Invasie van Vlamingen houdt aan Hondje Millie gevonden in Duitsland ZEEUWS-VLAANDEREN Excuses voor onverwachte wegafsluiting VRIJDAG 14 september 2012 21 SAS VAN CENT - Het kwam als een donderslag bij heldere hemel, de afsluiting van de Berie- luxlaan langs het Kanaal Gent-Terneuzen tus sen Sas van Gent en Zelzate begin deze week. Bedrijven in Sas van Gent wisten er niks van. Busmaatschappij Veolia die van Terneuzen op Zelzate rijdt, was niet op de hoogte. Voor praktisch iedereen aan de Nederlandse zijde van de grens was de afsluiting voor wegwerk zaamheden een complete verrassing. Chauf feurs van Veolia maakten uit armoede maar rechtsomkeert bij de grens. Sinds donderdag rijden ze via een omleiding, door de Poeldijk straat (foto) en Denderdreve, naar Zelzate. Jur- gen Mersch, werkleider bij het Vlaams agent schap wegen en verkeer; betuigt oprecht zijn spijt. „Onze excuses, dit had anders gemoe ten, maar we hadden nochtans vergunning van de provincie Zeeland." Hij heeft nog wel twee plezierige mededelingen: de wegwerken zijn ingeboekt tot eind dit jaar, maar zijn - ijs en weder dienende - half oktober al klaar, én de Beneluxlaan wordt een stuk veiliger, zeker voor fietsers. foto PZC PZC Steeds meer Belgen kopen een woning in Zeeuws-Vlaanderen door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - De toeloop van Vla mingen naar Zeeuws-Vlaanderen blijft aanhouden. Sinds januari ver welkomde de gemeente Terneu zen zestig procent meer Belgische inwoners dan in dezelfde periode vorig jaar. Hulst noteerde een toe name van 45 procent en de ge meente Sluis schreef 12,5 procent meer Vlamingen in. Volgens Peter Zuurveld, voorzitter van de stichting Zeeuws en Vlaan deren, het samenwerkingsverband van Zeeuws-Vlaamse woning bouwcorporaties, makelaars, ban ken, hypotheekadviseurs, fiscalis ten en notarissen, overtreffen deze cijfers alle verwachtingen en zal de stijgende lijn van inwijkende Vla mingen in de rest van het jaar doorzetten. De stichting lanceerde zes maan den geleden een grootscheepse campagne om Vlamingen naar Zeeuws-Vlaanderen te halen. De advertenties in Belgische kranten, de speciale website en open-hui- zen dagen hebben succes. Steeds meer Vlamingen komen af op het, in vergelijking met België, goedko pere woningaanbod. Huizen sche len al gauw minimaal 40.000 euro in prijs en ook de notaris- en regis tratiekosten liggen hier 75 procent lager. Zuurveld: „Daarnaast blijft vastgoed in Zeeuws-Vlaanderen een goede investering. Terwijl in de rest van Nederland de woning- waarde met soms wel twintig pro cent is gedaald, blijven de vastgoed- prijzen hier aardig stabiel." De in tocht van Vlamingen heeft ook een positieve invloed op de ver kooptermijn. Voorheen stond vast goed gemiddeld acht a negen maanden te koop en dat is nu ge daald tot zo'n vijf maanden. Uit de cijfers van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten en de stichting blijkt dat met name Vlaamse jonge koppels en gezin nen met kinderen kiezen voor wo nen in Zeeuws-Vlaanderen. Zij ko pen veelal woningen tussen de 150.000 en 225.000 euro. Wonen in de gemeente Terneuzen is in trek bij inwoners van de provin cies Oost- en West-Vlaanderen en Antwerpen. De gemeente Sluis is vooral populair onder West-Vla mingen en inwoners van de pro vincie Antwerpen kiezen het meest voor de gemeente Hulst. Zuurveld: „De intocht van Belgen is niet noodzakelijk voor de Zeeuws-Vlaamse woningmarkt, maar het is zeker een welkome aanvulling." Okkernoot viert feest met de buurt 23 HULST Start wegwerken aan omleidingsroute N258 Vanaf maandag begint net buiten Hulst de aanleg van een omlei dingsroute, nodig voor de realisatie van twee dubbelstrooksrotondes op de N290 en de aanpassing van de rotonde op de Australiëweg. De omleiding, eenrichtingsverkeer via de Absdaalseweg, Australiëweg, Afrikaweg en de Industrieweg gaat in op 26 september en duurt zo'n vier maanden. HEIKANT Insluiper gaat er met sieraden vandoor Een bewoonster van de Julia- nastraat in Heikant is woensdag middag het slachtoffer geworden van een behoorlijk brutale inslui per. De vrouw was in haar tuin aan het werk. Bij terugkeer in haar wo ning bleek dat er iemand binnen was geweest. Ze had daar niks van gemerkt De insluiper was aan de haal gegaan met een onbekend aan tal sieraden. door Nadia Berkelder OOSTBURG - Hondje Millie is weer thuis. Het beestje werd op 10 au gustus meegenomen uit een auto in Breskens. Ze is woensdag here nigd met haar baasje. Dat Millie terug is in Oostburg is te danken aan een uitgebreide zoekactie op internet en met be hulp van flyers. Ze was meegeno men door mensen uit Duitsland, die zeiden dat ze het hondje op de camping in Breskens hadden ge vonden. De schoonzoon van de buren van deze Duitsers herkende Millie van de flyers, die hij tijdens zijn eigen vakantie, ook in Zeeland, had ge zien. De jongen heeft dierenorgani- satie Amivedi ingeschakeld en die heeft de mensen overgehaald om Millie af te staan. Op 10 augustus was het niet extreem warm, maar het was wel een zomerdag. Het is mogelijk dat Millie is meegeno men door iemand die het zielig vond dat ze in de auto was achter gelaten met het warme weer. De eigenaren van Millie hadden de autoramen opengelaten en wa ter en brokjes voor het hondje neergezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77