zeeland 123 Unanieme motie VERHUIZE MET ZORG N i! fel 0H3 22 22 20 Havenmeesters krijgen het nog voor hun kiezen Man belandt met auto in kanaal Goes-Goese Sas déDRVKKERY Ruim dertig deelnemers aan Hoge Hakkenrace door de Walstraat Mannen vast voor mishandeling EQ#k2 zaterdag 15 september 2012 Aanvankelijk wilde het gemeentebestuur de veiligheid in de Nieuwe Haven verbeteren door het huurcontract met De Maas niet te verlengen en de vrijkomende ruimte te benutten voor passanten. De gemeenteraad stemde echter unaniem voor een motie om in plaats daarvan voor een nieuwe steiger bij Rollandthofte kiezen. monpiflLmouERS WILHELMINADORP - Een automobi list uit Kruiningen is vrijdag kort voor het middaguur met zijn auto het kanaal Goes-Goese Sas bij Wil- heminadorp ingereden. De man raakte de macht over het stuur kwijt, omdat hij naar eigen zeggen uitweek voor een roofvo gel. De bestuurder bleef ongedeerd. De politie en de brandweer kwa men ter plaatse, evenals de duik- ploeg van de Goese brandweer en een bergingsbedrijf om de auto uit het water te halen. Het scheep vaartverkeer werd tijdelijk stilge legd. De vrij nieuwe Volkswagen Passat is total loss. De drie havenmeesters van Zierikzee krijgen het nog druk. De Zuidhavenbrug tussen Noord- en Zuidhavenpoort moet nu sporadisch open om een binnenvaarder die in haven 't Sas heeft gelegen of een schip uit de Museumhaven door te laten. In het gunstigste geval zijn de nieu we passantenplaatsen in het vaar- seizoen van 2014 gereed. Dat bete- Zondag 16 september, 11.00 uur Café Cossee aan zee tijdens Film by the Sea in Cinecity Vlissingen Met o.a. de volgende auteurs Franca Treur, Jan van Mersbergen, Peter Buwalda, Gerbrand Bakker, Marion Bloem, Tania Heimans, Connie Palmen, Jessica Durlacher, Abdelkader Benali, Leon de Winter, Rosita Steenbeek, Mensje van Keulen de Drvkkery is aanwezig met boeken en biedt u een drankje aan www.drukkerijmiddelburg.nl kent extra werk aan de winkel voor de havenmeesters, zegt Erik Beije. „Alleen voor rubberboten en kleine motorschepen hoeft de brug niet open. Voor al het andere scheepvaartverkeer wel." De havenmeesters zijn zeker tien minuten kwijt aan het bedienen van de Zuidhavenbrug. In die tijd bestaat de kans dat ze andere pas santen die juist aankomen mislo pen. „Voor ons is het heel belang rijk om iedereen die binnenkomt aan te spreken, zodat we ze een goede plek kunnen geven", vertelt Beije. „Anders leggen ze hun boot gewoon ergens neer en voor je het weet zijn ze er vandoor." Er zijn weliswaar drie havenmees ters, maar ze werken hooguit met z'n tweeën tegelijk. Om de extra werkdruk binnen te perken te hou- VLISSINGEN - Tot vrijdagmiddag hadden zo'n dertig dames zich aan gemeld om vandaag deel te nemen aan de Hoge Hakkenrace in Vlissin gen. Die race start om 14.00 uur en de deelnemers moeten 150 me ter door de Walstraat rennen. De hakken moet minimaal 7 cm lang en 1,5 cm breed zijn. Volgens de organisatie mogen er den, is het niet de bedoeling dat 'dagjesmensen' aan de Rollandt- hof aanmeren. „Het meest logi sche is dat er straks passanten wor den weggelegd die voor meerdere nachten in Zierikzee willen verblij ven", zegt Beije. „En als je straks achter de brug ligt, kun je er niet zomaar uit." Af en toe wachten zal dus onvermij delijk zijn voor de passanten. SINT-MAARTENSDIJK - Drie mannen tussen de 21 en 46 jaar zijn donder dagochtend aangehouden op ver denking van mishandeling. De drie - een Tholenaar en twee Steenbergenaren - zouden zondag avond uur een man hebben mis handeld op de Markt in Sint- Maartensdijk. Het slachtoffer zat op een terras. Hij is met hoofdletsel, gekneusde ribben en een steekwond naar het ziekenhuis gebracht. maximaal zestig dames deelnemen aan de race. Als er zoveel zich daad werkelijk inschrijven, wordt er in twee groepen gestuurd en nemen de beste rensters deel aan de fina le. Het idee om iets te organiseren, is ontstaan in samenwerking met de gemeente, die naar aanleiding van de nieuwe bestrating de Wal straat nog wilde heropenen. jBESTE TUINMEUBEL WINKELKETEN 2012Ü Garden Life Style TUINMEUBELEN Pres. Rooseveltlaan 745 Vlissingen ZONDAG OPEN f) 12.00-17.00 uurj MONIEK Armani Collezioni Violanti Airfield Annette Gortz Isabel de Pedro Hotel particulier Rene Lezard Rizal Valentino Yell Versace Manna Rinaldi Tulio Tricot Chic Lui sa Cerano Koopzondag 30 september Lange Vorststraat 18 Goes 0113-211935 www.moniekmode.nl De Zuidhavenbrug zal vaker openstaan als voor Rollandthof (rechts) een steiger met dertig boxen wordt aangelegd. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 119