Met hoofd en kantoor in de wolken Bedrijfs onroerendgoed kantoren in de toren 15 september 2012 deOndernemer Op dagen dat de mist over Zeeland hangt en erboven de ochtendzon goud kleurt, is er geen mooiere plek om kantoor te houden dan de watertoren in Goes. Het uitzicht over de stad en de laaghangende flarden nevel is dan adembenemend. Alsof je met je hoofd in de wolken zit. De stalen spinrag constructie van de watertoren springt meteen in het oog wanneer je vanuit Kloetinge Goes binnenrijdt. Sterker nog, de toren is vanaf de A58 al te ont waren. Het spreekt tot de verbeelding om in die reusachtige betonnen trommel op tientallen meters hoogte je werkplek te hebben. Foto's: Denvon Media mum van tijd zitje op de snelweg. En ook niet onbelangrijk, het NS-station heb je in tien minuutjes lopen be reikt. In totaal heeft de toren een vloerop pervlak van 650 vierkante meter, ver deeld over acht verdiepingen. Daar van is nu 375 vierkante meter te huur. De kantoorruimte is verdeeld in units die zijn te vinden op de eer ste, vierde, vijfde, zesde en zevende verdieping. "Het uitzicht is er gewel dig", weet ook Visser. "En van bin nen zijn de ruimtes luxe afgewerkt. En er zijn ook nog veel originele ele menten te zien. Zo kun je beneden in de spreekzaal nog steeds de grote tanks zien." De toren heeft een centrale entree en een lift waarvan alle gebruikers van het pand gebruik kunnen maken. De tocht met de glazen lift door de open metalen constructie naar boven toe vergt wat stalen zenuwen, maar is tel kens weer een avontuur. Bijzonder is zeker de panoramakamer op de zeven de verdieping, die van alle kanten uit zicht geeft op de stad. De kantoor ruimte is voorzien van brandbeveili ging, kitchenette en luxe sanitaire voorzieningen. Ook is er een parkeer terrein bij de watertoren. "Ja. het is gewoon een heel exclusief gebouw", meent makelaar Visser. "En de inves tering dubbel en dwars waard." Dat het bepaald niet vlot loopt in de kantorenmarkt door de economische crisis heeft weinig invloed op de ver huur van de watertoren, denkt Visser. "Er zijn al zo veel nieuwsgierigen en zelfs ook al enkele serieuze belangstel lenden, dat ik denk dat de ruimte in de toren niet lang te huur staat. Er is ook niets vergelijkbaars te huur in Zeeland." Plaats: Goes Adres: 's-Gravenpolderscweg 1 Oppervlakte: 375 ra2 Voorzieningen: brandbeveiliging, kitchenette, sanitair, systeemwand, parkeerterrein Huurprijs: 150 euro per m2 per jaar (ex, Btw) Sterke punten: centrale ligging dicht bij uitvalswegen, nabijheid A58 en NS-station, zeer representatief, te gebruiken in 'bedrijfslogo Meer info: Sinke Komejan Bedrij fsmakelaars, 0118-620062: Prachtig uitzicht over Goes vanuit de toren. Schitterend interieur. bouwd. De watertoren had een op slagcapaciteit van 1250 kubieke me ter.; Maar de technische vooruitgang betekende dat de watertoren uiteinde- lijk niet meer nodig was. In 1998 is de Goese toren dan ook omgebouwd tot kantoorpand. Sinds een paar we ken staat hij weer te huur. En nu al heeft Visser aan gebrek aan belangstel lingnietje klagen. "Logisch ook. Dit is letterlijk een absolute zichtlocatie. Een toplocatie." En zo'n eyecatcher heeft een paar flinke voordelen, stelt de makelaar. "Iedereen weet waar je zit. Je kunt er zo naartoe wijzen en vanaf de snelweg zie je de toren al staan. Je valt op met zo'n kantoor, het is je visitekaartje." Vastgoedontwikke laar Van Garderen en Dekker heeft er jaren in gezeten. In het logo van het bedrijf was ook de watertoren ver werkt."Nog een pluspunt", vindt Vis ser. "Ook de nieuwe huurder kan de toren in zijn logo verwerken. Het maakt je heel herkenbaar." Boven dien ligt de toren aan belangrijke doorgaande routes in Goes. En in Tekst: Dennis Rijsbergen GOES - Ja, de Göese watertoren is toch wel het meest bijzondere Zeeuwse kantoorpand dat de bedrijfsmakelaar mo- mentèel in zijn porte feuille heeft. J eroen Visser van Sinke Ko mejan Bedrijfsmakelaars kan het alleen maar bea- men: "En niet alleen het meest bijzondere, dit is ook het hoog ste kantoorpand van Zeeland." De toren, ontworpen door de Duitse architect Carl Franke en gebouwd omstreeks 1912, is ook in watèrtorenland' een in het oog springend ding. Het ontwerp van de watertoren was namelijk destijds zeer vernieuwend. De to ren in Goes is de eerste in Neder- land.met een open stalen con structie en een betonnen kuip met een stalen binnenwand. Bo vendien behoort de Goese wa-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 115