Zuijdwegt krijgt de tijd c16,75 Vrije bond ÏMZ blijft nog steeds groeien Elenbaas gaat voor 'n drietje 301 Superaanbieding Altijd én voord I g bereikbaar met de HTC Desire C. h Hands me we. Van der Lijke achtste in China vrijdag 14 september 2012 door Wim de Vos OVEZANDE - In Ovezande wordt za terdag het wielerseizoen van TMZ afgesloten met de traditionele Slot- koers en de prijsuitreiking van de verschillende klassementen. John ny van der Klooster scoorde over het hele seizoen gerekend het bes te en zal gehuldigd worden als win naar van de A-categorie. Arjan Klaasse (Schore) eindigde als eer ste in de B-categorie en Johan Pee- men (Rijsbergen) bij de 40+. TMZ kan terugkijken op een rede lijk succesvol seizoen, waarin 31 wedstrijden werden georgani seerd, inclusief de 'klassiekers Ron de van Noord-Beveland en de Zee land Classic. „Gelet op het aantal li centiehouders zijn we de grootste vrije bond van Nederland. Meer dan tweehonderd licenties hebben we dit jaar uitgegeven. Daar kun nen we dus bijzonder tevreden over zijn", stelt TMZ-voorzitter Leo Bakker. Hij is ook content over de samen werking met de KNWU. „We orga niseren samen trainings wedstrij den en ook bij de Zeeuwse ATB- competitie werken we samen. Daarnaast is het onze doelstelling om met minimale kosten en regels zó veilig mogelijke wedstrijden te houden. Ook de mogelijkheden voor technische ondersteuning proberen we zo optimaal mogelijk te benutten, waardoor we snel een juiste uitslag en andere informatie kunnen verstrekken. Dat alles sa men zorgt vermoedelijk voor de aantrekkingskracht van TMZ", denkt Bakker. De Slotkoers in Ove zande gaat zaterdag om 16.15 uur voor alle categorieën van start. OOSTERHOUT De Stene Brug gaat onderuit in Brabant Het driebandenteam van De Stene Brug kwam in poule drie van de derde divisie tekort tegen Buro Ba lans. Het duel in Oosterhout eindig de in 5-3. De uitslag doet een close finish vermoeden, maar de werke lijkheid was anders. Nadat Ad Men- heere gelijk had gespeeld, verloor Eddy Hoondert ruimschoots. Dit was geen schande, omdat zijn te genstander uitpakte met 1.036 ge middeld. Daarna won Arjo Holle- stelle na een sterk optreden. Wim de Kok maakte nog wel wat goed van een grote achterstand maar strandde op zeven caramboles. door Bob Maes NOORDGOUWE De Bree aast op vierde eindzege in toernooi Voor de zesde keer wordt in Hotel van der Weijde in Noordgouwe het De Visser Optiek kadertoernooi ge houden. De organisatie is in han den van BV Windenburg. Titelhouder Robert van Stevendaal is niet van de partij. Peter de Bree, die vorig jaar zijn titel verspeelde, gaat op voor zijn vierde eindzege. De Middelburger speelt als enige kader 38/1. Jaap Hameling, Jan. Goudzwaard, Piet de Koeyer, Dan ny en Sjaak Walhout en Sjoerd en Jos Breas spelen allen 38/2. Vrijdag wordt om 15.00 uur gestart, zater dag en zondag om 11.00 uur. Wie zaterdagavond het wedstrijdverslag van WHS-Yerseke wilde lezen en daar voor naar de website van de zater dagderdeklasser surfte, kwam be drogen uit. De reden? 'Yese heeft niet gevoetbald, dus geen verslag', viel er te lezen. Die bewering was misschien wat kordaat, maar de ploeg van trainer Ronald Zuijd wegt, vorig seizoen toch echt nog een klasse hoger spelend, verloor met 7-0 en staat na twee speelron den onderaan. Doelsaldo: nul voor, negen tegen. Zaterdag tegen Rillandia moet de ommekeer plaatsvinden. Ronald Zuijdwegt heeft al eens een dergelijke competitiestart mee gemaakt. „Als speler van Kloetinge verloren we de openingswedstrijd een keer met 8-2 van Spakenburg. Ook bij Hoedekenskerke hebben we in het begin wel eens flink ver loren. Als trainer is dat helemaal een raar gevoel; dan sta je langs de lijn in plaats van in het veld. Ik ben afgelopen zondag en maandag met een kater opgestaan. En ik had toch echt niets gedronken." De trainer, die na vijfjaar Hoede kenskerke voor het eerst aan een ander team leiding geeft, steekt na de desastreuze seizoensopening de hand gedeeltelijk in eigen boezem. „Ik heb het spel in een te korte tijd willen veranderen. In de tweede klasse waren deze jongens het ge wend achteruit te lopen. Het pro ces naar een meer voetballende ploeg heb ik te snel willen laten verlopen. We willen het spel wel maken, maar bij tegenslag missen we nog een beetje slimheid om het spel om te draaien." Dat zit volgens de oefenmeester ook een beetje in de mentaliteit van zijn spelersgroep. „Als ik naar de wedstrijd tegen WHS kijk, moe ten de spelers het ook bij zichzelf zoeken. Yerseke is toch de club van 'mouwen opstropen en werken'. Leg dat maar eens uit als hun spits (Arvin de Witte nam de gehele productie van WHS voor zijn reke ning) zeven doelpunten maakt." Zuijdwegt verwijst naar de perio de dat hij zelf nog in het veld stond. „Toen liet ik een spits echt niet zeven keer scoren hoor!" Ondanks dat de Bevelanders vorig jaar uit de tweede klasse degradeer den, heeft de club niet van Zuijd wegt geëist zo snel mogelijk terug te keren. Hij krijgt de tijd om aan een ploeg te bouwen. „Ik ben blij dat het bestuur realistisch is", zegt de trainer een tikkeltje opgelucht. Maar: „Dat wil ik niet als excuus gebruiken. Veel spelers speelden vorig jaar nog op een hoger ni veau, dus we moeten in de derde klasse zeker kunnen meevoetbal- len." De eerste kaart die Zuijdwegt (40) inzet om minstens mee te voetballen, is hét systeem verande ren. „We gaan weer voetballen zo- - als vorig jaar. Dat betekent: eerst verdedigend alles op orde hebben en van daaruit opbouwen. Ik hoop dat mijn spelers daarmee wat ver trouwen terugwinnen. Dat zal na melijk nodig zijn. De punten heb ben we nu keihard nodig, anders moeten we straks tegen degradatie gaan strijden", klinkt het streng. Misschien is het daarom wel lek ker dat zaterdag Rillandia op be zoek komt. De ploeg van trainer Ruud Linders bevindt zich, na twee verliesbeurten, in hetzelfde spreekwoordelijke schuitje. Een overwinning voor Yerseke moet dus mogelijk zijn, al verwacht Zuijdwegt geen spectaculair duel. „We zullen niet vol op de aanval spelen. Rillandia ook niet, ver wacht ik. Dat wil niet zeggen dat we niet voor de winst gaan. En dat het een derby is, werkt voor ons al leen maar motiverend." Rillandia kent Zuijdwegt niet echt. „De trainer ken ik toevallig, omdat ik met hem op cursus heb gezeten. Ik kijk vooral naar mijn eigen team. Dat is er van doordrongen dat er een goed resultaat behaald moet worden. Laat de slechte start maar een goede drijfveer voor ons zijn." Met een knipoog: „Anders snap ik het ook niet meer." Inclusief een Sim Only 275 abonnement en extra 500 MB internetbundel: Voor maar per maand Een HTC Desire C en iedere maand: 275 belminuten of sms'jes 500 MB internetbundel HTC Desire C Bestel nu: hollandsnieuwe.nl/krant MIDDELBURG - Nick van der Lijke uit Middelburg is als achtste geëin digd in het eindklassement van de Ronde van China. Zijn ploegge noot Marco Minnaard uit Wemel- dinge werd negende. De wielerronde opende met een ploegentijdrit, die meteen van gro te betekenis was voor het eindklas sement. Het team van Van der Lij ke en Minnaard, Rabobank Conti nental, werd daarin tweede. De overige vijf etappes eindigden in massasprints. HM— door Klaas Verspoor MIDDELBURG - „Als die van ons maar goed is", reageert Jorn Elen baas na het invullen van zijn to to-formulier. De speler van SPS treft zaterdag in de vierde klasse B Smerdiek en vult als derde speler dit seizoen de PZC-toto in. Elenbaas zet in de Thoolse derby in op een gelijkspel. „We zijn slecht begonnen en tegen Stavenis- se leken we wel makke lammetjes. Smerdiek wordt ook een lastig ver haal. Ik schat ze wel sterker in. Het is hopen op een puntje en ik hoop dat we geleerd hebben van vorige week." Ook het treffen tussen Yerseke en Rillandia, in de derde klasse A, ein digt volgens hem onbeslist. „Maar ik heb wel zitten twijfelen. Yerse ke ken ik nog wel, maar Rillandia is altijd wisselvallig." Bruse Boys krijgt van Elenbaas in de tweede klasse E wel het voordeel van de twijfel. „Bruse Boys is sterk ge start. Op eigen veld moeten ze Zaamslag kunnen hebben, ook al komen die terug uit de eerste klas se. Dat wil niet altijd wat zéggen." Het thuisvoordeel geeft op zondag de doorslag bij het Zeeuwse tref fen tussen Terneuzen en RCS. Elenbaas: „Ik weet niet zoveel van die ploegen, maar Terneuzen is wel goed begonnen." Excelsior M.-HSV Hoek Kloetinge-Stedoco X Terneuzense Boys-Pelikaan X Alblasserdam-GPC Vlissingen X Bruse Boys-Zaamslag X Yerseke-Rillandia X SPS-Smerdiek X Veere-Walcheren X Someren-Goes X Vlissingen-Geldrop/AEK X Temeuzen-RCS X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74