zeeland 123 HEDD I0P! VERHUIZEN MET ZORG! Verslaggeefster maandag in De Witte Molen in Rilland deDRVKKERY zaterdag 15 september 2012 Joost Bakker van De Muie wil het gebouw, dat nu wordt opgeknapt, inzetten als elk-weer-voorziening voor zijn camping. Melchers, voormalig voorzitter van de natuurvereniging. „Het kwam allemaal heel dwingend over. We zouden geen enkele vrij heid meer hebben. Let wel, ik be schuldig niet enkel De Leeuw, want ik weet niet wie die contrac ten opstelde." Volgens De Leeuw kon hij niet an ders dan goed dichtgetimmerde contracten voorleggen, omdat het Platform zelf ook te maken had met strenge eisen van de verpach ter, camping De Muie. In de loop der jaren zijn drie on derzoeken gedaan naar Scaldis Na- turalis. Drie keer was de conclusie dat er geen eer aan viel te behalen. Na het laatste onderzoek van de Heidemij, in 2010, heeft het be stuur toch nog een poging gedaan om er met andere partijen als de gemeente, het Nationaal Park, de natuurvereniging en de SRT iets van te maken. Het leidde tot niets. Volgens De Leeuw trokken ze na aanvankelijk enthousiasme later hun steun weer in. Voormalig voorzitter Henk Mel chers van de natuurvereniging ziet dat anders. „Wij hikten heel erg aan tegen het feit dat de eigenaar van camping De Muie in 2017 de pacht kon opzeggen en voor een relatief klein bedrag eigenaar zou worden van het gebouw. Hij had ook al aangekondigd dat te zullen doen. Wij hadden geen zin om het cadeau voor hem nog groter te maken." De Leeuw zegt de indruk te hebben dat de natuurvereniging nooit zin heeft gehad om in Scal dis Naturalis te participeren. Dat zou Melchers in een persoonlijk ge sprek ook hebben gezegd. Eind 2010 drong langzaam het besef door dat het einde voor het multifunctioneel centrum nabij was. In december gaf Chris Koopman er bovendien de brui aan. Hij vond dat het voor zitterschap van het Platform niet meer te combineren was met zijn raadslidmaatschap voor de SGP. Bovendien stuitte de 'agressieve houding' van De Leeuw richting de gemeente hem tegen de borst. De Leeuw, die Koopman opvolgde als voorzitter, wuift deze kritiek weg. „Het was een assertieve en za kelijke houding. Ik werd daarin ge steund door andere bestuursleden en adviseurs." MONIEK In de loop van 2011 besloot het be stuur er definitief de stekker uit te trekken. Niet meteen, want dan zou de subsidie van ruim 250.000 euro moeten worden terugbetaald. „We moesten het tot augustus 2012 zien te rekken", stelt De Leeuw. Dat lukte met het nodige kunst- en vliegwerk. Zo werd het gebouw regelmatig verhuurd voor privéfeestjes. „Het is een wonder dat we het hebben gehaald." De gemeente besloot voor 2011 nog een exploitatiesubsidie te ver strekken. Daar had ze volgens De Leeuw alle belang bij. Volgens hem was de gemeente namelijk de klos geweest als de subsidie terug betaald had moeten worden. „De gemeente heeft hem destijds aan gevraagd voor het Platform, omdat we dan een hoger bedrag konden krijgen. En in mijn ogen is de aan vrager ook degene die moet terug betalen. In die zin hebben we de gemeente behoed voor een finan ciële strop door het nog tot augus tus 2012 te rekken." Terugkijkend vind De Leeuw dat met name het uitblijven van steun van de gemeente en het Nationaal Park het multifunctioneel een- 'BESTE TUINMEUBEL WINKELKETEN 2012!« Armani Collezioni Airfield Annette Gortz Isabel de Pedro Hotel particulier Rene Lezard Repeat Rizal Violanti Valentino Yell Versace Marina Rinaldi Tullo Tricot Chic Luisa Cerano Koopzondag 30 september Lange Vorststraat 18 Goes j 0113-211935 www.moniekmode.nl RILLAND - In de serie Krant in Ril land is PZC-verslaggeefster Lilian Dominieus maandag in de renovatie- wijk De Witte Molen in Rilland te vinden. Zij houdt kantoor in de nog leegstaande mantelzorgwoning aan Hontestraat 15 van circa 11.30 tot 17.00 uur. Elke maandag is zij up een andere locatie in het dorp te vinden. HEINKENSZAND LPB wil raadsdiscussie over samenwerking De Lokale Partij Borsele wil een de bat in de gemeenteraad over de sa menwerking tussen de gemeenten op de Bevelanden, of het gebrek er aan. Aanleiding is het besluit van het college om uit het samenwer kingsverband met de andere ge meenten te stappen. De gemeente raad is daarover geïnformeerd, maar de LPB vindt het 'te kort door de bocht' om te stellen dat de raad ermee akkoord is, stelt Berry Kooi ker van de LPB. foto's Willem Mieras trum heeft genekt. „Ze hebben een zak met geld gegeven voor de bouw, maar de ogen gesloten voor het vervolg." Ook de pachtovereen komst met camping De Muie heeft het er niet gemakkelijk op ge maakt. „Een gebouw op een eigen stukje grond was wellicht beter ge weest." Wat De Leeuw het meest steekt, is dat het Platform ook na de sluiting van vorige maand niets heeft ge hoord vanuit de raad en het colle ge, „Het interesseert ze gewoon niet", concludeert hij. „Er is nooit dankjewel gezegd voor het feit dat wij 2012 ongeschonden hebben ge haald, zodat zij de subsidie niet te rug hoefden te betalen." De stichting heeft het gebouw voor 27.500 euro aan Bakker ver kocht. Wat ze met dat geld gaat doen, weet De Leeuw nog niet „Daar moeten we nog eens over nadenken. Wellicht geven we het in één keer uit aan een mooie acti viteit en stoppen we daarna. De tijd zal het leren." De PZC heeft de gemeente om een reactie gevraagd, maar volgens een woordvoerster kon wethouder Van Dis vrijdag niet reageren. Garden Life Style TUINMEUBELEN Pres. Rooseveltlaan 745 Vlissingen TON DAG OPEN '1 T2-00 1 7 OO uur www gardcnlifcstylc.nl Kooklessen in de Drvkkery www.uilgekookt.info 0118-681066 Ron Els Hendrikse GOES Derde editie Confetti Taptoe Grote Markt Op de Grote Markt in Goes wordt vandaag, zaterdag, voor de derde keer de Confetti Taptoe gehouden. Vanaf 19.00 uur speelt een groot aantal korpsen, met Euphonia uit Goes in het voorprogramma, 's Middags spelen een aantal korpsen al in de binnenstad van Goes. Te zien zijn ondermeer Jeugdkorps Confetti uit Goes, de Deltaband uit Vlissingen, Jonge Kracht uit Kapel- Ie en Pure Winterguard uit Goes. SINT-MAARTENSDIJK Aanhoudingen voor terrasmishandeling Drie mannen tussen de 21 en 46 jaar zijn donderdagochtend aange houden op verdenking van mishan deling. De drie - een Tholenaar en twee Steenbergenaren - zouden zondagavond uur een man hebben mishandeld op de Markt in Sint- Maartensdijk. Het slachtoffer zat op een terras. Hij is met hoofdletsel, gekneusde ribben en een steekwond naar het ziekenhuis gebracht. Het doel hiervan is om een even wichtig beeld te krijgen van het dorp, waar de afgelopen jaren veel is gebeurd. De bevindingen moeten resulteren in een groter achter grondverhaal over Rilland. Tips? Kom langs, bel Lilian op haar mobiele telefoon: 06-50668394 of stuur haar een mailtje: l.dominicus@pzc.nl Zondag 16 september, 11.00 uur Café Cossee aan zee tijdens Film by the Sea in Cinecity Vlissingen Met o.a. de volgende auteurs Franca Treur, Jan van Mersbergen, Peter Buwalda, Gerbrand Bakker, Marion Bloem, Tania Heimans, Connie Palmen, Jessica Durlacher, Abdelkader Benali, Leon de Winter, Rosita Steenbeek, Mensje van Keulen de Drvkkery is aanwezig met boeken en biedt u een drankje aan www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 127