Vrijwilligers UW botsen met ADRZ 261 zeeland 'Geen verband met dood A58' Rechtbank geeft OM schrobbering www.westerscheldetunnel.nl Tijdelijke verkeershinder... www.westerscheldetunnel.nl vrijdag 14 september 2012 Werkzaamheden tunnelweg Zeeuws-Vlaanderen Tijdelijke omleidingsroute via N252 en N682 Let op: deWesterscheldetunnel zelf is niet afgesloten en blijft dus in beide richtingen beschikbaar Zaterdag 15 september a.s. is de Wë'Sterscheldetunneiweg, niet de tunnel zelf, in Zeeuws-Vlaanderen in beide richtingen afgesloten voor verkeer. De wegafsluiting geldt van 07.00 uur tot 16.00 uur of.zoveel eerder als mogelijk is. Het betreft het tracé vanaf de kruising met de Herbert H. Dowweg tot de rotonde in de N61/Hoofdweg. Het verkeer wordt omgeleid via de N252, de weg langs het Kanaal van Gent naar Terneuze.n en via de N682, de weg tussen Hoek en het busstation bij Terneuzen. De omleidingsroutes staan met gele borden aangegeven. Onze excuses voor het ongemak. De omleiding is noodzakelijk omdat er onderhoudswerkzaamheden worden uitgevoerd en tegelijkertijd voorbereidende werkzaamheden plaatsvinden voor de aansluiting op de toekomstige Sluiskiltunnelweg. Er worden barriers met zichtschermen geplaatst, dë belijning van de weg wordt aangepast en de maximum snelheid wordt ter plaatse tijdelijk verlaagd naar 70 km/u. Dit is noodzakelijk vanwege de werkzaamheden die vanaf 17 september a.s. tot en met mei 2013 worden uitgevoerd op het wegvak tussen de Westen rijkpolderstraat en de Nieuw Westen rijkelijk richting rotonde in de N61/Hoofdweg. Meer informatie: Kijk op www.westerscheldetunnel.nl of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl of bel de Klantenservice - vanuit Nederland: 0900 - 23 58 866 0,05/min.) - vanuit België: 0031 - 113 - 23 28 44 Volg ons ook op Twitter via @WSTVerkeer W ESTERS CHELD! Protestvergadering roept op te stoppen met hulp in ziekenhuis Onder vrijwilligers van de Unie van Vrijwilligers afdeling Goes is onrust uitgebroken over een voornemen van het Goese zie kenhuis om het vrijwilligerswerk anders te organiseren. Ze voelen zich aan de kant geschoven en geschoffeerd. door René Schrier GOES - „Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis vindt de vrijwilligers belangrijk. Er is geen sprake van dat ze aan de kant geschoven wor den, We willen alleen dat het vrij willigerswerk georganiseerd wordt door iemand van het ziekenhuis, een zogenaamde hospitality offi cer, en niet door het UW." Zo verwoordt een zegsman van het standpunt van het ziekenhuis over de inzet van de U W-vrijwilli- gers die al vele tientallen jaren bij patiënten aan bed komen met boe ken, een drankje, de post of de bloemen in een vaasje zetten voor de patiënten. Hij voegt er aan toe dat het ziekenhuis de inzet van de vrijwilligers belangrijk vindt en dat het aangenaam is dat ze men sen die in het ziekenhuis komen, wegwijs maken. „Die mensen doen dat al heel lang en dat moe ten ze vooral blijven doen", aldus woordvoerder Dick Bosscher van het ADRZ. Willy de Lange, voorzitter van de UW afdeling Goes, heeft een heel andere ervaring. Al een jaar is ze in gesprekken en correspondentie verwikkeld met het ADRZ. Inzet is het werk van de ongeveer 50 UW-ers in het Goese ziekenhuis. Vrijwilligers die daar al tientallen jaren lang boeken en post aan bed hebben gebracht. Bloemen en fruit hebben verzorgd. Voor de rij dende winkel en de krantendienst hebben gezorgd, evenals voor de tijdschriften op de poli's. De Lange begrijpt het niet meer. Ieder keer kreeg ze in contacten met de directie van het ziekenhuis te horen dat de vrijwilligers zulk goed werk deden. En dan staat er ineens in een brief van het zieken huis dat hun toegevoegde waarde in de vernieuwde opzet nihil is. Omdat het onder de vrijwilligers ook al gonsde van de geruchten zijn ze woensdagmiddag bij elkaar geroepen voor een vergadering. Het komt er volgens haar op neer dat de mensen alleen nog ingezet worden bij de ingang van het zie kenhuis om bezoekers en patiën ten de weg te wijzen en om koffie te schenken vanuit een kar in de polikliniek. Zo gebeurt het ook in de Vlissingse vestiging van het ADRZ. „Iedereen die in het Goese zieken huis heeft wel eens een UW-er aan bed gehad. Met een boek uit de bibliotheek, om de bloemen te schikken of gewoon voor een op beurend praatje. En nu wordt er gezegd dat die boeken ouderwets zijn en dat mensen tegenwoordig een e-reader willen." Willy de Lan ge is er verontwaardigd over net zoals de vrijwilligers in de vergade ring. Daar gingen al stemmen op om maar met z'n allen te stoppen met het werk in het ziekenhuis. In Goes doet het UW namelijk nog meer vrijwilligerswerk, namelijk voor de bezorging van de maaltij den van tafeltje-dek-je, in de Lin- denhof, in Ter Weel en binnen kort bij het Gors. Volgens de UW-voorzitter heeft het ziekenhuis geen oog voor de maatschappelijke relevantie van de inzet van de vrijwilligers. „Ze ver geten wat het voor de mensen in de bedden betekent. Nee, ons is ge vraagd de toegevoegde waarde van ons werk in het ziekenhuis op pa pier te zetten. Dat ze dat na al die jaren durven vragen." De Lange: „Het ziekenhuis wil zelf het vrijwilligerswerk organiseren, maar wel eerst na een screening van de vrijwilligers." De UW-afdeling heeft nu een brief aan het ziekenhuis gemaild waarin vastgesteld wordt dat het ziekenhuis de jarenlange samen werking heeft beëindigd. Hoe het verder moet: Willy de Lange vraagt het zich ook af. In de brief staat dat de Cliëntenraad en de Raad van Toezicht van het zieken huis benaderd zullen worden. ss&sssasssss&ssss. door Emile CaOon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank accepteert het niet dat het Openbaar Ministerie (OM) op het allerlaatste moment de aan klacht tegen een verdachte fors uit breidt. Rechtbankvoorzitter J. Duinhof liet donderdag weten dat onacceptabel te vinden. Vooral om dat officier van justitie W. Suijker- buijk had aangegeven dat door de grote werkdruk bij het OM als ge volg van onderbezetting dit soort wijzigingen vaker zullen gebeuren. Suijkerbuijk zei dat hij pas woens dagavond tijd had gehad de stuk ken door te nemen en dat hij toen zag dat de aanklacht niet volledig was. Het was toen te laat om de rechtbank en de verdediging nog in te lichten over zijn voorgeno men wijzigingen. Raadsman E. Smit werd tijdens het begin van de strafzitting tegen een Vlissingse cliënt met die wijzi gingen geconfronteerd. Hij maakte direct bezwaar omdat hij zo de man niet goed kon verdedigen om dat hij niet kon overleggen. Smit merkte ook op dat hij steeds vaker wordt geconfronteerd met zulke uitgebreide wijzigingen die op het laatste moment worden inge bracht. Hij vroeg de rechtbank om in het vonnis, over twee weken, iets over deze werkwijze op te merken en eventueel de straf te matigen. Tot verrassing van Smit besliste de rechtbank, na een schorsing, dat de strafzaak moest worden ver plaatst naar een later moment zo dat verdediging en rechtbank zich beter kunnen voorbereiden. door Emile Calon MIDDELBURG - Een Middelburger (46) moet worden vrijgesproken, zo betoogde raadsman R. de Groot donderdagmiddag. Volgens de ad vocaat is er namelijk geen oorzake lijk verband tussen het handelen van die Middelburger in de nacht van 19 januari 2009 en de dood van een Spaanse man die die nacht op de A58 werd aangereden. Het slachtoffer was volgens de raadsman dronken en hij gedroeg zich heel vervelend, erkende ook officier van justitie M. Paapen. Tij dens een bedrijfsfeestje werd de man eerst uit de feesttent gezet en vervolgens ook uit de bus die hem naar huis bracht De Middelburger werd daarop gebeld met het ver zoek hem naar huis te brengen. Ook tijdens die rit gedroeg de man zich vervelend en gevaarlijk, aldus de verdachte. Om die reden stopte hij vlak bij de parkeerplaats bij Arnemuiden en zette hem uit de auto. Ruim een half uur later werd de man, op twee kilometer afstand, aangereden en overleed hij. Volgens officier van justitie M. Paapen heeft de Middelburger zijn zorgplicht geschonden door hem op een plaats uit de auto te zetten, de vluchtstrook, waar dat verbo den is. Alle gevolgen van dat verbo den handelen rekende ze hem aan. Dus ook dat de man vervol gens over de weg is gaan lopen. De chauffeur die de man die nacht daadwerkelijk aanreed, wordt niet vervolgd. Hij heeft tegenover de politie verklaard dat hij het slacht offer niet eens heeft gezien. Hij dacht aanvankelijk dat hij een dier had geraakt. De officier eiste een geheel voor waardelijke straf tegen de Middel burger: een taakstraf van 150 uur en een half jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De raadsman wees er ook nog op dat de Middelburger erg lijdt on der het ongeval. Hij kende het slachtoffer goed, zijn vrouw is van hein gescheiden en als hij bij zijn familie in Spanje is wordt hij be dreigd door de familie van het slachtoffer. Uitspraak 27 september. Westerschelde tunnelweg Westerschelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 82