Sloop schuur Levensstrijd begonnen Hondje Millie is weer thuis SCHOUWEN-DUIVELAND almanak Tip? redactie@pzc.nl Ajplakken VRIJDAG 14 september 2012 21 Operateurs fiZi actief bij FbtS 22 en 23 Woonhuis wordt 'sobere vrijwilligerslocatie' van Natuurmonumenten door Esme Soesman ZIERIKZEE - Natuurmonumenten is donderdag begonnen met de sloop van de schuren aan de Le- vensstrijdweg 1 bij Zierikzee. Het woonhuis blijft staan. Natuurmo numenten wil dat pand gaan ge bruiken als 'sobere vrijwilligerslo catie'. „Een plek om bij elkaar te komen of om te verzamelen om van daar uit te gaan werken. We kunnen er ook materialen opslaan", schetst René Wink van Natuurmonumen ten de toekomstige functies van het woonhuis. Nu 'zwerven' mede werkers en vrijwilligers van de or ganisatie min of meer rond. Ze ma ken bij wijze van alternatief afspra ken bij mensen thuis of er wordt vanuit de auto gewerkt. „Ik zit zelf minimaal één dag-per week op Schouwen-Duiveland. Nu kan ik straks even met de laptop binnen gaan zitten. Het is ook drempelver lagend naar mensen toe." Niet dat de vrijwilligersstek een publieke functie krijgt, maar mensen weten je wel te beter te vinden. Natuurmonumenten heeft de be schikking over acht beheervrijwilli- gers die allerhande karweitjes (bij voorbeeld het herstellen van kapot prikkeldraad) uitvoeren. Daar naast is een clubje van vier excur- sievrijwilligers actief. Om hen een goed onderkomen te bieden, wordt het woonhuis verbouwd en zal er - voor materiaalopslag - een schuur naast de woning worden neergezet. Dat woonhuis wordt overigens op dit moment, via een vastgoedbeschermingsorganisatie, nog bewoond. Wat straks rest is de transformatie van het aangrenzende gebied tot natuurgebied. Die klus laat nog tot eind 2013 op zich wachten, ver wacht Wink. Projectbureau Zeewe ringen gaat eerst aan de slag met versterking van de nabij gelegen dijk; vanaf de Levensstrijdweg tot aan de haven. In afwachting van de voltooiing van die klus wordt wat de planning van Plan Tureluur betreft eerst de hoek tussen de Zandweg, Brasweg en Kooiweg (deelgebied 12) aangepakt. Daarna volgt pas - als laatste - het gebied ten zuidwesten van Zierikzee, na bij de nu gesloopte schuren. Deelgebied 10 en 11 zijn belangrij ke gebieden, geeft Wink aan. Er worden daar voorzieningen getrof fen die van cruciaal belang zijn voor een goede doorstroming van het water in het hele Plan Ture luur. foto Ronald den Dekker <SB<5aSiS2mS:8S!!S£5£I©KSSSÖ^^£55^ï®SgK^^ Een bouwbedrijf is donderdag begonnen met de afbraak van de schuren. OOSTBURC - Hondje Millie is weer thuis. Het beestje werd op 10 au gustus meegenomen uit een auto in Breskens. Ze is woensdag here nigd met haar baasje. Dat Millie terug is in Oostburg, is te danken aan een uitgebreide zoekactie op internet en uitgedeel de flyers. Ze was meegenomen door mensen uit Duitsland die zei den dat ze het hondje op de cam ping in Breskens hadden gevon den. De schoonzoon van de buren van deze Duitsers herkende Millie van de flyers die hij tijdens zijn ei gen vakantie ook in Zeeland had gezien. De jongen heeft dierenorga- nisatie Amivedi ingeschakeld en die heeft de mensen overgehaald om Millie af te staan. Op 10 augustus was het niet ex treem warm, maar het was wel een zomerdag. Het is mogelijk dat Millie is meegenomen door ie mand die het zielig vond dat ze in de auto was achtergelaten met het warme weer. De eigenaren van Millie hadden de autoramen open gelaten en water en brokjes voor het hondje neergezet. Op een ochtend wist ze het, die Bmw wershavense: ik ga deze week alle ko zijnen in het huis schilderen. Het was dan ook niet verwonderlijk dat het gesprek over schilderen ging, toen zij zich een week later weer op haar werkplek meldde. Aanleiding waren trouwens de verfresten die nog in haar haar zaten. Ja, het was hoognodig geweest en nu allemaal weer mooi. Maar goede afplaktape, die was wel erg duur, had zij ge merkt. „Dat gebruik ik nooit", sprak een collega met veel kluservaring. „Als je een klein kwastje gebruikt, hoefje helemaal niet af te plakken. Scheelt tijd en geld." Dat vond de Brouwershavense eigenlijk ook. „Maar ik vrees dat ik toch iets te veel drink om niet te hoeven ajplakken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57