Raad kiest twee baden en ligweide 'Borsele Iaat zich niet de wet voorschrijven9 2ilzeelaii< Deel raad Noord-Beveland mort over opgelegd gezamenlijk beleid Ontslagen bij Bliek Mode Zierikzee Verzamelaars vertellen over hun collecties Jaap Gelok vrijdag 14 september 2012 Toekomstig zwembad op De Pluimpot door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het toekom stige zwembad op vakantiepark De Pluimpot in Sint-Maartensdijk krijgt een binnen- en buitenbad plus een ligweide. Daarvoor heeft een ruime meerderheid van de ge meenteraad donderdagavond geko zen. Alleen de WD koos voor een minder uitgebreid zwembad. Het toekomstige bad op De Pluim pot is er straks niet alleen voor de gasten van dat park, maar ook voor de inwoners van Sint-Maar tensdijk en omliggende dorpen. Het huidige zwembad Haestinge zal over enkele jaren immers ver dwijnen. In het oorspronkelijke plan zou op het park enkel een relatief klein binnenbad komen. Dat vonden veel inwoners volstrekt onvoldoen de. Ze zijn gehecht aan hun huidi ge buitenbad met ligweide. Het ac tiecomité 2 meter 10 en de dorpsta fel riepen de gemeente op om met de eigenaar van het vakantiepark te gaan praten over een uitgebrei der zwembad. Dat zou kunnen re sulteren in een zogeheten publiek- private samenwerking. Op aangeven van de gemeente raad is het college gaan praten met eigenaar Jeroen Knols. Die stond open voor samenwerking. Daarbij zal hij het binnenbad betalen en draagt de gemeente de kosten voor alles wat daar bijkomt De raad moest daar gisteren een keu ze over maken. Een ruime meerderheid koos voor een variant met daarin een binnen bad van 250 vierkante meter, een buitenbad van van 200 vierkante meter en een ligweide. Het binnen bad krijgt overigens ook een glij baan en een whirlpool Om kosten te besparen wordt dat bad 'slechts' 1,40 meter diep. Dat betekent dat er wel zwemlessen kunnen wor den gevolgd, maar dat diploma- zwemmen niet mogelijk is. In deze variant zal de gemeente de meerkosten van 256.000 euro moe ten ophoesten plus een compensa tie van 169.000 euro voor het feit dat Knols nu minder huisjes kan bouwen. Het vakantiepark gaat im mers ook uitbreiden. Deze kosten zullen leiden tot een jaarlijkse last van 55.000 euro. Daarmee is de ge meente altijd nog stukken goedko per uit dan wanneer het bestaan de zwembad zou worden opge knapt. Dat zou leiden tot een jaar lijkse last van 215.000 euro. Voor de WD had het nog wel wat goedkoper gemogen. Die' partij koos. als enige voor een variant met enkel een binnenbad en een ligweide. Die zouden met elkaar verbonden kunnen worden door een gevel die kan worden geo pend. Volgens de liberalen ver keert de gemeente in financieel moeilijke tijden en moet zuinig met geld worden omgegaan. ZIERIKZEE - Bliek Mode aan de Dam 19 in Zierikzee sluit de deu ren. Voor de zes (parttime) mede werkers is ontslag aangevraagd. Bliek Mode had ook winkels in Goes en in Middelburg. Die zijn verkocht aan Studio Blique in Ter- neuzen van Frederike van Battum. Zij bouwt de winkels om volgens het concept van Studio Blique. Zierikzee blijft buiten deze over eenkomst en wordt binnenkort ge sloten. Van Battum heeft geen ho ge omzetverwachtingen van de winkel in Zierikzee. „Goes en Mid delburg zijn dé winkelsteden. Zie rikzee is dat niet", aldus Van Bat tum. Wanneer Bliek in Zierikzee sluit, is nog niet duidelijk. De win kel wordt leegverkocht. Borsele is niet bang zich bestuur lijk buitenspel te zetten door kri tiek op een aantal gemeenschap pelijke regelingen zoals de Veilig heidsregio en de samenwerking op de Bevelanden. „Wij zijn niet klakkeloos volgend", zegt burge meester Jaap Gelok. door Frank van Cooten Het wordt niet hardop gezegd, maar in me nig gemeentehuis in Zeeland worden de wenkbrauwen ge fronst over de manier waarop Bor sele met samenwerking op een aantal beleidsterreinen omgaat. Zo stopte Borsele met het geven van subsidie aan het Goese museum omdat Borsele het te duur vond. Jaap Gelok vecht "als een moderne Don Quichot tegen de macht van het grote getal binnen de Veilig heidsregio. Hij vindt het nog steeds onverteerbaar dat de begro ting van dit orgaan is goedgekeurd zonder de financiële gevolgen en de efficiency voordelen goed in beeld te hebben. Hij noemt de tientallen brandweerauto's van di verse korpsen bij een eenvoudige schuurbrand in Lewedorp nog steeds als sprekend voorbeeld van hoe het dus niet moet. Omdat het rapport van de commis- sie-Lauret over een eerlijke verdeel sleutel van de veiligheidskosten in een diepe, stoffige bureaula is ver dwenen, betaalt Borsele nog steeds onevenredig veel voor de tunnelveiligheid. Borsele is de enige gemeente in Zeeland die daar stennis over maakt. En Borsele zegt nu ook openlijk niet overtuigd te zijn van de meerwaarde van een aantal on derdelen van de samenwerking binnen de Gemeenschappelijke Re geling de Bevelanden. „Wij zijn er niet van overtuigd dat die kwali teit gewaarborgd is of het liefste nog beter gaat worden. En het werkt niet als de voorwaarden van de samenwerking door de grootste speler (lees Goes) worden opge legd. Wij zijn allergisch voor het opleggen van voorwaarden. Dat is overigens niet persoonlijk be doeld. Ik heb deze week nog een zeer goed gesprek gehad met colle ga Verhulst. Ik hoop daarom niet dat onze opstelling gevolgen heeft voor de toekomst." Dat Gelok zijn mening niet onder stoelen of banken steekt, wordt niet door iedereen op prijs gesteld. Zo liet de Goese burgemeester René Verhulst zich ontvallen dat hij het gedrag van Borsele meer dan beu is en dat hij deze gemeen te dus eigenhandig uit de gemeen schappelijke regeling heeft ge- Naar de oorzaak van het ge kissebis is het gissen. Het officiële verhaal is dat Bor sele niet overtuigd is van de meer waarde van een aantal onderdelen. In de wandelgangen van het Bor- selse gemeentehuis wordt echter gezegd dat een kleinere gemeente niet alles hoeft te pikken wat grote broer Goes voorschrijft en dat er meer gemeenten op de Bevelan den zijn die daar zo over denken maar dat niet hardop durven te zeggen. Gelok denkt niet dat het zo simpel in elkaar steekt. „Feit is wel dat Noord-Beveland en Kapelle door de omvang van het ambtenarenap paraat meer gebaat zijn bij samen werking op een aantal beleidster reinen met Goes dan wij. Die wil len zo snel mogelijk samenwerken om zo hun dienstverlening op peil te kunnen houden. Bij ons, waar kwaliteit van de dienstverlening voorop staat, is die noodzaak niet zo groot. Burgemeester Henny van Kooten van Noord-Beveland en Anton Sta pelkamp van Kapelle zeggen ech ter achter Goes te staan. „Wij wil len door met de samenwerking", zegt Stapelkamp. Borsele zei eerder al niet overtuigd te zijn van de voordelen van de sa menwerking van de Bevelandse ge meenten op een aantal terreinen. Bemiddelaar Jan te Veldhuis werd ingeschakeld om partijen weer bij elkaar te krijgen. Dat lukte. Borsele liet echter begin septem ber weten alleen vertrouwen te hebben in de voordelen van sa menwerking op iet-gebied. „In dit stadium ontbreekt de duidelijk heid in visie, strategie en doelstel lingen binnen de andere vier sa- menwerkingsonderdelen." Dat zijn personeel en organisatie, socia le zaken, salarisadministratie en in formatievoorziening. Borsele wilde daarom eerst de ervaringen met de sa menwerking op iet-gebied afwachten alvorens verder te gaan met de andere onderdelen. Daar ging de Goese burgemeester René Verhulst namens zowel het alge meen- als het dagelijks gemeente bestuur van de gemeenschappelij ke regeling niet mee akkoord. „We hebben expliciet afgesproken dat de inhoud van dit plan als een 'package deal' geldt. Een uitzonde ring maken voor de afdeling iet past daar niet in", stelt Verhulst in een brief aan Borsele van 6 septem ber. Het Borselse college besloot deze week daarom definitief niet deel te nemen aan de gemeen schappelijke regeling De Bevelan den. Gelok: „De gemeenteraad staat achter ons besluit en achter onze opvatting. We willen onze dienstverlening optimaal houden. Niets meer en niets minder." KORTGENE - De Sociëteit Noord-Be veland opent het nieuwe seizoen soosavonden met aandacht voor verzamelaars. Onder het motto 'Van verzameling op zolder tot mu seum' vertellen verzamelaars don derdag 20 september (20.00 uur) over hun collecties, die dan ook te zien zijn in De Korenbeurs in Kort- gene. Nel Verburg vertelt over de totstandkoming van een museum, Mark Faasse verhaalt over zijn Itali aanse koffiekopjes en Geertje Hoe- feijzers-Kars over haar schelpen uit binnen- en buitenland. Verza melaars die ook wat willen tonen kunnen e-mailen naar info@societeit-noordbeveland.nl door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Noord-Beveland moet zelf,kunnen bepalen of de ge meente stimuleringspremies voor vrijwilligerswerk door langdurig werklozen schrapt. Dat stelden PvdA en NBB donderdagavond in de raad Noord-Beveland bij de be handeling van de nieuwe re-inte gratieverordening. De verordening wordt aan alle ge meenteraden op de Bevelanden aangeboden in het kader van hun samenwerking. Maar de bezuini ging op onder meer de reiskosten vergoeding, vanwege de fors klei nere re-integratiebudgetten die het Rijk geeft, vonden de fracties onterecht. In de Wet Werk en Bij stand wordt vrijwilligerswerk als tegenprestatie voor een uitkering gezien die verplicht kan worden opgelegd. Bovendien streven de Be velandse gemeenten naar gelijk be leid, verweerde wethouder Kees van der Weele. Dat is geen doel op zich, vond Ron Meuldijk (PvdA). Hij wilde geen premies schrappen zonder de financiën van het beleid te kennen. Die volgen nog, zei Van der Weele. Meuldijk waarschuwde de raad dat de ruimte om als raad eigen beleid te maken in gevaar is. „Wees op uw hoede." Het nieuwe beleid voor gemeente lijke schulddienstverlening had ook een haak door samenwerking. Het door de gemeente Goes ge schreven beleid geldt sinds 1 juli, ook voor Noord-Beveland. Het is een goede beleidsregeling, maar waarom krijgt de raad dit nu pas voorgelegd, wilde Ellen van de Klooster (PvdA) weten. „Dat werkt het gevoel in de hand dat wij als Noord-Beveland maar ach ter Goes aan hobbelen." De Goese raad heeft het beleid in juli behandeld. Door late aanpas singen was het nog niet klaar toen het zomerreces van de raad Noord-Beveland in juli begon, ver ontschuldigde Van der Weele zich. 'Wij zijn nog niet overtuigd van de voordelen van de samenwerking op een aantal terreinen. In dit stadium ontbreekt deze duidelijkheid in visie, strategie en doel stellingen. Voorafmoet inzichtelijk zijn wat we willen bereiken. Wij zijn niet klakkeloos volgend.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68