Scaldis Naturalis was een koopje Man dreigde school in brand te steken Een schorpioen in de huiskamer BEVELANDEN/THOLEN Dankbaar ZATERDAG 15 september 2012 21 IBMMBWlBMraMIIMBMMfflttjMBIilMM^I Mill W Mil IIll KLOETINGE - Henk Steenbakker dacht dat er een spin door de woonkamer van zijn huis in Kloetinge liep, maar toen hij het dier ving, bleek het geen spin, maar een schorpioen, „Ik heb geen idee hoe ik daar aan kom", zegt hij. „Ik hèb vorige week een vetplantje gekregen van mijn schoonzus, maar ik kan me niet voor stellen dat hij daar uit gekropen is. Hier ver derop in de straat heeft iemand een tropische tuin, misschien komt hij daar vandaan." Volgens Ad Bom van reptielenzoo Iguana in Vlissingen komt niet zo vaak voor dat mensen een schorpioen in huis vinden. „Ik hoor dat ongeveer één keer per jaar. Ze ontsnappen wel eens van mensen die ze in huis houden, of mensen rollen ze op in de tent aan het ein de van de vakantie." De Kloetingse schor pioen is welkom bij Iguana. Bom zal er dan een nieuw tehuis voor zoeken. foto Willem Aftieras Uiteindelijk komt het leven er bovenop 24 door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Eigenaar Joost Bakker van camping De Muie heeft 27.500 euro betaald voor het gebouw Scaldis Naturalis aan de Kastelijnsweg in Sint-Maar tensdijk. En dat terwijl het pand door de gemeente is getaxeerd op bijna vijf ton. „Een absurd laag bedrag", erkent voorzitter George de Leeuw van de stichting Platform Leefbaar Plat teland Tholen, die het pand ver kocht. „Maar we hadden geen keus. Het alternatief was faillisse ment." Scaldis Naturalis werd in 2000 ge bouwd door de genoemde stich ting. Het moest een bloeiend mul tifunctioneel centrum worden, waar met name natuur en milieu centraal stonden. Het is echter nooit een succes geworden. In 2011 besloot het bestuur de handdoek in de ring te gooien. Om de destijds verkregen subsidie van ruim 250.000 euro niet terug te hoeven betalen, werd Scaldis Na turalis nog tot augustus van dit jaar open gehouden. Volgens De Leeuw kon de stich ting niet anders dan het gebouw verkopen aan Joost Bakker van de naastgelegen camping De Muie. Het pand stond namelijk op grond die van hem werd gepacht. Daar over zijn afspraken gemaakt vóór de bouw van Scaldis Naturalis, toen De Leeuw nog niet bij de stichting betrokken was. Er werd afgesproken dat de stich ting de grond voor een symbolisch bedrag van een gulden kon pach ten, maar in ruil daarvoor eindig de de pacht in 2025 en zou het ge bouw 'gratis' in handen vallen van Bakker. Ook in 2017 was er een moment waarop Bakker de pacht kon stopzetten. Dan had hij nog een relatief klein bedrag voor het gebouw moeten betalen. „Op zich waren we vrij om het pand aan iemand anders te verko pen", stelt De Leeuw. „Maar dan waren ook de pachtafspraken mee over gegaan naar de nieuwe eige naar. Daardoor was het pand in fei te onverkoopbaar. Niemand koopt een gebouw dat een paar jaar later voor een luttel bedrag in handen valt van eei^ ander." Zo kon het gebeuren dat een ge bouw met een woz-waarde van bijna vijf ton voor 27.500 euro in handen is gekomen van Bakker. „Er viel niet meer uit te halen", be nadrukt De Leeuw. „Als we niet hadden verkocht, was de stichting failliet gegaan." Bakker geeft toe dat hij het ge bouw voor een spotprijs heeft ge kocht. „Nee, ik heb er niet te veel voor betaald", merkt hij droogjes op. „Daar staat tegenover dat ik de grond altijd voor een symbolisch bedrag beschikbaar heb gesteld." Pagina 22/23; 'Het was elf jaar lang ploeteren.' Eigenaar van camping De Muie betaalde 27.500 euro voor multifunctioneel centrum door luc Oggel GOES - Een 49-jarige Goesenaar heeft afgelopen maandag gedreigd het Goese Lyceum in brand te ste ken. Hij is vrijdag aangehouden. De man hield zich ongeoorloofd op op het schoolterrein aan de van Dusseldorpstraat. Nadat hij daar door de directie op was gewezen ging hij weg, maar 's middags keer de hij terug. Vervolgens uitte hij de bedreigingen, waarop de school de politie inschakelde. Het school bestuur heeft aangifte gedaan van huisvredebreuk en bedreiging en daarmee is wat betreft rector Leo de Kraker 'de kous af. Hij spreekt van een vervelend incident dat on rust veroorzaakt. De school heeft in de dagen na het incident'ver schillende telefoontjes van veront ruste ouders ontvangen en daar om is een brief verspreid waarin uitleg wordt gegeven. Op die ma nier hoopt het bestuur geruchten de kop in te drukken. Leerlingen wordt in de brief verzocht verha len niet op te kloppen. De conciër ges en andere toezichthouders zijn na het incident extra alert en waar schuwen direct de politie als de man weer wordt gesignaleerd. Gelukkig, de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn weer voorbij. Ne derland kan - op politiek Den Haag na - over tot de orde van de dag. Toch zullen we het nog erg gaan mis sen, meldde een collega deze week, nadat zij voor de tigste keer dit jaar een parkeerboete had gekregen. „'Dom, dom, dom', ben ik alweer ver geten op tijd bij te tanken aan de parkeerautomaat." Hoe anders was dat een tijdje terug, toen de verkiezin gen nog volop gaande waren. Van verre zag ze een papiertje wapperen onder haar ruitenwisser. 'Weer een bon!' Tot ze dichterbij kwam en zag dat het om een papier tje ging van - jawel - de Libertari- sche Partij. Ze is die club nog dank baar, maar of ze erop heeft gestemd?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 125