Houtbewerker Dreischor in de knel SCHOUWEN-DUIVELAND J-walic brengt 13 mille op Man dreigde schooi in brand te steken almanak Dankbaar ZATERDAG 15 september 2012 21 Veiligheid van haven heeft prijskaartje 22 en 23 Ondernemer dient klacht in tegen gemeente Oostflakkee door Ton van den Nouweland DREISCHOR - Het had zo mooi kun nen zijn: veel vraag naar je pro duct, stapels grondstoffen en de kans voordelig machines te kopen. Maar houtbewerker Kees den Bra- ber heeft geen plaats voor deze uit breiding en daarom gaat het niet door. „Als ik mijn plannen ooit nog eens oppak, dan zal het in elk ge val niet in Oostflakkee zijn", zegt Den Braber stellig. De houtbewer ker uit Oosterland, die met zijn be drijf is gevestigd in de houtzagerij van René Perkins aan De Beldert in Dreischor, voelt zich bedrogen door de gemeente Oostflakkee. Hij heeft een klacht ingediend bij de Kamer van Koophandel. Voor de uitbreiding had Den Braber zijn oog laten vallen op een bedrijfshal in Oude-Tonge. De bank wil een verklaring dat de hal geen gebre ken vertoont. Oostflakkee weigert die op te stellen. Reden: de eige naar van de hal heeft na een ver bouwing in 2007 niet laten weten dat het gebouw 'gereed' is. Een eindinspectie heeft daarom niet plaatsgevonden en Oostflakkee doet dat niet op eigen initiatief Aandringen van Braber leidde slechts tot een verontwaardigde brief van de advocaat van de ge meente. De secretaresse van de Flakkeese wethouder Dick van Puffelen liet vrijdag weten dat de wethouder vanwege een gemeente-uitstapje 'alleen voor dringende zaken' be reikbaar is. Lokaal persbureau Evers kreeg te horen dat het colle ge niet op dë zaak wil reageren. Den Braber vindt de handelswijze van Oostflakkee 'van de zotte'. „Ze ker in deze tijd. Ik heb werk voor twaalf, man." De Oosterlander maakt kozijnen, deuren en pick nicktafels en ziet kansen in Rotter dam. Getrokken havenpalen kan Den Braber herzagen, zodat ze ge bruikt kunnen worden in aanleg steigers en sluisdeuren. Verder is er vraag naar keggen, wrijfhout voor schepen, stuwhout en pallets. In het Zwarte Woud kan Den Bra ber een goed onderhouden machi nepark kopen. Maar dat moet hij voor november komen halen. „Ik zou alleen niet weten waar ik het neer moet zetten." Uitbreiding van de houtzagerij in Dreischor wordt volgens wethou der Ad Verseput 'niet gemakke lijk'. „We hebben te maken met omwonenden. Eigenlijk hoort dit bedrijf op een industrieterrein." RENESSE - De J-walk, de jaarlijkse wandeling voor de kankerbestrij ding heeft vrijdag bijna 13.000 eu ro opgebracht. Van de opbrengst gaat 8125 euro naar het Koningin Wilhemina- fonds en 4675 euro naar verpleeg huis Cornelia in Zierikzee, die het gaat gebruiken voor inrichting van de beweegtuin. Aan de vierde editie van de J-walk deden 258 mensen mee. De mees ten van hen liepen vijftien kilome ter over het strand, door de dui nen en door het dorp van Renes- se. Voor kinderen - de bovenbouw van OBS Duiveland deed mee - was er een route van acht kilome ter. „We hebben niet het allerbeste weer gehad. Veel wind en een mie- zerbuitje, maar de kinderen waren er niet minder vrolijk om," vertelt voorzitter Nicolet de Ruiter van de J-walk. Na de finish werd het boek De Ge lijkenis gepresenteerd. Het is ge schreven door Marion Felëus, het buurmeisje van de vorig jaar aan borstkanker overleden Jolien Vis, naamgeefster van de J-Walk. Felëus heef het boek opgedragen aan Jolien Vis. Volgend jaar wordt de J-walk ge houden op zaterdag. De Ruiter: „Dan verwachten we wat meer deelnemers." De J-walk 2013 staat gepland op zaterdag 14 september. door Luc OggeS GOES - Een 49-jarige Goesenaar heeft afgelopen maandag gedreigd het Goese Lyceum in brand te ste ken. Hij is vrijdag aangehouden. De man hield zich ongeoorloofd op op het schoolterrein aan de Van Dusseldorpstraat. Nadat hij daar door de directie op was gewe zen ging hij weg, maar 's middags keerde hij terug. Vervolgens uitte hij de bedreigingen, waarop de school de politie inschakelde. Het schoolbestuur heeft aangifte ge daan van huisvredebreuk en be dreiging en daarmee is wat betreft rector Leo de Kraker 'de kous af. Hij spreekt van een vervelend inci dent dat onrust veroorzaakt. De school heeft in de dagen na het in cident verschillende telefoontjes van verontruste ouders ontvangen en daarom is een brief verspreid waarin uitleg wordt gegeven. Op die manier hoopt het bestuur ge ruchten de kop in te drukken. Leerlingen worden in de brief ver zocht verhalen niet op te kloppen. De conciërges en andere toezicht houders zijn na het incident extra alert en waarschuwen direct de po litie als de man weer wordt gezien. Tip? redactie@pzc.nl Gelukkig, de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn weer voorbij. Ne derland kan - op politiek Den Haag na - over tot de orde van de dag. Toch zullen we het nog erg gaan mis sen, meldde een collega deze week, nadat zij voor de tigste keer dit jaar een parkeerboete had gekregen. „'Dom, dom, dom', ben ik alweer ver geten op tijd bij te tanken aan de parkeerautomaat." Hoe anders was dat een tijdje terug, toen de verkiezin gen nog volop gaande waren. Van verre zag ze een papiertje wapperen onder haar ruitenwisser. 'Weer een bon!' Tot ze dichterbij kwam en zag dat het om een papier tje ging van - jawel - de Libertari- sche Partij. Ze is die club nog dank baar, maar of ze erop heft gestemd? Deelnemers aan de J-walk naderen de finish van de vijftien kilometer lange wandeltocht in Renesse. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 117