221 zeeland Begroting Hulst sluit met tekort van acht ton 1 'M Achtbaan op de kermis Dorpsfeest in en rond basisschool in Hengstdijk Afplakken fA\ Duurzaam Belgen zorgen met plotse afsluiting van weg richting Zelzate voor commotie almanak vrijdag 14 september 2012 Ella Meert heeft in haar nieuwe appartement de ruimte om op haar orgeltje te spelen. foto Mark Neelemans HULST - Het begrotingstekort van de gemeente Hulst is in een paar maanden tijd met enkele tonnen opgelopen tot bijna 800.000 euro. Geraamde kosten, zoals voor wet houderspensioenen en wegenon- derhoud vielen hoger uit, terwijl er bijvoorbeeld minder dividend van Delta binnenkwam. In de voorjaarsnota werd gerappor teerd over een verwacht structu reel tekort van ruim 7,5 ton. In de juni-circulaire kon dat al naar be neden worden bijgesteld tot bijna 585.000 euro, maar desondanks start de ontwerpbegroting die de Hulster raadsleden onlangs kregen voorgelegd, met een structureel te kort van precies 799.385 euro. Be halve de al genoemde oorzaken lag ook de bijdrage aan de sociale werkvoorziening Dethon hoger. Volgens burgemeester en wethou ders bevat deze begroting ten op zichte van voorgaande jaren meer financiële risico's. Het is nu aan de Hulster raadsle den de ontwerp-programmabegro- ting te fileren en verbeterings- of wijzigingspunten aan te dragen. Zij doen dat in meerdere werkbij eenkomsten waarin het concept puntsgewijs wordt besproken. Aan de hand van deze werkvergaderin gen wordt de definitieve nota later opgesteld. HENGSTDIJK - Brede school 't Vogel nest, de dorpsraad en het feestco mité Hengstdijk houden zaterdag 22 september een school- annex dorpsfeest. De festiviteiten vinden -plaats van 10.00 tot 14.00 uur in en rondom het schoolgebouw. De kinderen kunnen zich vermaken met knutselen, spelletjes, paardrij den, het springkussen en de schminkstand. Tevens verzorgen de kids diverse optredens. Verder zijn er een rommelmarkt, loterij en spectaculaire rollatorrace. De in wendige mens komt niets tekort. De CliniClowns en de basisschool (voor extra materiaal voor de leer lingen) delen in de opbrengst. Op een ochtend wist ze het, die Brou- wershavense: ik ga deze week alle ko zijnen in het huis schilderen. Het was dan ook niet verwonderlijk dat het gesprek over schilderen ging, toen zij zich een week later weer op haar werkplek meldde. Aanleiding waren trouwens de v,erfresten die nog in haar haar zaten. Ja, het was hoognodig geweest en nu allemaal weer mooi. Maar goede afplaktape, die was wel erg duur, had zij ge merkt. „Dat gebruik ik nooit", sprak een collega met veel kluservaring. „Als je een klein kwastje gebruikt, hoefje helemaal niet af te plakken. Stheelt tijd en geld." Dat vond de Brouwershavense eigenlijk ook. „Maar ik vrees dat ik toch iets te veel drink om niet te hoeven afplakken." „De Okkernoot is klaar voor de toekomst", zegt voorzitter Ans van Rooijen van de raad van bestuur. Bij de nieuw- en verbouw van de Okkerriootwonin- gen is rekening gehouden met duurzaamheid. Zo heeft de dependance aan de Rembrandt van Rijnstraat zonnepanelen op het dak en wordt in het hoofdgebouw duurzame energie opgeslagen in zonneboilers. —j Ifr door Raymond de Frei TERNEUZEN - Terneuzen maakt zich op voor de tiende kermis sinds de gemeentelijke herinde ling. Om dat te vieren is er als spe ciale attractie een achtbaan op de Scheldekade geplaatst. De achtbaan is het pronkstuk van in totaal dertig attracties en kra men met versnaperingen op de Markt en het Stadhuisplein. Wet- houder Pim Broekhuysen opent de kermis vandaag om 16.00 uur op het Stadhuisplein. Er zijn de he le week ook tal van optredens. Zo treedt woensdag 19 september Clown Desalles op. Op zaterdag 22 september is er straattheater. Op de slotdag, zondag 23 september, wordt de winnaar van de traditio nele kermisloterij bekendgemaakt. Tip? redactie@pzc.nl Het leek wel een verjaar dagsfeestje deze week op de site van de PZC. Op het bericht dat de weg richting Zelzate op de weste lijke kanaaloever plots was afge sloten, leidde namelijk tot reac ties die je een oom of tante tus sen het happen van een blokje kaas en een plakje worst door ook zomaar zou kunnen horen zeg gen: 'Het is toch wat, eeh! Dat kan alleen maar in België, hoor. Als die het in hun kop hebben, dan hebben ze het niet in hun kont!' Bedrijven in Sas van Gent waren verrast dat de weg maandag ochtend opeens was afgesloten in verband met asfalteringswerk- zaamheden. Veel vrachtverkeer rijdt via deze route van Zelzate naar Sas van Gent, en vice versa. Het hele wegdek vanaf de Neder landse grens tot ongeveer de Zel- zatebrug wordt opnieuw geasfal teerd. Dat was hoognodig. Hoe lang het werk duurt? Ook dat is niet bekendgemaakt. 'rtci* Kan ue ueigiscne aanpak wel waarderen. „Zo doen onze Belgische vrienden dat. 'Niet lullen, maar poetsen'. In Neder land moeten daar tientallen com missies mee bezig zijn. Gewoon borden plaatsen en aan de slag.' 'Buschauffeur' weet wel hoe lang het werk duurt. „Wij kregen in eens de melding vanmiddag dat Zelzate is afgesloten tot 14 decem ber! En niemand wist van iets!" 'Peggy' ziet de bui al hangen. Al op de eerste dag van het asfalte- ringswerk constateerde zij dat het sluipverkeer enorm is toegeno men. „Over de Katte, Denderdreef en zo terug naar Sas. Het was op de Poel en de Vrijstraat al goed te merken hoeveel verkeer dit doet. En maar racen als gekken." 'Fietser' vindt dat het werk erg no dig is. „Maar een chaos niet te zuinig. Ik wist vanaf de Markt in Zelzate niet hoe ik fietsend bij de brug moest komen. Een man (Belg) liep met de fiets aan de hand tussen de werkzaamheden door om op de brug te komen. Er stond wel een bordje 'fietspad in beide richtingen' aan de andere kant van de weg. Heel onopval lend, tussen alle geparkeerde au to's en werkzaamheden, op een voet die zo kan worden omver ge reden. Typisch Vlaams inderdaad Ilt begrijp dat de Poel, Poeldijk en de Westdam nu veel verkeer te verwerken krijgen. Er ligt een school aan de laatste straat en de Canadalaan is ook nog niet klaar. Denk dat ze daar maar eens moe ten gaan controleren." De werkzaamheden werden deze week opgemerkt tijdens de offi ciële opening van de vernieuwde entree aan de Belgische zijde van Sas van Gent. Wat 'Johan' betreft was er nog helemaal geen offi ciële opening geweest. „Jammer dat men is gestopt bij de Suijker- dijk, want van daar tot aan do tramstraat is net fietspad no£ slecht. Er was dus geen reden voor een officiële opening, me neer Loninlc. Eerst het werk afma ken", richt hij zich tot de burge meester. Overigens ziet Johan ook een voordeel in het werk aan de weg in Zelzate. En reageerder 'Mike' ook. „Sluit meteen die hele weg af voor auto- en vrachtverkeer. Het is lekker rustig nu in Sas. Tunnel- bak in Westdorpe bouwen, alle maal een stukje omrijden en het probleem is opgelost." Reageer ook op artikelen op de website van de PZC. Post uw bijdrage on deraan een bericht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 78