zeeland23 Huilen 'Disco op terrein van Euregiotuinen kost Sluis ruim miljoen euro' Aardenburg pakt uit tijdens Kunstweekend deDRVKKERY zaterdag 15 september 2012 door Remé Hoonhorst OOSTBURG - Er zijn enkele kandi daat-exploitanten op zoek naar een geschikte locatie voor een dis cotheek op Sluis' grondgebied, meldde burgemeester Jacques Suurmond tijdens de vergadering van de commissie ruimte. Sluis hoopt bovendien dat de rechter binnenkort akkoord gaat met de aanpassing van het bestemmings plan voor (onder meer) disco theek The Limit in het Mollekot. De raad van Sluis ziet graag dat er een nieuwe uitgaansgelegenheid voor jongeren in de gemeente komt, omdat de Cadzandse disco Joy eind dit jaar de deuren sluit. Tijdens een vorige raadsvergade ring wérd onder meer gepleit voor een discotheek op het Veerplein. De suggestie om het leegstaande gebouw op plan De Kreeke (de vroegere Euregiotuinen) in te rich ten als disco werd door Francois Babijn deze week nogmaals afgera den. Niet omdat de lijsttrekker van Lijst Babijn dichtbij De Kreeke woont ('ik zou er geen last van hebben'), maar omdat hij vreest dat vestiging van een discotheek op die locatie leidt tot het afblazen van huizenbouw. Als er nooit een woning verrijst op Kreekegrond kost dat Sluis 1,25 miljoen euro, het bedrag waarvoor de gemeente garant staat, waarschuwde Babijn. Dat projectontwikkelaars geen hui zen bouwen in de nabijheid van een discotheek staat vast. Disco Joy in Cadzand verdwijnt juist van wege de bouw van een apparte mentencomplex in de nabijheid, betoogde Babijn. Hij kondigde al vast aan dat hij tijdens de raadsver gadering van donderdag 27 septem ber een motie in stemming brengt, die vestiging van een disco op het Kreeketerrein uitsluit. TERNEUZEN Golden Tulip Hotel L'Escaut gecertificeerd TERNEUZEN Bibliotheken krijgen nieuwe website Golden Tulip Hotel L'Escaut in Ter- neuzen heeft het Green Key certifi caat behaald. In Zeeuws-Vlaande- ren had tot nu toe alleen hotel-res taurant De Dikke van Dale in Sluis dit certificaat. De Green Key is het internationale keurmerk voor toe ristische en recreatieve bedrijven, die serieus en controleerbaar bezig zijn met duurzaamheid en Maat schappelijk Verantwoord Onderne men (MVO). Op maandag 17 september gaan de nieuwe websites van de vier basis bibliotheken in Zeeland - Biblio theek Zeeuws-Vlaanderen, Biblio theek Oosterschelde, de Zeeuwse Bibliotheek en Bibliotheek Vlissin- gen - online. De sites zijn via de vertrouwde webadressen te raad plegen. Met de nieuwe websites verbeteren de Zeeuwse bibliothe ken de digitale dienstverlening aan hun klanten. SINT NIKLAAS Striptekenaars te gast in bieb Sint-Niklaas Vanaf vandaag, zaterdag, zet de bi bliotheek van Sint-Niklaas de strip tekenaar van Nero, Marc Sleen in de kijker. De striptekenaar, die in december 90 wordt, bracht zijn kin derjaren door in Sint-Niklaas. Hij is zaterdag te gast bij de opening van de tentoonstelling om 16.00 uur. Vanaf 15.00 uur is er een strip- beurs en zijn er signeersessies van de tekenaars van Urbanus en FC De Kampioenen. In een brief aan de burgermeestef schrijft Anna-Maria dat ze altijd geniet van het mooie landschap als ze van Breskens naar Groede fietst. 'Als ik eraan denk dat dit binnenkort verdwijnt, wil ik het liefst huilen.' TERNEUZEN Politie pakt koperdief op in de Churchilllaan De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag om 01.25 uur in een oud gebouw aan de Churchilllaan in Terneuzen een 40-jarige man uit Den Haag aange houden. De politie werd getipt door een be veiliger en trof de man aan in de kruipruimte van het gebouw. Ver moedelijk was hij op zoek naar ko per. De man is ingesloten. AARDENBURG - De vijfde Kunstrou te door Zeeuws-Vlaanderen die dit weekend wordt gehouden, heeft er een halteplaats bij, Aarden burg. Tien galeries en andere instel lingen - waaronder het museum en de Sint-Baafskerk - zetten er za terdag en zondag hun deuren wijd open. Ongeveer dertig kunstenaars werken mee. De organiserende stichting Aarden burg Cultureel pakt het Kunst weekend gelijk groots aan. Er zijn niet alleen vëel kunstenaars te be wonderen, ook zijn er allerlei spe ciale activiteiten. Archeoloog Ro bert van Dierendonck houdt van daag, zaterdag, vanaf 10.30 uur een lezing over Romeinse vondsten in Aardenburg. Hij doet dat in de doopsgezinde kerk aan de West- straat. Vanaf 18.00 tot 22.00 uur vindt op de Markt de manifestatie Aardenburg Zingt plaats, met Jac- co Ricardo. Zaterdag en zondag zijn er jamsessies bij Galerichel. En zondagmiddag houdt Wilfried Staelens een stadswandeling door Aardenburg, om 14.00 uur vanaf de Sint-Baafskerk. Het Kunstweekend speelt zich ook af in Graauw, Hulst, Westdorpe, Sas van Gent, Hoofdplaat, Groede, Oostburg, Breskens en Sluis. Ope ningstijden zijn veelal van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 16 september, 11.00 uur Café Cossee aan zee tijdens Film by the Sea in Cinecity Vlissingen Met o.a. de volgende auteurs Franca Treur, Jan van Mersbergen, Peter Buwalda, Gerbrand Bakker, Marion Bloem, Tania Heimans, Connie Palmen, Jessica Durlacher, Abdelkader Benali, Leon de Winter, Rosita Steenbeek, Mensje van Keulen de Drvkkery is aanwezig met boeken en biedt u een drankje aan www.drukkerijmiddelburg.nl MONIEK Armani Collezioni Violanti Airfield .Valentino Annette. Gortz Yell Isabel de Pedro Versace Hotel particulier Marina Rinaldi Rene Lezard Tullo Repeat Tricot Chic Rizal Luisa Cerano Koopzondag 30 september Lange Vorststraat 18 j Goes 0113-211935 www.moniekmode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 135