Jachthaven Yerseke gemoderniseerd Hondje Millie is weer thuis BEVELANDEN/THOLEN Verbouwing voormalig ABN-Amrokantoor in volle gang almanak Afplakken VRIJDAG 14 september 2012 20 Miljoenenproject is volgend jaar klaar Borsele niet klakkeloos volgend 22 en 23 door Nadia Berkelder YERSEKE - Als de steigers in de Prins Willem Alexanderhaven en de Beatrixhaven zijn vervangen, heeft Yerseke een moderne jacht haven. Het gemeentebestuur trekt zes ton uit voor de renovatie. Het vervangen van de steigers in de jachthaven is de laatste fase van een grootschalige opknapbeurt van de havens in Yerseke, die in to taal 1,2 miljoen euro kost. Een deel daarvan, 150.000 euro, wordt be kostigd met Europese subsidie. In november van dit jaar wordt het eerste deel van de oude stei gers in de Beatrixhaven en de Prins Willem Alexanderhaven ver vangen, in het najaar wan 2013 volgt de rest. Er komen nieuwe elektriciteitskasten bij de steigers. „Voor iedere ligplaats komt een stopcontact", zegt plaatsvervan gend havenmeester Gerrit Korstan- je. „De huidige elektriciteitsvoor ziening loopt echt op zijn eind. Als het regent of waait, hebben we regelmatig kortsluiting." Een deel van de vissersschepen uit de Beatrixhaven is inmiddels al ver plaatst naar de grotere Julianaha- ven, een stukje verderop. De sche pen voor de kokkelvisserij, die in de Beatrixhaven lagen, zijn ver kocht of omgebouwd toen de kok kelvisserij er mee stopte. „Er lig gen nog steeds wel wat vissersbo ten in de Beatrixhaven", zegt Kor- stanje. „Het zou het mooiste zijn als die ook verplaatst konden wor den, maar daar is geen ruimte meer voor." De jachthaven van Yerseke is door de hele operatie uitgebreid met 55 ligplaatsen. De twee havens zijn voor het grootste deel in gebruik bij recreanten en hobbyvissers. Voor passanten is niet zoveel ruim te. „We hebben 140 meter steiger beschikbaar, maar ze kunnen bij ons niet zes rijen dik liggen zoals in Zierikzee", zegt Korstanje. „Want dan blokkeer je de haven. Het is jammer dat we niet meer ruimte hebben, want mensen ko men graag in Yerseke met hun boot." De jachthaven van Yerseke kan 290 bootjes bergen. Hij beslaat twee van de drie havens bij het dorp. De andere is groter; daar lig gen voornamelijk de schepen van vissers. De gemeente wil het ha vengebied, het gebied rond dorps huis De Zaete en de oesterputten opknappen om Yerseke aantrekke lijker te maken voor toeristen en dagjesmensen. h iiiiiiiiiiMHiniiiiirnrn veringsdatum is gepland op 1 november. WEA zit nu nog in de Stadspoort. foto Willem Mieras GOES - Een hoop bedrijvigheid in de Singel- ge ABN-Amropand, dat straks onderdak gaat tenzijde flink onder handen genomen (nieuwe straat in Goes. Bouwbedrijf Nonnekes is druk bieden aan de werknemers van WEA Accoun- kozijnen en nieuw glas) en ook binnenin het bezig met de metamorfose van het voormali- tants en Adviseurs. Momenteel wordt de bui- pand verandert het één en ander. De ople- OOSTBURG - Blondje Millie is weer thuis. Het beestje werd op 10 au gustus meegenomen uit een auto in Breskens. Ze is woensdag here nigd met haar baasje. Dat Millie terug is in Oostburg is te danken aan een uitgebreide zoekactie op internet en uitgedeel de flyers. Ze was meegenomen door mensen uit Duitsland die zei den dat ze het hondje o_p de cam ping in Breskens hadden gevon den. De schoonzoon van de buren van deze Duitsers herkende Millie van de flyers die hij tijdens zijn ei gen vakantie ook in Zeeland had gezien. Dè jongen heeft dierenorga- nisatie Amivedi ingeschakeld en die heeft de mensen overgehaald om Millie af te staan. Op 10 augustus was het niet ex treem warm, maar het was wel een zomerdag. Het is mogelijk dat Millie is meegenomen door ie mand die het zielig vond dat ze in de auto was achtergelaten met het warme weer. De eigenaren van Millie hadden de autoramen open gelaten en water en brokjes voor het hondje neergezet. Op een ochtend wist ze het, die Brou- wershavense: ik ga deze week alle ko zijnen in het huis schilderen. Het was dan ook niet verwonderlijk dat het gesprek over schilderen ging, toen zij zich een week later weer op haar werkplek meldde. Aanleiding waren trouwens de verfresten die nog in haar haar zaten. Ja, het was hoognodig geweest en nu allemaal Tip? redactie@pzc.nl weer mooi. Maar goede afplaktape, die was wel erg duur, had zij ge merkt. „Dat gebruik ik nooit", sprak een collega met veel kluservaring. „Als je een klein kwastje gebruikt, hoefje helemaal niet af te plakken. Scheelt tijd en geld." Dat vond de Brouwershavense eigenlijk ook. „Maar ik vrees dat ik toch iets te veel drink om niet te hoeven afplakken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67