Ramsburg transformeert tot A-locatie Special de ndernemer Oni,"inrn« M MnJcHb ng Tekst: Henk van de Voorde Het historische Middelburg is een mooie stad om te wonen, werken en recreëren. Het inwonertal van 47.000 zal volgens de prognoses stijgen tot 56.000 in 2030. De pro jecten van de eerste fase van de Kwaliteitsatlas zijn afgerond. De gemeente is ira bezig met het uit voeringsprogramma 2006-2015. Zo is Ramsburg volop in ontwik keling. De al jaren gewenste revi talisering is daar inmiddels in gang gezet, waarbij het verleggen en verbreden van de Oostperk- weg de prioriteit heeft. projectleider Ramsburg. Entree Het oude afgelegen terrein, tot voor kort een achteraf gelegen locatie, wordt getransformeerd tot stadsen- tree. „Het idee om het bedrijventer rein volledig te veranderen in een woonwijk is echter financieel onhaal baar gebleken. De gemeente pakt Ramsburg nu in fases aan. De eerste fase is de reconstructie van de Oost- perkweg, waarbij een deel verlegd wordt en een deel verbreed. Daar voor moesten veertien bedrijven wor den verplaatst en dat is inmiddels ge lukt. De meeste van deze onderne mingen zijn verhuisd naar Amestein. Langs de nieuwe Oostperkweg gaat de gemeente weer grond verkopen, ten behoeve van representatieve be drijven die hechten aan de zichtbaar heid van een A-locatie en een directe ontsluiting op de N57." Onorthodox Helmendach legt uit dat de gemeente bij de gronduitgifte een onorthodoxe werkwijze hanteert om in te spelen op de vraag van de markt. Telkens als een klant zich aandient, wordt geke ken of het bedrijf stedenbouwkundig kan worden ingepast. Onlangs is admi nistratiekantoor Compurad,- al ruim .25 jaar een begrip in de binnenstad van Middelburg, verhuist naar de Oostperkweg. En een goed voor beeld doet goed volgen. Voorheen werd er bij projecten-een etiket opge plakt zoals Park Veldzigt met betrek king tot kantoren, terwijl daar .inmid dels bijvoorbeeld ook privéklinieken zijn gevestigd. De markt is dusdanig dat we niet meer van tevoren willen bepalen wat voor soort bedrijven zich dienen te vestigen. Dat bekijken we van geval tot geval. Delen van Rams burg zijn geschikt voor woningen. Op termijn zou daar dus woning bouw kunnen plaatsvinden." MIDDELBURG - De inrichting van deze weg is thans niet afgestemd op de nieuwe functie van hoofdontslui ting. Functionele opwaardering en een daarop afgestemde ruimtelijke aanpassing van deze weg is derhalve noodzakelijk. De Kwaliteitsatlas Middelburg 2030 van stedenbouwkundige Riek Bakker is aangepast aan recente inzichten. Daarmee heeft de gemeente een goe de richtlijn om Middelburg beheerst te laten groeien. Vanuit een samen hangende visie zijn al diverse projec ten stapsgewijs uitgevoerd, zoals de ontwikkeling van het Stationsgebied en Mortiere. „Ramsburg is het oudste bedrijventerrein van Middel burg en dat zie je er ook aan af. Het gemengde bedrijventerrein is 34 hec tare groot. Het idee uit de Kwaliteits atlas om Ramsburg deels te transfor meren tot woonwijk werd door het gemeentebestuur omarmd. Het ge bied is goed bereikbaar en ligt tegen de binnenstad aan. Een paar jaar gele den is de nieuwe N57 aangelegd. Er zijn plannen gemaakt om de N57 aan te sluiten op het gemeentelijke wegen net, met de nieuwe stadsentree dwars door Ramsburg, aan de noord-oostzij de van de stad. Het wordt een belang rijke ontsluitingsroute waardoor er een enorme toename van het verkeer ontstaat. De Oostperkweg wordt aan gepast om dat verkeer veilig en vlot op te vangen", aldus bedrijvencontact- functionaris Cor Helmendach, tevens De troosteloze aanblik wordt binnenkort aangepakt. Vlnr Peter van Waarde, Han Moeleker en Cor Helmendach. die goed bereikbaar is. Compurad werd door de gemeente gewezen op Ramsburg. Door het verleggen van de Oostperkweg komt er een strook met kavels aan de Oostperkweg be schikbaar. Deze kavels liggen pal aan de afslag van de N57. Ramsburg heeft nu nog de uitstraling van een verouderd bedrijventerrein, maar er wordt hard aan gewerkt Om het gebied een ander gezicht te ge ven. De gemeente laat leegstaande panden slopen en de braakliggende terreinen worden tijdelijk ingericht op een natuurlijke manier. Op het stadskantoor wordt gewerkt aan de laatste voorbereidingen voor de recon structie van de Oostperkweg. Dit werk moet voor de zomer van 2013 afgerond zijn. Han Moerland en Peter van Waarde, eigenaren van Compurad, waren in staat om door de bestaande situatie heen te kijken. Zij denken dat Ramsburg een aantrek kelijke locatie is, met name vanwege de goede bereikbaarheid vanaf de N57 en de korte afstand naar de bin nenstad. De gemeente heeft geen nieuw bestemmingsplan gemaakt voor dit gedeelte van Ramsburg, maar bepaalt van geval tot geval of een nieuw bedrijf stedenbouwkundig inpasbaar is. Volgens Han Moerland is dat een pragmatische en marktge richte aanpak, die gemeenten vaker zouden moeten hanteren. Hij vindt het wel interessant om te bouwen in een gebied in ontwikkeling en is be nieuwd wie zijn nieuwe buurman wordt. Compurad Al meer dan 10 jaar is Administratie kantoor Compurad een vertrouwd adres voor de administratie en fiscale zaken voor zowel MKB als particulie ren. Het kantoor is gevestigd in een monumentaal pand aan de Lange Noordstraat en er werken negen men sen. Compurad. keek uit naar een mo gelijkheid om een nieuw kantoor te bouwen op een herkenbare locatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 109