meningen 115 nog meer brieven Cor de Jonge Het kan écht zaterdag 15 september 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Bokkegat 2 Met verontwaardiging las ik over het plan van Ballast Nedam voor vakantiehuizen, golfbaan, visvijver en natuurpark in het Bokkegat bij Wissenkerke. Als oud Noord-Beve lander gaat dit me aan het hart. Toevallig las ik deze week in de wachtkamer bij de tandarts een ar tikel van De Heemkundige kring Zeeland waarin bevestigd wordt dat Zeeland zo in trek is bij toeris ten, juist om de openheid, de rust en de ruimte van het vlakke polder land. Wie de Vlietepolder kent, weet dat dit gebied uniek is. Ik hoop van harte dat ook het ge meentebestuur dat inziet en dit ge bied met rust laat. Piet Wattel Berkenstraat 118, Oost-Souburg Financiële sector De wereldwijde financiële sector heeft niet alleen een imagopro bleem maar zal eerst schoon schip moeten maken. Woekeraars zullen eerst van de tempelberg verjaagd moeten worden. Dagelijks kranten koppen dat financiële markten lan den en EU aanvallen, en in combi natie met zwak bestuur samenle vingen in gevaar brengen. Na de koude oorlog, war on drugs, evil states and terror, nu blijkbaar bad bankers. Net als cyber crime een nieuwe taak voor de nationale vei ligheidscoördinator, defensie en NATO? Een eigen creatie ten tijde van Reagan en Thatcher gestart door een verkeerde vermenging van Wall Street, politiek en de crea tie van (te) vrije markten. Veel wat sinds de vorige crisis geleerd was werd weer ongedaan gemaakt. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Eurozone D66-lijsttrekker Alexander Pech told wenst kennelijk blindelings José Manuel Barosso voorzitter van de Europese Commissie te volgen. Onbegrijpelijk! Barosso was in zijn jonge jaren Mao-communistisch ge oriënteerd wat zichtbaar is in de kortgeleden gepresenteerde ESM (Europees Stabiliteits Mechanis me). Dit fonds kan ongelimiteerde bedragen opeisen van de lidstaten uit de eurozone en dat geld onge controleerd uitgeven. Hubert van Damme Zwanenburgseweg 12, Ouwerkerk Helmgras Het Vlissingse PvdA-raadslid Nasta- ly kwam met het 'fantastische' idee om de wijken Papegaaienburg en Bossenburg opnieuw in te rich ten in de 'maritieme' sfeer door middel van het inplanten met helmgras. Volgens mij heeft ze ab soluut geen idee wat dit allemaal betekent, het verwijderen van bo men, struiken en andere beplantin- I gen, het afvoeren van een humus- rijke toplaag, het aanbrengen van een dikke laag duinzand of plaat- zand, en het dan beplanten met helmgras. Dit is een gigantische en kostbare operatie En dan nog het eventuele verleggen van wegen en paden, ook niet misselijk! Vermoei mij niet met onzinnige geldverslin dende ideeën. Vlissingen heeft het moeilijk genoeg met haar schuld. K. Nijboer Vondellaan 1, Vlissingen Mart Smeets In de krant las ik dat Mart Smeets toch weer sportverslagen zal ma ken. Gelukkig, want ik heb me zeer geërgerd aan het gezeur over zijn uitzendingen. Laten die criti casters het maar eens nadoen; 44 avonden Tour de France en Olym pische Spelen zonder auto-cue! Na tuurlijk laat hij dan ook wel eens een steek vallen, maar hij trekt wel miljoenen kijkers omdat hij ons laat kennis maken met de sporters en sport zelf. J. J. van Gent Boulevard de Ruyter 112, Vlissingen Arduin 'Arduin in hart geraakt' kopte de krant terecht. Vele mensen met een beperking in heel Nederland, die nu mee doen aan het maat schappelijk sociaal leven, staan straks weer buitenspel. Door de aangekondigde bezuiniging op woon, werk en vrije tijd vervoer worden zij in hun menswaardig be staan ernstig getroffen. De visie op de vermaatschappelijking van de zorg, het meedoen in de maat schappij, een grondrecht in Neder land, wordt hiermee te grabbel ge gooid. Deze mensen die zich ont worsteld hebben uit een soms lang en uitzichtloos geïsoleerd bestaan worden hiermee ver terug gewor pen. Als deze bezuiniging doorgaat en het vervoer als levensader wordt afgesneden zal hun vitaliteit afsterven, hospitalisatie optreden, abnormale verveling toeslaan en ongewenst gedrag welig tieren. Het groeiend gevoel van eigenwaarde zal verschrompelen. Dan is er een veelvoud aan geld nodig voor extra gedragsmedicatie, meer personeel, dikkere muren, een 'eigen terrein' en onnodige verwetenschappelij king en stigmatisering. Het is een schrijnende ontkenning van men sen. Onno Jongewaard Verwerijstraat 30, Middelburg Medialand Ik kan mij volledig vinden in dat wat Gerard Drosterij schreef over de maal stroom van berichtgeving uit Media land. Een ander goed voorbeeld was het zogenaamde Kunduz-akkoord, waar bij de heer Samson in bijna alle media werd verguisd en de initiatiefnemers de hemel werden ingeprezen. Van ob jectieve berichtgeving was bijna geen sprake! Intussen is de kater hard aange komen bij een ieder en weet media land zich niet te verbeteren, maar gaat op dezelfde voet door. Voor onafhanke lijk nieuws of goede informatieve pro gramma's ben ik aangewezen op bui tenlandse media. Intussen betaal ik via de belastingen veel voor een instituut televisie waar ik nauwelijks naar kijk. Ik pleit voor betaaltelevisie, zodat ik zelf kan bepalen waaraan mijn geld besteed wordt. G. de Bruine Koudekerkseweg 2, Vlissingen Waterpark Wordt het Waterpark voor Middel burg wat Griekenland is voor Euro pa? De raad van 8 november 2011 schoof 1.750.000 euro door naar de Witte Raaf wat nu Waterpark Veer- se Meer gaat heten. Het geld zou te rugkomen via winst en pacht op brengsten en de gemeente zou niet veel risico lopen volgens het colle ge. De bank heeft nu zijn 'beleid ge- wijzigd'( waarom?) en financiert niet langer. Het Waterpark zit fi nancieel in het nauw en moet een nieuwe geldschieter zoeken. Die is moeilijk te vinden. Iedere gemeen te heeft altijd geld over zolang de belastingen verhoogd kunnen wor den. Middelburg schiet te hulp met 500.000 euro. Het risico is zeer beperkt vindt de raadsmeer- derheid alweer en ook 'geen geld doorsluizen leidt tot een ramp'. J.W. Minderhout Vredehoflaan 32, Vlissingen Kunst -Middelburg vraagt aandacht voor kunst. 'SBKM krijgt opdracht een kunstroute op te zetten voor de he le gemeente'. Er wordt hiervoor 10.000 euro beschikbaar gesteld. In 2004 heeft onze stadsdichter van 2010 en 2011 met zijn boekje 'Dich ter bij het beeld' alle beelden in de binnenstad opgespoord. Bij de ge meente waren verschillende ma kers toen niet bekend. Hij maakte een foto van de beelden en voor zag ze van een passend gedicht. Bij de gemeente kennen ze dit boekje toch ook wel hoop ik? Er was toen geen geld om dit project te onder steunen. Maar nu, in deze tijd van bezuinigingen, is er ineens 10.000 euro voor, terwijl het meeste werk reeds gedaan is. Zou de heer Buma misschien achteraf nog een flink deel van dit bedrag kunnen krijgen plus de eer die hem toe komt? P. Zuidweg Michaelsdreef 4, Middelburg Ja, veel meer! Kies voor telefonie én internet en bespaar tot 6,95 per maand. Met telefonie van ZeelandNet belt u onbeperkt met 50.000 andere abonnees. Ontdek het zelf op zeelandnet.nl ^):Zj)elandNet 5AM50M VBM6T RAAP AlBezr! IK ZiT NO& MET EHoftM eSAT.' Hoe Z-OU^) PAT MU OPLOSS6H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15