Bewoners Okkernoot hebben de ruimte zeeland 123 Integratie Okkernoot viert feest met de buurt Gezellig cafédicteetje in de grensstreek Morres opnieuw in trek bij Vlamingen vrijdag 14 september 2012 De Okkernoot is optimaal geïntegreerd in Schoondijke. Bewoners en ruim vijftig medewerkers worden bij dorpsfestiviteiten betrokken. Niet gek, vindt topvrouw Van Rooijen, want het lokale bedrijfsleven profiteert ook van hen. In 2004 nam Woonvoorziening De Okkernoot twee permanen te huizen voor begeleid wonen voor acht mensen in gebruik. Vo rig jaar volgde een dependance voor vijftien cliënten. Nu heeft De Okkernoot het hoofdge bouw geheel gerenoveerd. door René Hoonhorst Een aparte slaapkamer, een eigen toilet en douche. Dat is wel het allermooiste van het nieuwe apparte ment, vindt Ella Meert. Maar ook de ruimte in de kamer is natuurlijk fantastisch. Nu hoeft El- la niet meer de hele boel aan de kant te schuiven als ze even achter haar orgeltje gaat zitten. En nu kan ze ook gezellig met vriend Adrie de Fouw, die een apparte ment naast dat van haar bewoont, aan een eettafel in de kamer eten. Ella en Adrie zijn twee van de ze ventien bewoners van het hoofdge bouw van De Okkernoot, de woonvoorziening voor mensen met een verstandelijke beperking in Schoondijke. Al die bewoners zijn er, net als Ella,- door de verbou wing flink op vooruitgegaan, be vestigt Ans van Rooijen, de voor zitter van de raad van bestuur van De Okkernoot. Ella, die de laatste jaren na een car rière als duvelstoejager en schoon maakster bij het Zeldenrust- Steelant College als hulpje bij De Okkernoot zelf werkt, vindt het fijn dat ze de ruimte heeft om al haar spulletjes fatsoenlijk te kun nen bergen. De grote kast had ze al, maar die stond vroeger tussen de muren ingeklemd. „Nu heb ik alleen een paar lampjes weg moe ten halen, omdat het plafond wat lager is dan in mijn vroegere ka- 'Nu ik fijn een aparte slaapkamer heb, kan ik mijn visite eindelijk fatsoenlijk ontvangen' mer. Maar ik heb wel veel meer plaats, ook al omdat er geen bed meer in de kamer hoeft te staan." Naast de zeventien bewoners in het hoofdgebouw aan de Prins Bernhardstraat begeleidt de stich ting acht bewoners in twee 'huur woningen'; vijftien cliënten in een vorig jaar opgeleverde dependance aan de Rembrandt van Rijnstraat en 24 mensen in een reeks aparte huizen in Schoondijke, Breskens en Groede. Nu alle woonvoorzieningen na en kele jaren bouwen en verbouwen tiptop in orde zijn, is De Okker noot helemaal klaar voor de toe komst, zegt Ans van Rooijen. De Okkernoot begon in 1975 met de begeleiding van achttien mensen met een verstandelijke beperking; de woonvoorziening telt intussen dus 64 cliënten. „Misschien groeien we op termijn nog iets ver der, maar we denken nu even niet aan uitbreiding. We moeten eerst even wennen aan alle nieuwe loca ties waar cliënten zijn gehuisvest", benadrukt Van Rooijen. Met het voltooien van de renovatie van het hoofd gebouw van De Okker noot is de woonvoorziening voor mensen met een verstandelijke be perking voor jaren onder de pan nen. Bewoners, medewerkers en bestuurders vinden het dan ook hoog tijd voor een feestje. De feesttent is donderdag al opge zet. Die tent dient morgen zowel voor de officiële opening voor ge nodigden als voor de daaropvol gende sessie voor vrienden, kennis sen en inwoners van Schoondijke. Het feestje begint zaterdag vanaf 14.00 uur. Een half uur later zijn er toespraken van diverse sprekers, onder wie burgemeester Jacques Suurmond van Sluis. De burgerva der geeft om 15 uur het sein voor het oplaten van ballonnen door de Okkernootbewoners. „Suurmond moest komen van onze cliënten. Hij is als oud-inwoner van Schoon dijke nog penningmeester ge weest, terwijl zijn vrouw jaren als vrijwilligster over de vloer kwam", verklaart voorzitter Ans van Rooi jen van de raad van bestuur. Muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst speelt tijdens het of ficiële gedeelte, maar is ook nog na 16.00 uur te horen als vrienden TERNEUZEN Porgy haalt bluesband The Nighthawks De Amerikaanse bluesband The Nighthawks komt op vrijdag 21 sep tember naar cultuurpodium Porgy Bess in Terneuzen. Oprichter, frontman en mondhar monicaspeler Mag Wenner mag zich met recht tot de categorie 'rootsveteranen' rekenen. Al veer tig jaar houdt hij zijn Nighthawks met rock-'n-roll en een scherpe por tie blues in leven. Samen met bas sist Johnny Castle, gitarist Paul Bell en drummer Mark Stutso toert Wenner door Amerika en Europa. Aanvang 21.30 uur. Tickets a 15 euro via www.porgyenbess.nl. pekaar Tuinverlicbting Zwerfkeien Natuurstcenkeien Gebakken Tegels bestratlngïmalerialen bv Kariaajwcg 83 4401 PE^VIake-0113 38 16 62 info@pekaar.com w.vww.pcknarcom OOSTBURC Jeroen Prins behaalt titel aan Hogeschool Jeroen Prins, oud-leerling van het Zwincollege uit Oostburg, is afge studeerd aan de Hogeschool Rotter dam als Ingenieur, Bachelor of En- ginering in de Logistiek 8c Techni sche Vervoerskunde. Alphons Bakx (r), die tweede werd onder de Nederlandse dicteedeelne mers, met naast hem zijn moeder. foto Mark Neelemans en kennissen van de bewoners én alle dorpelingen naar de nieuwe appartementen mogen komen kij ken. Tussen 16.00 en 17.30 uur speelt er bovendien een band, die dweilend heen en weer loopt tus sen de Okkernootvestigingen aan de Prins Bernhardstraat en de Rembrandt van Rijnstraat. Belangstellenden kunnen tijdens de open dag kamers van bewoners bekijken, maar ook de nieuwe ge zamenlijke huiskamers en kantoor ruimtes. En ze kunnen in de tuin de boom zien, waaraan de stich ting zijn naam dankt: een meer dan een eeuw oude okkernoot. door Gertie De Boey EEDE - Een dictee voor Belgen en Nederlanders, Het klinkt als een strijd; maar dat was het niet. „Het gaat om de gezelligheid", zei au teur Rein Leentfaar uit Breskens. Gisteren vond voor de eerste keer het Holland-België dictee plaats in café De Tol in Eede. „Dit is de. idea le locatie voor het dictee, het café ligt net aan de grens", aldus Leent faar. Er deden veertig mensen mee aan het dictee, de helft uit België, onder wie twee specialisten, de helft uit Nederland. „Ik kan niet op tegen de Belgen, maar het gaat mij om het plezier", zei Nel van Kauterik (75) uit Breskens. „De Bel gen zijn beter in onze taal", zei ook Hein Klooster (76) uit Bres kens. De Vlaamse Raf Coppens (52) en Christiane Adams (64) uit Lede en Leuven waren daar nog niet zo zeker van. „Eerst de uitslag maar eens afwachten." De sfeer zat er" in ieder geval goed in: er werd gestart met het zingen van het Zeeuws-Vlaamse volkslied. Uit eindelijk werd Christiane Adams met twee fouten winnares onder de Belgen. Laurine Vandepitte met tien fouten onder de Nederlan ders. Ze kregen een oorkonde. Leentfaar: „Het gaat om de eer, niet om de prijzen." informatie van het waterschap HULST - Morres in Hulst raakt weer in de gratie. Kwam het publiek vroeger gemiddeld eens per vier jaar naar Hulst, sinds het full servi ce warenhuis er staat komt zeven tig procent van de klanten vier maal per jaar over de vloer. Met 40 duizend vierkante meter is Morres het grootste woonwaren- huis in het land. Vooral in Vlaan deren slaat de nieuwe formule (al les rond wonen onder één dak) aan. De omzet daar is met 20 pro cent toegenomen. Algemeen directeur en eigenaar Walter van de Griendt is dan ook trots op zijn tokö. Er werken nu al les bij elkaar 250 fulltimers. De winkelruimtes ondergaan deze da gen een metamorfose vanwege het uitbreken van het herfstseizoen. Het waterschap heeft op 10 september 2012 een watervergunning verleend aan Delta Infra B.V. voor het onttrekken van grondwater om een watertransportleiding aan te leggen tussen Terneuzen en Terhole. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. Een oud-Morreskantoor maakt plaats voor een rotonde, foto Mark Neelemans Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79