkantoor draagt volgens ondernemers bij aan het succes van Mortiere. „Er kan nu een broodje gegeten of iets gedronken worden en mensen kunnen daar naar het toilet. Voor heen moesten toiletgangers het ter rein af en bleven ze vaak weg", al dus een medewerker van één van de winkels. „Nu kunnen ze hier te recht voor al hun boodschappen", grapt hij vervolgens. Directeur Mischa Nas van de bras serie geeft aan dat zijn zaak zelfs boven verwachting draait. Hij krijgt klanten uit heel Zeeland over de vloer maar ook uit West-Brabant en België. Hij bena drukt dat centra als Mortiere de toekomst zijn. „Alles bij elkaar, voor de deur en gratis parkeren." Een medewerkster van Trendho me vertelt dat zij na de opening van hun zaak verrast waren door de constante drukte gedurende de weekeinden. „Zelfs op zonnige zo merse zondagen staat het parkeer terrein vol." De woonboulevard telt nu 21 win kels en een brasserie. Eén pand staat nog leeg. Kruidhof zou het liefst zien dat in dat pand een bad kamerspeciaalzaak komt. Zover hij weet, heeft de makelaar die verant woordelijk is voor Mortiere nog geen gegadigde gevonden voor dat pand. VLISSINGEN - Na 116 jaar hangt er aan de ge vel van dit pand aan de Badhuisstraat 30 in Vlissingen geen uithangbord meer met de melding 'apotheek'. Het eerste bord hing er van 1896 tot 1956. Toen I bord, met een lampje erin, zodat mensen in het donker de weg naar de apotheek konden vinden. Beide borden gaan niet verloren voor Vlissin gen. Het ene bord hangt al in het Hofje van Van de Sande, genoemd naar de man die eind vorige eeuw de apotheek begon. Oud-apotheker Michiel Snoek (op de foto in witte jas) heeft met een aantal medestanders farmaciemuseum. Als alles meezit, kunnen be zoekers in oktober al een voorproefje zien van wat het museum gaat bieden. foto Lex de Meester iboratoriummuseum.nl Tip? redactie@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Een verwarde man heeft af gelopen maandag gedreigd het Goese Lyceum in brand te steken. De man hield zich ongeoorloofd op op het schoolterrein aan de van Dusseldorpstraat. Nadat hij daar door de directie op was gewezen, ging hij weg, maar 's middags keer de hij terug. Vervolgens uitte hij de bedreigingen, waarop de school de politie inschakelde. Het school bestuur heeft aangifte gedaan van huisvredebreuk en bedreiging en daarmee is wat betreft rector Leo de Kraker 'de kous af. Hij spreekt van een vervelend incident dat on rust veroorzaakt. De school heeft in de dagen na het incident ver schillende telefoontjes van veront ruste ouders ontvangen en daar om is een brief verspreid waarin uitleg wordt gegeven. Op die ma nier hoopt het bestuur geruchten de kop in te drukken. Leerlingen wordt in de brief verzocht verha len niet op te kloppen. De conciërges en anderen die toe zicht houden, zijn na het incident extra alert en waarschuwen direct de politie als de man weer wordt gesignaleerd. Gelukkig, de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn weer voorbij. Ne derland kan - op politiek Den Haag na - over tot de orde van de dag. Toch zullen we het nog erg gaan mis sen, meldde een collega deze week, nadat zij voor de tigste keer dit jaar een parkeerboete had gekregen. „'Dom, dom, dom', ben ik alweer ver geten op tijd bij te tanken aan de parkeerautomaat." Hoe anders was dat een tijdje terug, toen de verkiezin gen nog volop gaande waren. Van verre zag ze een papiertje wapperen onder haar ruitenwisser. 'Weer een bon!' Tot ze dichterbij kwam en zag dat het om een papier tje ging van - jawel - de Libertari- sche Partij. Ze is die club nog dank baar, maar of ze erop heeft gestemd?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21