Toeristenstad met allure Bil deOndernemer 15 september 2012 Tekst: Loes van der Hoeven Middelburg is een stad die leeft. Er wordt gewoond, gewerkt en genoten. Het historische stadscen trum, de diversiteit aan winkels, de horecagelegenheden en de at tracties en evenementen hebben grote aantrekkingskracht op een veelzijdig Europees publiek. MIDDELBURG - "Waren het vroe ger vooral Nederlandse en Duitse toe risten, die Middelburg bezochten, te genwoordig mogen wij in onze pro vinciehoofdstad ook veel Belgen, Itali anen en Spanjaarden verwelkomen. Daarmee wordt Middelburg steeds meer een internationale toeristen stad." Aan het woord zijn Renske Poll, manager van de Tourist Shop in Middelburg en Anja de Groene, directeur/eigenaar van De Drvkkery, waarvan de Tourist Shop sinds 2010 onderdeel is. "Dat is niet zo vreemd, want Middelburg heeft minstens zo'n "uitgebreid aanbod als hun thuisland hen te bieden heeft. Hier vindt ieder een wel iets boeiends en verrassends. Zo kan de liefhebber van historische gebouwen er zijn'hart ophalen, maar ook de shopaholic komt er helemaal aan zijn trekken, en dat alles op loopafstand van elkaar. Verder zijn in Middelburg het hele jaar door evene menten en attracties voor jong en oud. En last but not least: Middelburg ligt vlakbij het strand!" in twee versies, een Nederlandse en een in drie talen (Frans, Duits en En gels) en is verkrijgbaar bij de Tourist Shop en alle (toeristische) bedrijven. Ten slótte is er onze al genoemde nieuwsbrief, eveneens een product van de genoemde samenwerking." Monumentenstad In de historische kern van Middel burg liggen de vele attracties en be zienswaardigheden rondom het win kelhart. Het Zeeuws Museum is ge vestigd in het abdijcomplex dat van verre af te herkennen is aan de 89 me ter hoge Lange Jan. Andere beeldbe palende gebouwen zijn de barokke achtkantige Oostkerk, de Kloverniers- doelen, Sint Jorisdoelen en de Koe poort, Naast stadswandelingen 'bele ven' steeds meer bezoekers de monu mentenstad vanuit een stadsrondvaart- boot of paardentram.. Als try out is de Tourist Shop deze zo mer gestart met de ontvangst van gas ten van de populaire riviercruises in het oude Stadhuis door mensen in kle derdracht met koffie, een bolus en een korte wandeling door de Middel burgse binnenstad. Dit werd zeer ge waardeerd. Tourist Shop In de voormalige Directiekamer van De Drvkkery verschaffen Renske Poll en haar team de toerist, maar ook de inwoners, informatie over Middel burg en omgeving. "Per jaar mogen wij zo'n 600.000 be zoekers in ons pand verwelkomen", vervolgen de beide dames. "Huisves ting van het stadsinfonnatiekantoor in deze omgeving is uniek voor Neder land. Inmiddels is het een succesfor mule gebleken, want diverse boekhan dels overwegen eenzelfde combina tie. Logisch eigenlijk, want de assorti menten sluiten naadloos op elkaar aan. De Tourist Shop verzorgt onder meer rondleidingen door het histori- sche-uentrum, verkoopt entreebewijs .zen voor attracties, wandelboekjes, toeristische kaarten van Zeeland en bemiddelt bij liet boeken van over nachtingen in Middelburg. Wat steeds populairder wordt, zijn over nachtingen in B&B's. Daarvan zijn er maar liefst twintig in de binnenstad. Uitgebreidere informatie over Mid delburg en de provincie vindt de be zoeker in de enorme collectie van de Drvkkery. Onlangs hebben wij onze nieuwe website gelanceerd. Op www.uitin- middelburg.nl vindt de toerist alles, wat zijn bezoek aan Zeeland extra aantrekkelijk maakt. Voor degenen die de stad zonder gids willen verken nen, hebben wij samen met de stadsar chivaris vier wandelgidsen samenge steld. Eén route voert langs beroemde Middelburgers van weleer, de tweede langs panden uit de tijd van de Weder opbouw, de derde door Maritiem Middelburg en de meest recente langs Middelburgse monumenten. Momenteel ontwikkelen wij de Klo veniersdoelen tot een toeristisch en cultureel centrum met daarin onder meer het filmhuis, grandcafé en een informatiepunt. Ook die locatie ne men wij op in onze samenwerking met de rondvaartrederij en de paar dentram. Deze nieuwe loot aan onze veelzijdige toeristische stam zal Mid delburg ongetwijfeld nog meer allure gevent" Tourist Shop Middelburg De Drvkkery E info@touristshop.nl I www.uitinmiddelburg.nl Foto: Marijke Folkertsma Samenwerking Een sterk punt van Middelburg is de bundeling van krachten van een groot aantal ondernemers in de toeris tische sector en de gemeente. Al sinds 2006 is de stad bijvoorbeeld met een aansprekende stand aanwezig op de Internationale Vakantiesalon Vlaande ren in Antwerpen, waar honderden exposanten uit diverse landen de be zoekers helpen met hun zoektocht naar hun ideale vakantiebestemming. Renske Poll: "Samen met de gemeen te en lokale ondernemers in de branche prijzen wij daar Middelburg aan als toeristenstad in de breedste zin van het woord. In 2011 was Neder land daar zelfs het gasdand. Dat valt telkens een ander land te beurt. Na de beurs blijven wij als Tourist Shop de bezoekers aan onze stand informeren over de actualiteiten in onze gemeen te door middel van onze nieuwsbrief en convocaties van de activiteiten die wij organiseren. Daarop hebben wij al veel positieve reacties mogen ont vangen en mede als vervolg daarop, een toename van het aantal bezoeken aan onze shop. Een ander voorbeeld van onze samen werking met de gemeente en de on dernemers is het gratis Middelburg Magazine, dat wij alweer een aantal jaar in opdracht van de gemeente uit geven. In deze glossy vindt de bezoe ker allerlei wetenswaardigheden over de stad, plattegronden en leuke rou tes, waaronder een winkelroute. Het grote aanbod van bijzondere winkel tjes met een apart assortiment langs die route spreekt onze gasten zeer aan. Middelburg Magazine verschijnt Miniatuur Walcheren, een trekpleister. Foto: Marijke Folkertsma Renske Poll en Anja'de Groene in de Tourist Shop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 108