De Lange Jan is altijd zichtbaar Special:! ndememer Ondernemend Middelburg 15 september 2012 deOndernemer EQ In de gemeente Middelburg is er een goede mix van bedrijvigheid, gevarieerde winkels en horecage legenheden, cultureel erfgoed, toeristische attracties en recreatie gelegenheden. Kloppend hart is de historische binnenstad. „Waar je ook op Walcheren staat: de Lange Jan is altijd zichtbaar. Ik ben echt trots op 'mijn stad'," al dus Chris Simons (47), sinds 1 juli 2011 wethouder van de gemeente Middelburg en geboren en geto gen in de Zeeuwse hoofdstad. Tekst: Henk van de Voorde MIDDELBURG - Simons studeerde veiligheidskunde aan de universiteit van Leuven en nam tien jaar geleden het schoonmaakbedrijf van zijn vader over. De affiniteit met het bedrijfsle ven komt hem als wethouder goed van pas. Zijn uitgebreide portefeuille behelst infrastructuur, sociale zaken, sociale werkvoorziening en minima beleid, recreatie, toerisme en stadsver nieuwing, personeel organisatie en iet. De WD-wethouder legt uit dat de,nieuwe N57 eii het aquaduct on der het kanaal door Walcheren - dat als extra kanaalkruising de doorstro ming van zowel het wegverkeer als de scheepvaart bevordert - een 'aan zuigende werking' hebben op de re gio. De aangepaste N57 is goed voor de verkeersveiligheid, de doorstro ming van het verkeer en de bereik baarheid. Het doorgaande verkeer rijdt vanaf de Rijksweg 58 bij Nieuw- en Sint-Joosland over de nieuwe verbindingsweg langs de noordoostkant van Middelburg. De bedrijventerreinen Arnestein en Ramsbuirg zijn nu ook via twee we gen ontsloten. „Terwijl voorheen alle verkeer over de Schroebrug moest, zijn er nu links en rechts van Middelburg twee hele goede wegen om de stad heen. De ko mende twee jaar worden op het ge bied van infrastructuur heringericht: de Oostperkweg, de Kaaienroute, de Stationsstraat en de Stationsbrug. Doelstelling is de verdere bevorde ring van verkeersdoorstroming en Wethouder Chris Simons is geboren en getogen in Middelburg. „Het is een zeer aantrekkelijke stad." -veiligheid", verklaart Chris Simons. Fietsbrug Recentelijk is de Stationsbrug door het ingestelde verbod voor auto's een echte fietsbrug geworden. Ook op de nieuwe Oostperkweg worden met een dubbel fietspad de tweewielers ontzien. „De gemeente investeert vol op om de bereikbaarheid van Middel burg per fiets te bevorderen. Met de fiets kun je snel en veilig vanuit de wijken de stad bereiken, om bijvoor beeld te gaan winkelen. Steeds meer mensen bezoeken Middelburg ook vanaf heel Walcheren per fiets. Mid delburg is een soort spin in het web voor vele toeristen. Negentig procent komt in eerste instantie voor het strand, maar na verschillende dagen aan zee, wil men ook wel eens wat an ders. De binnenstad van Middelburg is in combinatie met een bezoek aan het ZEP, bijvoorbeeld Mini Mundi of het Nationaal Voetbalmuseum de Voetbal Experience, een prima slecht weer voorziening." Jaarlijks is Middel burg goed voor een breed pallet aan evenementen zoals het Zeeland Nazo mer Festival, Eneco Tour, Beachvol- leybaltoemooi op de markt en het Volkoren Festival. Daarnaast zijn er onder andere stadswandelingen, kunst cultuurroutes, rondvaarten door de oude grachten en rondritten met de paardentram. Het Zeeuws Museum en de Abdij met zijn Lange Jan in de binnenstad zijn echte toeristische trek pleisters. En sinds een paar jaar meren er aan de loskade ook regelmatig crui seschepen aan en af. „Middelburg is een zeer aantrekkelij ke stad. Het cliché is dat het als be stuurlijk centrum van Zeeland ambte narenstad is, maar tegelijkertijd is Mid delburg ook monumentenstad en ui teraard winkelstad, met een goede mix van speciaalzaken en grootwin kelbedrijven. Er is hier een goede combinatie tussen horeca en winkel bestand, met een ruime keus tussen kwalitatief goede winkels en horeca gelegenheden. Het ene kan niet zon der het andere. De Roosevelt Aca demy en de grote jachthaven brengen extra gezelligheid en sfeer met zich mee. Ons streven is overigens om in de hele binnenstad van Middelburg gratis Wifi te realiseren." Arnemuiden Naast toeristische trekkers in de histo rische binnenstad van Middelburg, is met name Arnemuiden van groot be lang vanwege de vele voorzieningen voor dag- en verblijfsrecreatie. „De toerist anno 2012 wenst hoogwaardi ge accommodaties. Daar spelen wij bijvoorbeeld op in met de enorme up grading van Camping De Witte Raaf in Arnemuiden. Het is een uniek pro ject dat maar liefst 53 hectare be strijkt. Er worden honderd gevarieerde wo ningen en appartementen gebouwd, terwijl er ook een jachthaven, een su permodem centrumgebouw, uitge breide horeca, zwembad en allerhan de allweather voorzieningen worden gerealiseerd. Bovendien wordt op de plek van het voormalige surfhotel, di rect aan het Veerse Meer een nieuw hotel gebouwd met watervilla's", al dus wethouder Simons. De Lange Jan is bijna vanuit ieder punt in Middelburg te zien. Foto: Marijke Folkertsma Tuinaanleg Onderhoud Ontwerp Bestrating Blokhutten Vijvers Riolering Drainage Grondverzet Tel: 0118-638116 Mobiel: 06 - 20365374 't Noorden B.V. Hoveniers- en bestratingsbedrijf Geïnteresseerd in wat wij voor u kunnen betekenen? 't Noorden staat voor u klaar! Neem vrijblijvend contact met ons op. Ons bijna 40 jaar bestaand familiebedrijf werkt zonder onderaannemers en heeft gediplomeerde werknemers in dienst. ivunv. tnoorden. nl Wij zoeken nog enthousiaste collega's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105