Voortbestaan Piramide op de tocht ZEEUWS-VLAANDEREN Magie Mouse is de grote publiekstrekker Verkeerscontrole levert 22 'hits' op Andere schelpen voor brug in Hoek ZATERDAG 15 september 2012 21 Voorzitter scholengroep Leertij hoopt dat vertrek van ouder positief effect heeft op aantal leerlingen binnenstadsschool door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het voortbestaan van openbare basisschool De Piramide in de Terneuzense binnenstad hangt aan een dun draadje. Het aantal leerlingen is de voor bije maanden gekelderd tot 24. De landelijke opheffingsnorm voor scholen in dunbevolkte gebieden gaat uit van een minimumaantal leerlingen van 23. De kritieke toe stand van De Piramide is volgens voorzitter Gerard Langeraert van scholenkoepel Leertij hoofdzake lijk te wijten aan het gedrag van één ouder van een leerling. „Haar gedrag ten opzichte van kinderen, ouders en leerkrachten heeft zich het afgelopen halfjaar tegen de school gekeerd. Haar kind is ge woon liefj dus was er geen enkele reden om in dat opzicht in te grij pen. Maar deze vrouw dacht dat ze 'pedagogisch' mocht optreden tegen andere kinderen en ze schreeuwde naar ouders en leer krachten. Dat heeft ons in de afge lopen maanden twaalf leerlingen gekost, met als gevolg dat het leer lingenaantal nu zorgelijk is." Nadat de vrouw in april van dit jaar haar kind vrijwillig naar een andere school liet gaan, keerde ze later op haar besluit terug. Lange raert: „Wij hebben toen bekeken of we het kind konden weigeren. Een bezwarencommissie zag daar geen enkele aanleiding toe. Strak ke afspraken (een verbod om de school en het schoolplein te betre den) met de ouder boden in het nieuwe schooljaar helaas geen soe laas. En toen hadden wij wél een reden om in te grijpen." Het probleem is inmiddels opge lost, benadrukt Langeraert. Het kind is weer naar een andere school. „Het kan nu ook niet meer terug. Daarom hopen wij dat ouders die hun kind(eren) van De Piramide hebben gehaald, zich mis schien bedenken. Dat zou erin kunnen resulteren dat de school weer opbloeit. Overigens bespeu ren wij al jaren een hoge instroom van jonge leerlingen in het cen trum van de stad. Maar als de kin deren een jaar of negen zijn ver huizen ze. Dat heeft met de komst van broertjes en zusjes en met de kleine woningen in de binnenstad te maken." Langeraert verkent met colle ga-schoolbesturen al stappen voor alle denkbare scenario's. „Maar als er op 1 oktober nog 24 leerlingen op De Piramide zijn, is het be staansrecht bewezen." TERNEUZEN - Een goede kermis biedt ver trouwde attracties én elk jaar iets nieuws. Wethouder Pim Broekhuysen van de gemeen te Terneuzen was dan ook blij dat Magie Mou se, een achtbaan zonder loopings, op de Schel- dekade staat om mensen naar de kermis te trekken. Maar zelf een ritje maken? Broekhuy sen is niet zo'n waaghals, gaf hij vrijdagmid dag bij de officiële opening van de kermis in Terneuzen toe. Hij had de kermis liever met eendjes vissen geopend, maar uiteindelijk stapte hij toch met wethouder Co van Schaik in een bakje van de Magie Mouse. Overigens probeerde hij hem in zijn speech richting de nog een beetje te helpen. „Ik hoop op goede omzetten en mooi weer, want dan kunt u volgend jaar weer een beetje hoger inschrijven om hier te mogen staan. Daar is onze wethouder financiën dan ook weer blij mee." foto h SCHOONDIJKE - Een grootscheepse verkeerscontrole in Schoondijke heeft donderdag tussen 13.30 en 23.00 uur tweeëntwintig 'hits' op geleverd. De politie Zeeland voer de de actie uit met de belasting dienst en de landelijke politie dienst KLPD. In totaal zijn 1857 voertuigen gecontroleerd. De belastingdienst had de meeste 'hits'. Ze heeft elf beslagen gelegd. Eén voertuig is geconfisceerd en weggetakeld. De politie heeft be keuringen uitgeschreven voor on der meer te donkere ramen (drie keer), niet handsfree bellen en overschrijding van de maximum snelheid van dertig kilometer per uur (twee keer). Eén bestuurder bleek bij een ade manalyse te veel alcohol gedron ken te hebben. Hij kreeg een rijver bod van één uur. Eén automobilist bleek nog een boete te hebben uit staan van 530 euro. Hij heeft die - uiteindelijk - ter plekke voldaan. TERNEUZEN Directiewisseling bij maatschappelijk werk Stichting Maatschappelijk Werk Zeeuws-Vlaanderen heeft een nieu we directeur: Marina Brokking. Zij volgt Richard Oldenziel op die met pensioen gaat. Brokking is nu regio manager en waarnemend direc teur van stichting Traverse in West- Brabant. Ter gelegenheid van de di rectiewisseling is er 20 september een mini-symposium en receptie in Churchill Hotel Terneuzen. HOEK - Andere schelpen moeten er voor zorgen dat de nieuwe brug over de Voorste kreek in Hoek ook weer voor rolstoelers, scootmobie- lers en mensen met een rollator toegankelijk wordt Stichting Landschapsbeheer Zee land sloot de brug voor deze groep mensen af, nadat deze week inwo ner Robert Faes met zijn scootmo- biel op de schelpenoprit omviel. Ook veel andere bewoners van het aanpalende zorgcentrum Vremdie- ke klaagden over de toegankelijk heid. SLZ, de dorpsraad, gemeente Terneuzen en een aannemer bo gen zich vrijdagochtend over de si tuatie. „De aannemer komt bin nenkort met een voorstel voor het gebruik van kleischelpen. Die klin ken veel beter in dan de schelpen die er nu liggen. Ook wordt de op rit wat glooiender gemaakt. De of ficiële opening (12 oktober) is tot nog onbekende datum uitgesteld", aldus Sylvia Tuinder van SLZ.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 133