sport 31 Rabobank breekt rigoureus met verleden vrijdag 14 september 2012 AMSTERDAM Sigthorsson zeker vier maanden buitenspel Roger Federer in actie tijdens de training voor het Davis Cupduel Nederland-Zwitserland, dat vandaag begint op het terrein van de Westergasfabriek in Amsterdam. foto Toussaint Kluiters/ANP door Geert Langéndorff DEN HAAG - Rabobank richt de wie lerploeg opnieuw in. Een drasti sche structuurwijziging moet de renners naar een hoger niveau til len. Aan de hand van een nieuw concept en een aangepaste staf wil het team het aanwezige talent opti maal benutten. Innovatie, weten schap, gerichte coaching en strak kere richtlijnen voor coureurs staan hierin centraal. Als gevolg hiervan is behalve voor Erik Breukink ook geen plek meer voor Adri van Houwelingen. Tegenover het wegvallen van Breukink en Van Houwelingen staat de komst van een aantal nieu we gezichten. Oud-renners Jeroen Blijlevens, Michiel Elijzen en Grischa Niermann worden aan de staf toegevoegd. Nico Verhoeven gaat zijn werkzaamheden als ploegleider combineren met die van manager sporttechnische en -tactische zaken. Merijn Zeeman, momenteel nog in dienst van Team Argos-Shimano wordt ver antwoordelijk voor de coaching en de scouting, terwijl Louis Dela- haije de training, innovatie en me dische aansturing voor zijn reke ning neemt. Dit trio vormt het hart van het gekozen model. Als 'comité' kijken ze gezamenlijk naar onder meer programma's en mogelijke verbeterpunten van ren ners. Hun besluiten gelden als bin dend. Wat zij aangeven, moet wor den opgevolgd. „De algemene dis cipline wordt aangehaald", legt al gemeen directeur Harold Knebel uit. „De regels strikter." De verklaring van de promotie van Verhoeven ligt deels daarin be sloten. In verschillende functies bij Rabobank stond hij bekend als hard, rechtlijnig, maar rechtvaar dig. „Dat klopt, al speelde er meer. Na jaren van werken op een be paalde manier krijg je als vanzelf ingeslepen patronen. Nu gaat er een nieuwe wind waaien." Rabobank gaat in zee met externe adviseurs om tunnelvisie te voor komen. Knebel: „Die maken we op een later tijdstip nog bekend. Maar het idee erachter is simpel: zij kunnen van buitenaf kijken hoe het eraan toegaat. Als er in hun ogen iets beter of anders kan, geven ze dat aan." Verder intensi veert de ploeg de samenwerking met universiteiten en hoogwaardi ge bedrijven die een meerwaarde kunnen hebben. Knebel, aanjager van de omme zwaai, besloot de vernieuwing vorm te geven na een overgangs jaar. „We wilden bekijken of we met de huidige bezetting, aange vuld met enkele nieuwe krachten, en manier van werken de talenten verder konden brengen", geeft hij aan. „Dat bleek niet het geval te zijn. De rek uit het huidige con cept was eruit. Als je dat consta teert, moet je ingrijpen." Team Sky, dat de afgelopen jaren de con currentie voorbijstreefde, gold min of meer als blauwdruk. Er werd goed geanalyseerd op welke manier de Britse ploeg uitgroeide tot de standaard van het wielren nen. Op elk vlak viel, zo bleek gaandeweg, kon Rabobank winst boeken. De massale valpartij in de Tour de France, waarbij Bauke Mollema en Robert Gesink hun kansen op een podiumplek verlo ren, is daar een voorbeeld van. „We gaan analyseren of we dingen anders moeten doen. Of dat op een bepaalde manier te voorko men is, al beseffen we goed dat het risico op een ongeluk altijd aanwezig is." Daarbij zei een stemmetje in het achterhoofd van Knebel, dat de ta lenten bij Rabobank verder kon den groeien. „We denken ze op de ze manier nog beter te kunnen ma ken." Ajax moet Kolbeïnn Sigthorsson opnieuw heel lang missen. De IJs landse aanvaller, vorig jaar overge nomen van AZ, wordt vandaag ge- opereerd aan de linkerschouder. Zijn revalidatie gaat zeker vier maanden duren. Sigthorsson heeft in het verleden vaker problemen gehad met het gewricht. Toen de schouder enkele weken geleden op nieuw uit de kom schoot, besloot de medische staf van de club tot een uitgebreid onderzoek. In over leg met de specialisten is nu geko- zen voor een operatieve ingreep. HAMBURG Bondscoach Duitse hockeysters moet weg De dramatisch verlopen Olympi sche Spelen kosten de bondscoach van de Duitse hockeysters zijn baan. Michael Behrmann moet aan het einde van dit jaar vertrekken, zijn contract bij de hockeybond wordt niet verlengd. „Het doel is in Londen niet gehaald", zo verklaar de de bond. De Duitse hockeysters, olympisch kampioen in 2004, ein digden op de Spelen teleurstellend als zevende terwijl op een medail le was ingezet. Het Nederlands team won het goud in Londen. ROTTERDAM Honkballers slaan Zweden weg op EK De Nederlandse honkballers heb ben in de tweede ronde van het EK een riante zege geboekt op Zwe den. Oranje sloeg de Scandinaviërs in Rotterdam met 17-1 van het veld. De wereldkampioen plaatste zich als winnaar van groep A voor de tweede ronde, maar draagt wel één nederlaag (tegen Tsjechië) met zich mee. Daardoor kan Oranje zich eigenlijk geen zeperd meer permitteren. Vandaag wacht de cru ciale wedstrijd tegen Spanje. MÜNCHEN Voorzitter Bayern kleineert Dortmund Voorzitter Uli Hoeness van Bayern München heeft met een kleineren de opmerking Borussia Dortmund op zijn plaats gezet. Hoewel Bayern in de Bundesliga de afgelopen twee seizoenen in de schaduw stond van Dortmund, is de rege rend kampioen van Duitsland vol gens Hoeness internationaal slechts een 'kleintje'. „Dortmund is eigenlijk een regionale club, ter- wijl Bayern een mondiale speler is. Dortmund zal nooit, nooit, nooit onze enorme successen van de laat ste dertig jaar kunnen evenaren." De wielerploeg van de Rabobank heeft zich versterkt met de renners Robert Wagner (Duitsland) en de Australiër David Tanner. Rabobank bouwt met het duo verder aan de 'trein' die de sprinters Theo Bos en Mark Renshaw aan zeges moet hel pen. Wagner wordt gezien als een halve Nederlander, omdat hij een Nederlandse vrouw heeft. Boven- dien reed hij eerder voor Skil-Shi- mano, voordat hij overstapte naar het huidige Radioshack. Tanner maakt de overstap van Team Saxo Bank-TinkoffBank. UTRECHT Wagner en Tanner naar Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73