Ondernemers weten weinig van bv-recht 13 Ryanair belt Lelystad al Korting AH nog niet maandag www.goedverblijf.nl/pzc1509 Belangrijke veranderingen gaan 1 oktober in door Frank Balkenende MIDDELBURG - Veel ondernemers in Zeeland zijn niet of nauwelijks op de hoogte van het nieuwe bv-recht dat 1 oktober ingaat. Dat blijkt uit een onderzoek van de Ka mer van Koophandel Zuidwest-Ne derland. Het nieuwe bv-recht bevat belang rijke veranderingen, die bij bedrij ven lang niet altijd bekend zijn. Zo weet 58 procent van de vennoten niet dat er na 1 oktober een uitke ringtest moet worden uitgevoerd als er sprake is van dividend-uitke ringen. Het nieuwe bv-recht maakt de op richting van een besloten vennoot schap eenvoudiger. Nu hikken veel ondernemers aan tegen de hoge kosten en de zware eisen. Straks is geen verplicht startkapitaal van 18.000 euro nodig. Ook vervallen de verplichte bankverklaring en ac countantsverklaring. Voor onder nemers die geen 18.000 euro bij el kaar konden sprokkelen, is de op richting van een besloten vennoot schap nu wel een optie. Tot nu toe namen de meeste ondernemers dan hun toevlucht tot andere rechtsvormen zoals een eenmans zaak, vennootschap onder firma of een maatschap. Uit het onder zoek van de Kamer van Koophan del blijkt nu dat één op de drie on dernemers zich afvraagt of hij nog wel de juiste rechtsvorm heeft. Momenteel telt Zuidwest-Neder land ruim 48.000 bv's, waarvan 14.500 in Zeeland. Het nieuwe bv-recht biedt bestaande bv's veel mogelijkheden om minder dwin gende regels af te spreken. Zij moe ten hiervoor echter wel hun statu ten laten aanpassen. Slechts één op de vijf ondernemers met een bv denkt dat te doen, eenderde weet het niet nog niet. De Kamer van Koophandel heeft alle informatie over - het nieuwe bv-recht verzameld op www.kvk.nl/bvrecht jgS!SlSaSSa&lSZS8G&Z23^iSSi^r.SiZC&t.iS^a-?XtSSrZB!^^ -,c :LKPR®^ sector ZAANDAM - Supermarktketen Albert Heijn legt zijn leve ranciers maandag niet eenzijdig een korting van 2 pro cent op. Een woordvoerder van het bedrijf heeft dat gis teren gezegd. Volgens hem was het een misverstand dat AH de korting er als dictaat door wilde drukken. De supermarktketen kondigde de korting onlangs aan in een brief aan de leveranciers. Volgens de woordvoerder kan er over de korting worden gepraat, maar betreft dat geen vrijblijvend gesprek. Vakbonden voor varkens houders, akkerbouw en melkveehouders hebben gister middag actie tegen de korting gevoerd bij het hoofdkan toor van AH in Zaandam. De boeren zijn bang dat zij in hun portemonnee worden getroffen, omdat leveran ciers die korting doorberekenen. Een delegatie heeft met de directie gepraat. foto Evert Elzinga/ANP pagina 26: Zeeuwse leveranciers verontwaardigd door Frans van den Berg LELYSTAD - De komende jaren kan niet alleen Schiphol groeien, maar ook Lelystad, zo bleek deze'week uit de Luchtruimvisie van het kabi net. De vraag is alleen welke maat schappijen daar in de toekomst naartoe willen verhuizen. Easyjet en Arkefly willen niet, Corendon deels. De Ierse prijsvechter Rya nair, die nu alleen Eindhoven en Groningen (Eelde) actief is, duikt mogelijk in het gat. Jan Heppener, directeur van Corendon Dutch Air lines, ziet daarin een gevaar. Lelystad moet een goedkope lucht haven worden om Arkefly, Transavia of Corendon van Schip hol naar de Flevopolder te lokken. Maar dat maakt de luchthaven meteen ook aantrekkelijker voor concurrent Ryanair, zegt Heppe ner. „De Ieren zijn in staat om van niets iets te maken. Dan is Lely stad opeens een bloeiende luchtha ven en een concurrent voor de maatschappijen op Schiphol. Dat gevaar voor ons is reëel, want de luchthaven wordt met enige regel maat door Ryanair gebeld met de vraag wanneer de uitbreiding er komt. Dat doen ze overigens bij meer regionale velden." Op het vliegveld wordt dat bevestigd, maar op dit moment wordt nog met geen enkele maatschappij ge sproken. Mocht Ryanair willen ko men, dan mag Lelystad de maat schappij niet weigeren. Op dit moment is het overigens nog niet mogelijk om vakantie- vluchten uit te voeren vanaf Lely stad: het vliegveld is alleen ge schikt voor sportvliegtuigjes. In de toekomst moet het veld de over loop van Schiphol worden. Daar bij wordt gedacht aan vakantie- vluchten zoals van Transavia, Arke fly, Corendon en andere kleine maatschappijen. Dan ontstaat er op Schiphol ruimte voor netwerk maatschappijen als KLM. Easyjet, de tweede maatschappij op Schiphol, wil niet verkassen. Mede omdat deze maatschappij veel zakenreizigers vervoert. Transavia is al bezig vluchten over te hevelen naar velden als Eindho ven. Corendon wil volgens Heppe ner wel een deel van de toestellen verhuizen, maar ook op Schiphol blijven. Arkefly ziet een verhui zing niet zitten, zo maakt direc teur Steven van der Heijden duide lijk. Overigens duurt het nog zeker tot 2015 of 2016 voordat de bestaan de startbaan op Lelystad wordt ver lengd van 1250 haar 2100 meter. Reserveren kan uitsluitend bij Goedverblijf.nl via 085 489 90 19 (ma - vrij 09.00-18.00 uur) of online op Genoemde prijzen zijn o.b.v 2 personen per kamer en excl. toeristenbelasting en reserveringskosten a 7,50 per boeking. Hotel De Zon Ommen, Overijssel Sinds 1893 Designhotel aan de rivier De Vecht* Verwarmd terras aan de Vecht Sfeervol a la carte restaurant Informele Uncle Henry's Pub Luxe lounge sloep Najaars arrangement 1 x overnachting inclusief uitgebreid internationaal ontbijtbuffet 1x 2-gangen op het terras, restaurant of in Uncle Henry's Pub (uitbreiding extra gangen mogelijk) Prijs: 59,50 per persoon Bij verblijf op vrij &za toeslag €10,00 p.p.p.n. Hampshire Hotel Paping Ommen, Overijssel Op loopafstand van station en centrum van Ommen In top 5 van hotels met meest uitgebreide saunalandschappen Aan de rand van het eeuwen oude Laerbos 2009 winnaar Dutch Hotel Award Wellness arrangement Ontvangst met een zo merfruit cocktail 2x overnachting in comfortabele tweepersoonskamer» Uitgebreid ontbijtbuffet» wandel-en fietsroutes Gratis internet Prijs: 59,50 per persoon zaterdag 15 september 2012 Hotef Jo van den Bosch 's Hertogenbosch, Brabant Gezellig familiehotel aan de rand van de binnen stad van 's Hertogenbosch Perfecte combinatie van Bossche gemoedelijkheid en gezelligheid Op loopafstand van de Markt en station Bourgondisch arrangement 2xovernachtig in comfortabele kamer met boxspringbed 88 2x uitgebreid luxe ontbijt» 1x 3-gangen bij Brasserie Joop ffl Gratis koffie theefaciliteiten op.de kamer Gratis WiFi a Informatiepakket 's Hertogenbosch Prijs: 99,00 per persoon Geldig t/m 31-01-2013 Landgoed Zonheuvel Doorn, Utrecht 48 ha Landgoed met Kasteel, Koetshuis en Hotel, schitterend gelegen op de Utrechtse Heuvelrug zonnig (BBQ) terras Sfeervol restaurant Gratis parkeren Perfect voor wandelaars en fietsers Sauna Turks stoombad Fietsverhuur Landgoed arrangement Ontvangst met kopje koffie/thee én wat lekkers 2x overnachting in een luxe kamer2x uitgebreid ontbijtbuffet lx 3-gangen diner Gratis WiFi gratis parkeren Prijs: 99,00 per persoon Geldig t/m 28-02-2013 Hotel Dennenhoeve Nunspeet, Gelderland Veluwe Heerlijk ontspannen op de Veluwe Frisse boslucht opsnuiven tijdens een boswandeling of een heerlijke tocht op de fiets Gratis parkeren Sfeervol Perfect voor wandelaars en fietsers Goed Verblijf op de Veluwe Ontvangst met koffie en appelgebak 2x overnachting in een comfortabele tweepersoonskamer 2x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangen dagmenu op aankomstdag Prijs: 65,00 per persoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13