Onderhoudsstop 25 Internationaal gezelschap bij Yara aan de slag Nieuwe Oostburgse standplaats MstVes oe"zf>ieft verbetert responstijd ambulances oude school Voorbereiding vrijdag 14 september 2012 Yara Sluiskil heeft deze week twee fabrieken stilgelegd, de één voor een gro te onderhoudsbeurt tot half oktober, de ander - de vorig jaar in gebruik ge nomen Ureum 7-fabriek - voor een garantiecheck tot eind deze maand. Een team van 'een man of tien' is al een jaar van te voren bezig met de voorbereiding van de onder houdsstop. Dat komt nauw, want onderdelen moe ten vaak vroeg worden besteld bij gespecialiseerde firma's. De planning moet kloppen als een bus. Werkzaamheden voor de onderhoudsstop bij Yara in Sluiskil-Oost. foto Camile Schelstraete Uit heel Europa komen contractors, gespeciali seerde inleenkrachten, naar Yara Sluiskil voor de grootste onderhoudsstop van het bedrijf ooit. Yara schakelt ook regionale bedrijven in. Bepaalde machines zijn bijvoorbeeld van Ita liaanse makelij, geeft woordvoer der Jos van Damme aan. „Het ligt dan voor de hand het onderhoud ook door Italianen te laten doen. Dat geldt ook voor de Duitse ma chines die wij hebben." Yara krijgt de komende weken dus een internationaal gezelschap over de vloer, wat volgens Van Damme bij grote onderhoudsstops de nor maalste zaak van de wereld is. „Mensen kijken er wel eens van op dat wij werken met lassers uit voormalig Joegoslavië, maar dat is echt niet iets, van de laatste tijd. We doen dat al van oudsher." De werkzaamheden aan de instal laties van Yara beginnen en eindi gen veelal met het opbouwen en afbreken van steigers. Yara laat dat doen door het bedrijf BIS. Opval lend is dat daar veel Turkse Neder landers en Turkse Belgen werken. Zij hebben van steigerbouw hun specialisme gemaakt. „Ik maak tijdens een stop wel eens een rondje over het terrein en wijs dan - om te kijken hoe ze reageren - op iets wat niet in orde is", ver telt Van Damme. „Dan merk je dat ze perfect weten waarmee ze bezig zijn." Inleenkrachten zorgen zelf voor hun huisvesting. Van Dam me: „Sommigen nemen hun cara van mee en bivakkeren op een camping." SINT JANSTEEN Rondleiding door waterwingebied Het Zeeuwse Landschap houdt za terdag om 14.00 uür een rondlei ding door het natuurgebied bij Sint Jansteen. Dit bosrijke gebied, dat nog dienst doet voor de waterwin ning, heeft een rijke geschiedenis. In het gebied zijn enkele akkertjes aangelegd. Er zijn voldoende ingre diënten voor een gevarieerde wan deling. Startpunt: van Hogendorp- laan 13, Sint Jansteen/Kapellebrug. Meedoen aan de tocht van 1,5 uur kost 3 euro, tot 16 jaar 1,50 euro. AARDENBURG Fanfare houdt instuif in het dorpshuis Koninklijke Muzieksociëteit Aar- denburgsche Fanfaren houdt van daag een muziekinstuif in het dorpshuis aan de Westmolenstraat in Aardenburg. Vanaf 19.00 uur is iedereen die is geïnteresseerd in muziek, van herintredende fanfare leden tot twijfelende beginners, welkom. Leden van de fanfare ge ven uitleg over instrumenten en opleidingsmogelijkheden. Tijdens een 'open repetitie' mag worden meegespeeld. WATERLANDKERKJE Afsluitende expositie zomerse weken kerk De zeven zomerse weken in 't Kerk je van Waterlandkerkje worden vanaf zaterdag tot en met volgende week zaterdag afgesloten met een tentoonstelling waarin boeken, pa pier en foto's centraal staan. Dag- mar Tenner en Frits Baars uit Zuid- zande zorgen voor het papier, Emiel Mostert voor de foto's. De kerk is extra open tijdens de Kunst route op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. HULST Foto-expositie verkast naar Blaauwe Hoeve De foto-expositie van Koesterpas verkast van zorgcentrum Bachten Dieke in Terneuzen naar De Blaau we Hoeve in Hulst. Daar is vanaf maandag 17 septem ber te zien welke indrukken 38 hobbyfotografen opdeden tijdens een rondrit in een cabriobus in Zeeuws-Vlaanderen. De 32 beste fo to's zijn afgedrukt op doek en rei zen als expositie langs verschillen de zorgcentra. door Frank Gijsei OOSTBURG - De ambulancedienst Oostburg heeft een nieuwe stand plaats aan de Ondernemersweg op het bedrijventerrein Stampers- hoek. Gisteren vond de officiële opening plaats. De verhuizing vond al begin juli plaats. Door de nieuwe locatie kunnen de aanrijtijden van de ambulances nog verder worden verbeterd. Daarnaast was de verhuizing no dig omdat de oude post bij het zie kenhuis Sint Antonius niet meer voldeed aan de huidige eisen. Sinds vorig jaar is de dienst in Zeeuws-Vlaanderen 24 uur per dag bemand en daar waren extra faciliteiten voor nodig. Ook is in 2009 een traject gestart om de res ponstijd te optimaliseren om aan de landelijke norm te voldoen: 90 procent van de spoedritten dient immers binnen vijftien minuten na de melding ter plaatse te zijn. Onderzocht is wat de meest strate gische uitgangspositie zou moeten zijn. De keuze is daarom gemaakt om de oude standplaats bij het zie kenhuis niet meer te verbouwen, maar volledig te verhuizen. Het nieuwe gebouw bevat een ga rage voor twee ambulances, twee slaapkamers, huiskamer, werk- en vergaderruimte en een berging. Met de opening wordt een perio de van drie jaar van verbeteren en vernieuwen afgesloten. De stand plaats in Hulst werd in 2010 ver bouwd en de standplaats in Ter- neuzen is in 2011 verhuisd naar de Koegorspolder. Momenteel be schikt ZorgSaam Zeeuws-Vlaande ren over acht ambulances en een vijftigtal personen zijn werkzaam bij de ambulancedienst. Sinds het ingezette verbetertraject zijn de responstijden in Zeeuws-Vlaanderen verbeterd van 80,5 in 2009 naar 90,3 procent in 2011. Met de verhuizing van de standplaats in Oostburg is de ver wachting dat dit nog verbetert. TERNEUZEN - Oud-Terneuzenaar Arnold Matthijssen (21) geeft vol gende week woensdag gastlessen scheikunde aan de bovenbouw van het Zeldenrust Steelant Colle ge (ZSC). Matthijssen, oud-leerling van het ZSC, studeerde onlangs in Londen af als Master in Science Theoreti sche Natuurkunde. Hij kreeg daar bij een -academische onderschei ding, omdat hij de beste student gedurende de hele studie was. Mat thijssen legde zich in zijn afstu deeronderzoek toe op de elemen taire deeltjes quarks en gluons, om tot een beter begrip van de samen stelling van het proton te komen. Wonderlijk gevarieerd! Tapijt Laminaat - Novilon - Marmoleum Gordijnen - Matrassen - Binnenzonwering Bodems - Bedlinnen - Dekbedden Persoonlijk en deskundig advies staal bij ons voorop wonen slapen Complete woninginrichting op maat Steenstraat 25 - Hulst Telefoon 0114 3141 20 auping HM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81