ieland 122 Borsele riskeert zichzelf te isoleren Q75 Belangenvereniging Aanwonenden Spoorlijn wil de strijd opgeven Room broodje Maritieme opleidingen zijn populair van 1,25 voor€ vrijdag 14 september 2012 De gemeenten GoesKapelle, Noord-Beveland en Reimerswaalgaan zonder Borsele door met de voorgenomen samenwerking op een aantal terreinen om onder meer de interne bedrijfsprocessen te verbeteren. René Verhulst 'Bij de vaststelling van het plan is expliciet afgespro ken dat de inhoud als een 'package deal' geldt Daar op binnen de gemeenschappelijke regeling De Beve- landen een uitzondering maken voor de afdeling iet past daar niet in.' Burgemeester Jaap Gelok. foto Willem Mieras Bevelandse gemeenten zijn meer dan eens gestruikeld over onderlinge samenwer king. Opvallend is dat Borse le in meerdere gevallen het struikelblok is. Samenwerking. Het lijkt af en toe wel een toverwoord op de Bevelanden. Maar als .puntje bij paaltje komt, zijn er altijd wel mitsen en maren. Zo zijn er bestaande gemeenschap pelijke regelingen die klappen om dat één van de partijen eruit stapt, VLISSINGEN - Het aantal studenten aan Maritiem Instituut De Ruyter aan de boulevard in Vlissingen groeit dit jaar fors. Er zijn veel meer eerstejaars dan in voorgaan de schooljaren. Zowel de opleidin gen binnen de sectoren zeevaart als binnenvaart zijn populair on der jongeren. Voor de mbo-opleidingen binnen de sector zeevaart zijn ongeveer 30 procent meer eerstejaars. En voor de mbo-opleiding binnenvaart (op leidingen voor matroos en schip per) zijn er dit schooljaar zo'n 45 nieuwe leerlingen. In totaal zijn er nu ongeveer 90 leerlingen binnen de mbo-opleidingen binnenvaart. door Luc Oggel zoals bij Historisch Museum De Bevelanden, en er zijn regelingen die al een eind in de steigers staan, maar waarbij één van de partners er op het laatste moment toch van af ziet. Toevallig of niet, Borsele is in beide gevallen de 'boosdoener'; bij het museum omdat het te duur zou worden, bij de GR De Bevelan den (een nieuwe samenwerking tussen Goes, Borsele, Kapelle, Noord-Beveland en Reimerswaal op onder meer gebied van iet, so ciale zaken en personeel en organi satie) omdat volgens burgemeester Jaap Gelok niet duidelijk is hoe de samenwerking wordt vormgege ven. „Kwaliteit staat bij ons voor op", zegt hij in een interview met deze krant over de kwestie. Volgens de burgemeester is de stap om uit de samenwerking te stappen 'goed overwogen'. „We vinden niet dat we onszelf in een isolement duwen en ik hoop ook niet dat dat de bedoeling is van de andere gemeenten." Gelok vraagt zich wel af wat de ge beurtenissen voor andere samen werkingen betekenen. Wat betreft de nog op te zetten samenwerking waar Borsele nu dus niet aan mee doet, liet hij eerder al weten dat er nadrukkelijk geen sprake is van ge brek aan vertrouwen. „Wij zijn heel helder in onze positionering en hebben die samenwerking niet nodig. Als ik ergens allergisch voor ben, is het als een ander (lees: Goes) vertelt wat goed voor ons is." Maar door zich op het laatste moment terug te trekken, loopt dat vertouwen van de andere ge meenten wel een deuk op. En dat zou zomaar een isolement in de hand kunnen werken. door Luc Oggel GOES - Na bijna tien jaar strijd wil de Belangenvereniging Aanwonen den Spoorlijn (BAS) zichzelf op heffen. Dat zal het bestuur op 24 september voorstellen tijdens de algemene ledenvergadering. De BAS zette zich sinds mei 2003 in om geluids- en trillingsoverlast door goederentreinen op het Zeeuwse spoor tegen te gaan. Dat uitte zich onder meer in talloze ge sprekken met raadsleden, colleges, ambtenaren (altijd op verzoek en zelden op uitnodiging, aldus de BAS), het uitvoeren van eigen ge- luids- en trillingsmetingen waar voor BAS-leden een week in een caravan langs het spoor bivakkeer den, een actie met professionele spandoeken en vele juridische ac ties, waaronder vier keer een be roepsprocedure bij de. Raad van State tegen spoorbeheerder Pro- Rail. „Een onvoorstelbare hoeveel heid werk", .aldus voorzitter Peter Gruijters. Toch concludeert het be stuur dat al die jaren van noeste ar beid uiteindelijk vrij weinig heb ben opgeleverd; een kleine verbete ring van de maatregelen om de ge luidsoverlast langs de Zeeuwse lijn te verbeteren in Reimerswaal en Kapelle (met geluidsschermen) en een tijdelijke snelheidsverlaging WEEKENDAANBIEDING AMBACHTELIJKE KWALITEIT SINDS 1882 THOLEN Javier Guzman treedt op in Meulvliet Cabaretier Javier Guzman staat za terdagavond in gemeenschapscen trum Meulvliet in Tholen met zijn programma oorverdovend. De stichting Uit op Tholen heeft de prijs van kaarten verlaagd naar tien euro. Bestellen kan via de website www.stichtinguitoptholen.nl De avond begint om 20.15 uur. OUD-VOSSEMEER Inbraak in woning Prins Alexanderstraat Woensdagavond tussen kwart voor acht en kwart over tien is ingebro ken in een woning aan de Prins Willem Alexanderstraat in Oud-Vossemeer. De toegang tot de woning is gefor ceerd en de inbrekers hebben geld en sieraden weggenomen. Wat de schade precies is, is niet bekend. MIDDELBURG Saskia Szarafinski nieuwe wethouder De PvdA in Middelburg draagt Sas kia Szarafinski (47) voor als opvol ger van wethouder Albert de Vries. Naar verwachting wordt ze op 8 ok tober benoemd. Szarafinski was van 2002 tot 2010 lid van de ge meenteraad. De Vries werd woens dag in de Tweede Kamer gekozen. van goederentreinen van 80 naar 60 kilometer per uur in Goes. Maar aan het opheffingsvoorstel ligt ook frustratie ten grondslag, onder meer over het feit dat een il legale situatie (goederentreinen die te hard reden) jarenlang is ge doogd, soms zelfs zonder gedoog- beschikking, het afketsen van de spoorbak, het uitblijven van een reactie van de Tweede Kamer en het feit dat er na ruim negen jaar nog steeds niets is gedaan aan ge luidsbescherming van aan- en om wonenden van het spoor. Als de leden niet akkoord gaan met opheffing, zal het bestuur af treden. Zij blijven dan wel lid. Bij ieder mens past een kunststof kozijn. JïtküPLUS Klorinelweg 5 Middelburg T ÖJ"18 - 628 707 www.alkuplus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69