Uitlaatklep voor oud en jong 241 zeeland 'Bundel vol gedichten en foto's met tekst' Watertoren Oostburg heeft een ton nodig Leeftijd speelt geen rol bij de aandrift van mensen om zich op poëtische wijze te ui ten. Job Hof (89) uit Burgh-Haamstede en Tabitha Wagenvoort (21) uit Zierikzee brachten onlangs in eigen beheer een dichtbundel uit. Job wil zijn 'mijmeringen' delen en Tabitha wil 'een kleine gids' zijn op het levenspad van anderen. Grootschalige controle politie in Schoondijke Nicolaaskerk vervangt mogelijk Pompweie zaterdag 15 september 2012 door Ali Pankow Misschien is het de voorloper van een echte bundel, luid de de verwachting in 2008 toen Job Hof 35 exemplaren van een zelf ge kopieerde uitgave met gedichten in elkaar had geknutseld. Het wa ren poëtisch verwoorde gedachten gebundeld in een ringbandje. Alles met de hand gemaakt. Het bleek ook inderdaad de voorlo per van zijn eerste bundel. Job de buteert op zijn 89ste met Mijmerin gen. Een brede lach krult om zijn mond en zijn ogen twinkelen nog meer dan anders als hij het boekje in handen neemt. Je zou hem, met alle respect, een 'krasse knar' kun nen noemen. „Dit heb ik aan mijn dochter te danken. Die heeft er echt werk van gemaakt dat deze bundel werd uitgegeven", zegt Job. Zijn dochter - Dike Hof - moedigde hem aan om uit al zijn 'schrijfsels' eens een selectie te maken en het werk sa men met haar kritisch door te ne men. „Nou dat is nog een heel werk geweest hoor, dat selecteren en bijschaven, want Dike was er ook best streng in. We hebben dat tijdens onze vakantie op Jamaica gedaan. Dat was natuurlijk ook best leuk", vertelt Job. Als je zijn werk in een genre zou moeten plaatsen zou het 'light ver se' worden. Achter de meeste stuk jes schuilt een knipoog. De schrij ver weet melancholie ook heel aar dig te larderen met zelfspot Ik denk dat ik leuk ben tenminste dat geloof ik wel De mensen gaan vaak lachen als ik iets leuks vertel Maar ben ik wel zo lollig kan ik dat allemaal wel doen En het lachen van veel mensen doen ze dat niet uitfatsoen. Aldus twee fragmenten uit het ge dicht 'Hoge dunk'. De bundel 'Mij meringen' bevat in totaal 83 korte door René Hoonhorst OOSTBURG - De inwoners van de gemeente Sluis, die van Oostburg voorop, moeten zelf laten zien dat de watertoren hen wat waard is. Ze moeten bijdragen aan de nood zakelijke opknapbeurt van de to ren, betoogde wethouder Jan Schaalje tijdens de vergadering van de commissie ruimte. Deskundigen van buiten én inwo ners van de streek vinden het voor malige waterreservoir het beeldbe palende bouwwerk van de Een- hoomstad. Ook in het masterplan Aantrekkelijk Oostburg wordt het belang van de watertoren als land- stukjes. Lang niet alles geldt als poëzie. Dat ambieert Job ook niet. Hij observeert, denkt en schrijft het resultaat daarvan vervolgens op. Zijn schrijfsels getuigen van een levendige belangstelling, le venswijsheid en gevoel voor hu mor. „Als je heel goed kijkt dan zie je dat er alweer nieuwe knop pen aan de takken van de bomen komen", zei Job een keer tegen mark onderkend. De Breskense kunstenaar Johnny Beerens is be reid om zijn kunstwerk (de drup pels) gratis te herstellen. Voor ma teriaal voor reparatie en de schil derbeurt van de rest van de toren is dan toch nog zo'n 100.000 euro nodig, meldde Schaalje. Samen met de stadsraad en de Ver eniging Ondernemend Oostburg denkt de gemeente aan een actie 'adopteer een steen'. Op het Stimuleringsfonds van de Rabobank hoeft niet te worden ge rekend. Dat fonds is niet bedoeld voor onderhoud van voorzienin gen, zei wethouder Schaalje tij dens de vergadering. zijn dochter Dike toen ze samen in het bos wandelden. Dike was herstellend van een ernstige ziekte en de opmerking raakte haar zeer. Vaak vroeg haar vader naar haar mening over zijn stukjes, soms in een pril stadium, soms al voltooid. Zij heeft hem altijd graag geadvi seerd en vond het nu hoog tijd worden al 'die gedachten op pa pier' maar eens te bundelen. Bij de door Claudia Sondervan KORTGENE - Als de Nicolaaskerk in Kortgene in staat blijkt om alle functies over te nemen die nu in dorpshuis De Pompweie plaatsvin den, kan de kerk mogelijk de dorpshuistaak krijgen. De gemeente Noord-Beveland be kijkt of de kerk en het bestuur van de kerk die mogelijkheden en am bitie hebben. Dat zei wethouder selectie gold dat de gedichten niet al te persoonlijk moesten zijn, maar ook herkenbaar voor ande ren. Daarin blijken vader en doch ter prima geslaagd te zijn. Bundel 'Mijmeringen', €15,~ ISBN: 978-90-75938-60-9; Op Schou- wen-Duiveland verkrijgbaar bij Boek handel De Vries, Zierikzee en De Stern, Burgh-Haamstede. Kees van der Weele donderdag in de gemeenteraadsvergadering. De Stichting Behoud Nicolaaskerk gaat de kerk inrichten tot multi- fiinctioneel gemeenschapscen trum waar activiteiten als concer ten en bijeenkomsten kunnen plaatsvinden. De gemeente vindt dat de kerk het dorpshuis niet mag beconcurre ren, maar de Pompweie raakt wel verouderd. door Ali Pankow Misschien is deze ge dichtenbundel een kleine gids op jouw le venspad. Een bundel vol gedichten en foto's met tekst." Dat schrijft Tabitha Wagenvoort op de achterflap van haar gedich tenbundel Wereldreis, levenswijs, uitgegeven via het zogeheten print-on-demand systeem. Die titel en die flap impliceren veel voor een tenger 21-jarig meis- 'je. Wereldreis? Levenswijs? Een kleine gids voor anderen op hun levenspad? Tabitha zucht en slaat haar felle, donkere ogen even neer. „Ja", er- kent ze: „Ik ben zelf natuurlijk ook nog verschrikkelijk zoekende, maar ik wil zo graag en het advies dat je altijd door moet zetten wat er ook gebeurt in je leven, dat i meen ik echt", zegt ze met direct weer opvlammende passie. Tabitha schrijft al vanaf haar veer tiende gedichtjes. Daarnaast houdt j ze zich al jarenlang bezig met foto- i grafie en maakt ze ook nog mu ziek. Het liefste combineert ze tekst en muziek. Ondanks dat ze het 'doodeng' vindt als een groep I mensen naar haar kijkt, wil ze ook ii graag optreden: voordragen uit ei gen werk, afgewisseld met muziek op haar keyboard. „De eerste ke ren dat ik dat deed moest ik een pilletje slikken tegen een paniek aanval, maar de laatste tijd gaat het beter." Haar doorzettingsvermogen spreekt ook uit het voorwoord in deze gedichtenbundel: „Ik probeer met mijn gedichten geen medelij den op te wekken, maar iets door te geven en dat is het volgende: Hoe moeilijk het leven ook kan zijn voor je, geef nooit op, maar zet door. Waarom? Omdat je een SCHOONDIJKE - Een grootscheepse verkeerscontrole in Schoondijke heeft donderdag tussen 13.30 en 23.00 uur tweeëntwintig 'hits' op geleverd. De politie Zeeland voer de de actie uit met de belasting dienst en de landelijke politie dienst KLPD. In totaal zijn 1857 voertuigen gecontroleerd. De belastingdienst heeft elf besla gen gelegd. Eén voertuig is gecon- fisceerd en weggetakeld. De politie heeft bekeuringen uitgeschreven voor onder meer te donkere ra men, niet handsfree bellen en hard rijden. Eén automobilist bleek nog een boete te hebben uit staan van 530 euro. Ik ken die hele oude man - knielend op de grond - Goed kijkend of hij - nog wat onkruid vond. Uit het gedicht 'Wieden' in de bundel 'Mijmeringen' van Job Hof. foto Ronald den Dekker BSeSBeS5G6aSZO!S9S%eSSSSGIZSSBS3SSaS(!SISS&ttZi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 120