OPEN DAGEN mm zeeland! 25 Samenwerking Borsele riskeert zichzelf te isoleren KORTING! Hogazon.nl 14 15 Zonwering - Rolluiken vrijdag 14 september 2012 »»X> £fi SB» v S De gemeenten Goes, Kapelle, Noord-Beveland en ReimerswaaTgaan zonder Borsele door met de voorgenomen samenwerking op een aantal terreinen om onder meer de interne bedrijfsprocessen te verbeteren. René Verhulst „Bij de vaststelling van het plan is expliciet afgespro ken dat de inhoud als een 'package deal' geldt Daar op binnen de gemeenschappelijke regeling De Beve- landen een uitzondering maken voor de afdeling iet past daar niet in." Bevelandse gemeenten zijn meer dan eens gestruikeld over onderlinge samenwer king. Opvallend is dat Borse le in meerdere gevallen het struikelblok is. Samenwerking. Het lijkt af en toe wel een toverwoord op de Bevelanden. Maar als puntje bij paaltje komt, zijn er altijd wel mitsen en maren. Zo zijn er bestaande gemeenschap pelijke regelingen die klappen om dat één van de partijen eruit stapt, door Luc Oggel zoals bij Historisch Museum De Bevelanden, en er zijn regelingen die al een eind in de steigers staan, maar waarbij één van de partners er op het laatste moment toch van af ziet. Toevallig of niet, Borsele is in beide gevallen de 'boosdoener'; bij het museum omdat het te duur zou worden, bij de GR De Bevelan den (een nieuwe samenwerking tussen Goes, Borsele, Kapelle, Noord-Beveland en Reimerswaal op onder meer gebied van iet, so ciale zaken en personeel en organi satie) omdat volgens burgemeester Jaap Gelok niet duidelijk is hoe de samenwerking wordt vormgege ven. „Kwaliteit staat bij ons voor op", zegt hij in een interview met deze krant over de kwestie. Volgens de burgemeester is de stap om uit de samenwerking te stappen 'goed overwogen'. „We vinden niet dat we onszelf in een isolement duwen en ik hoop ook niet dat dat de bedoeling is van de andere gemeenten." Gelok vraagt zich wel af wat de ge beurtenissen voor andere samen werkingen betekenen. Wat betreft de nog op te zetten samenwerking waar Borsele nu dus niet aan mee doet, liet hij eerder al weten dat er nadrukkelijk geen sprake is van ge brek aan vertrouwen. „Wij zijn heel helder in onze positionering en hebben die samenwerking niet nodig. Als ik ergens allergisch voor ben, is het als een ander (lees: Goes) vertelt wat goed voor ons is." Maar door zich op het laatste moment terug te trekken, loopt dat vertouwen van de andere ge meenten wel een deuk op. En dat zou zomaar een isolement in de hand kunnen werken. VLISSINGEN Jonge Vlissingers krijgen oorkonde Twee jonge Vlissingers, Brandon (13) en Mitchell (17) Bakker, hebben donderdag een Oorkonde van de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen gekregen. Burge meester René Roep vond dat de broers die verdienden omdat ze zondag 10 juni hebben voorkomen dat een man verdronk in de Wester- schelde. Hij was het water in ge gaan, maar kon niet meer terug. OUD-VOSSEMEER Geld en sieraden weg bij inbraak in woning Woensdagavond tussen kwart voor acht en kwart over tien is ingebro ken in een woning aan de Prins Willem Alexanderstraat in Oud-Vossemeer. De toegang tot de woning is gefor ceerd en de inbrekers hebben geld en sieraden weggenomen. Hoe groot de buit is en wat de om vang van de aangerichte schade is, weet de politie Zeeland niet te ver tellen. VLISSINGEN l'Escaut houdt weer een eontainerdag Woningcorporatie l'Escaut zet mor gen weer grote containers neer in het Vlissingse Middengebied. Be woners mogen dan al hun overbo dige rommel komen inleveren, van tuinafval tot oud meubilair en zelfs chemisch afval. De containers staan van 10.00 tot 13.00 uur in de Jan Vermeerlaan, Jacob van Ruys- daellaan, Bloemenlaan, Paulus Pot- terlaan, Adriaan Brouwerlaan, Ho- geweg en Anjelierenlaan. Het initia tief ruimt de wijk altijd lekker op. VLISSINGEN Rolstoelhockeyers geven demonstratie De rolstoelhockeyers van Sportclub Gehandicapten Beveland (SGB) ge ven morgen van 14.00 tot 17.00 uur een demonstratie rolstoelhockey op het Fonteyneplein in Vlissin- gen. Ook belangstellenden, met en zon der beperking, kunnen een spelle tje rolstoelhockey meespelen. Er staan voor hen zo'n vijftien rolstoe len klaar. Er is informatie beschikbaar over de SGB, de rolstoelhockeysport en het lid worden van de vereniging. SEPTEMBER KOZIJNEN ZONWERING DAKKAPELLEN overkappingen (gratis spotjes J President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen T 0113 - 56 40 04 T 0118 - 41 84 77 info@hogazon.nl www.hogazon.nl Burgemeester Jaap Gelok. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61