799,- In Veilige Handen in Goes zeeland! 25 de^arome Grootschalige controle politie in Schoondijke Cabaretier zoekt componist RUGKLACHTEN OF HERNIA? Jan Stins Woonboulevard Mortiere heeft geen last van crisis U hoeft niet meer naar België! MC de Baronie werkt in een prettig laagdrempelige omgeving met des kundige artsen. Onze specialisten zijn allemaal BIG geregistreerd en aangesloten bij de vakverenigin gen. Bovendien hebben zij jaren lange ervaring in vele ziekenhuizen zoals het Erasmus MC, het Groene Hart Ziekenhuis en Maasstad Ziekenhuis. Vooral onze persoonlijke aandacht en professionele faciliteiten zullen u aanspreken: We hebben alle zorg voor de patiënt. Alle behandelingen die binnen de (basis)verzekering vallen, worden door de zorgverzekeraars vergoed. U heeft wel een venwijzing van uw huisarts of behandelend arts nodig indien u naar één van onze me disch specialisten komt. Indien u meer informatie wilt of een consultafspraak met één van onze specialisten, neemt u dan gerust contact met ons op. Wij helpen u graag verder. Ook volgens PTED methode. Bij een aanvullend pakket is vergoeding door uw zorg verzekeraar mogelijk. *septemberactie* BOVEN OOGLID CORRECTIE nu slechts i £0 sch centrum mcdebaronie.nl MINDERBROEDERSSTRAAT8 4811 LX BREDA TEL 076-76 40 777 zaterdag 15 september 2012 Project moet seksueel misbruik voorkomen uurwerkmaker/ instrumentmaker ■jjpor al uw uurwerk restauraties» DAMPLEIN 7, MIDDELBURG t. 0118-636635 SCHOONDIJKE - Een grootscheepse verkeerscontrole in Schoondijke heeft donderdag tussen 13.30 en 23.00 uur tweeëntwintig 'hits' op geleverd. De politie Zeeland voer de de actie uit met de belasting dienst en de landelijke politie dienst KLPD. In totaal 1857 voertui gen zijn gecontroleerd. De belastingdienst heeft elf besla gen gelegd. Eén voertuig is gecon fisqueerd en weggetakeld. De poli tie heeft bekeuringen uitgeschre ven voor onder meer te donkere ramen, niet handsfree bellen en hard rijden. Eén automobilist bleek nog een boete te hebben uit staan van 530 euro. door Luc Oggel COES - Zijn Goese (vrijwilligersor ganisaties voldoende bekend met manieren hoe seksueel misbruik door vrijwilligers kan worden voorkomen? Welzijnsorganisatie SMWO wil bij verenigingen in Goes peilen of er behoefte is om deel te nemen aan het project In Veilige Handen. Dat is een stap penplan van NOV, de Vereniging Nederlandse Organisaties Vrijwilli gerswerk, waarmee organisaties seksueel misbruik van minderjari gen door vrijwilligers voorkomen en er op een adequate manier mee omgaan. Het is moeilijk te zeggen hoe groot het probleem in het vrijwilli gerswerk is, ook in Goes. Vanwege het risico op imagoschade ligt het onderwerp volgens de NOV gevoe lig bij veel organisaties. Er is wei nig openheid over hoe vaak het voorkomt. 'Voorvallen in het vrij willigerswerk de laatste jaren ma ken echter duidelijk dat het om meer dan een enkel incident gaat. Ze maken ook duidelijk dat ple gers van seksueel misbruik dank baar gebruikmaken van het gebrek aan beleid en kennis bij de duizen- ^i^mzmtm&sgwss&XBMossssissss&sseBK/zaE WISSENKERKE - Kees van Boven uit Wissenkerke is dringend op zoek naar een componist die zijn lied teksten op muziek kan zetten. Zijn einde jaarsconference bij de Wis- senkerkse Ondernemers Vereni ging staat op het spel. Sinds het verscheiden van zijn mu zikale medeschrijver valt de oud-publicist, al jaren cabaretier van faam op Noord-Beveland, wel terug op bekenden te Colijnsplaat, maar de productie die hij nu om handen heeft, vindt hij een vrien dendienst te boven gaan. Bijgaand een proeve: NAE DE ZÉÉDIEK M'n hae nae de zéé'diek Zeg hae-je mee m'n neme Truus en ök Izak mee 't is heweldug an d'n diek stik hezellug éél de kliek m'n hae nae de zéédiek zeg hae-je mee/ Vroeher mee z'n oalen nae de zéédiek toe op de fiets en mee un tasse ie kon amper toe de broodjes in un zakje de flessen an de kant a-je dan wou ete dan kraekte ut van ut zand/ Di zaete m'n te zonnen je vel dat wier hlad róód un zwembroek an hetrokke en de rest dat was hlad blööd mé Mina zat te wuppen achter un laeken of un doek ze was toch zö verlehe alléén in d'r onderbroek E-mail: keesuanboven@bpzw.nl den clubs en verenigingen', stelt men. Ook de meldingen die bij het telefonisch meldpunt van sportor ganisatie NOCNSF binnenkomen over misbruik in de sport geven een indicatie. Per jaar gaat het om de 85 tot 100 meldingen. In mini maal 40 procent van die gevallen gaat het om misbruik van minderja rigen. Er wordt van uitgegaan dat de werkelijke aantallen hoger lig gen doordat van veel incidenten geen melding of aangifte wordt ge daan. Het project In Veilige Handen richt zich op vrijwilligersorganisaties, die in sommige gevallen nauw sa menwerken met professionele orga nisaties, zoals zorg- of welzijnsorga nisaties. Vooral bij die laatste cate gorie zijn lang niet altijd maatrege len genomen om seksueel mis bruik te voorkomen. Het NOV raadt organisaties aan om uit te zoe ken of collega-verenigingen wel licht wel een 'draaiboek' hebben, zodat daar gebruik van kan worden gemaakt In het stappenplan staat verder onder meer beschreven hoe een organisatie een zorgvuldig aan- stellingsbeleid kan voeren, bijvoor beeld door het verplicht stellen van een gedragsverklaring. MIDDELBURG - Woonboulevard Mortiere in Middelburg blijft groeien. Volgens bestuurslid Jur- rien Kruidhof van de onderne mersvereniging van de woonboule vard komen er nu ruim 2,5 mil joen bezoekers op jaarbasis. Een jaar geleden ging het om ruim 2 miljoen bezoekers. Hij geeft aan dat steeds meer Zeeuws-Vlamingen de woonboule vard bezoeken. Maar ook uit ande re delen van Zeeland neemt het aantal bezoekers toe, zo vertellen collega-ondernemers. Ook zien on dernemers meer en meer klanten uit Goes en omgeving hun inko pen bij Mortiere doen. De Middel burgse woonboulevard is in trek, aldus de ondernemers, omdat hij goed bereikbaar is, er gratis gepar keerd kan worden, er grote pu bliekstrekkers zijn en kleinere ge specialiseerde zaken. dichtbij huis, zónder wachtlijsten en binnen 2 weken behandeld. 'Interne geneeskunde 'Handchirurgie 'Neurochirurgie 'Orthopedie 'Urologie 'Gynaecologie 'Dermatologie 'Maag- darm- en leveronderzoek 'Pijnbehandeling 'Plastische chirurgie 'Andrologie 'Urochirurgie 'Dexa- Scan 'Flebologie 'Injectables

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 129