'Ik hoop deze klus 41 wonen 'De waterleiding liep in een omweg van een kilometer* vrijdag 14 september 2012 Wat viel er mee? Theo schiet spontaan in de lach. „Dat alles zo makkelijk van de mu ren af kwam. Tja, wat viel er mee... Niks en alles. Het ging gewoon lekker. Van tevoren is er een plan opgesteld en we hebben er niet vanaf hoeven wijken, op een paar kleine dingetjes na. Als je wilt we ten wat er tegen viel, heb ik wel wat." Wat viel er tegen? „Die vraag viel te verwachten," grijnst Theo. „De bedrading was waar deloos en de waterleiding liep in een omweg van een kilometer. Ik heb de leidingen vernieuwd, waardoor we nu drie-en-een-halve mi nuut sneller warm water boven hebben dan voorheen. Daar is dus een aardig stuk tussenuit gehaald. Verder was er waterschade van lek kage en optrekkend vocht. De gebruikelijke probleempjes met een huis uit 1910. In de keuken zat een gat achter een kast. Of zulke din gen tegenvallen of meevallen ligt aan de kant waarvan je het bekijkt. Ik vind het uiteindelijk meevallers: alle leidingen zijn nu mooi wegge werkt. Ook is de kans heel klein dat zich in de toekomst nog storin gen voordoen. Alles is gesloopt en vernieuwd, dus er zijn geen proble men meer te verwachten. Het kost iets meer, maar dan heb je ook wat." Wat was je grootste blunder? „Geen. Alles ging gewoon volgens plan. Ik ben een keer van een ka mersteiger gevallen, maar dat heeft op zich niks met de verbouwing te maken. Ik ging op een gasbetonblok staan en dat klapte weg. Het viel mee. Ik had geen schade voor de rest." Hoe lang heeft de klus geduurd? "We begonnen februari dit jaar en zijn nu halverwege. Wat we nu nog gaan aanpakken is het schilderen van de voorgevel en het op nieuw indelen van de eerste verdieping. Daar gaan we van de week een planning voor maken. Ik heb alles al gesloopt en de eerstvolgen de handeling is het aanleggen van de pijpen en leidingen. De rest is dan nog kinderschoenenwerk." Wat heeft de verbouwing gekost? „Tja... dat zal een halve ton zijn, maar houd het maar op vijfentwin tig." Een gezellig, ouderwets straatje. Een prachtige plek, direct onderaan de dijk die de Westerschelde scheidt van de Vlissingse binnen stad. Aan het eind van het straatje staat een mooi zalmkleurig huis, da terend van rond 1910. Het zolder raam kijkt uit op de levendige gol ven, waar ooit galjoenen voorbij ste venden en loodsen roeiend streden om de florijnen en de eer. door Cecile Hubregse De koop van de honderd jaar oude woning werd gesloten in februari, nog maar enkele maanden terug. Het verschil tussen toen en nu, daar hoeft Theo van Deursen niet lang over na te den ken. „De voorgevel staat er nog en de achter gevel ook." Hij lacht en vertelt wat er sinds de winter allemaal aan het huis verbouwd is. Hij wijst naar een bijzonder vormgege ven olijfgroene bar in de woonkamer met doorkijk naar de nieuwe keuken. De koper kleurige hanglampen boven de bar comple teren het geheel. „Wat nu de keuken is, was een buitenplaatsje en wat nu de bar is, was het raam. We hebben de bar zelf zo ge bouwd, geïnspireerd op de vormgeving van een restaurant waar we ooit aten. De ruim te van het washok en de WC hebben we verdubbeld. De plafonds zijn er allemaal uit geweest. De leidingen en waterleidingen zijn allemaal vervangen. De riolering is nieuw. De meterkast is vernieuwd..." Theo pauzeert bedenkelijk. „Ja. En dat is wat er hier beneden allemaal gebeurd is." Op de bovenverdieping is nu alles nog ge sloopt en gestript. Ook alle wanden zijn er uit. „We kunnen douchen in een badkamer die tijdelijk zo groot is als de hele woonka mer zeg maar," grijnst Theo. „Boven de keu ken hebben we een dakterras gemaakt met een klein aanbouwtje, een klein slaapkamer tje. Het is een beetje behelpen, maar je kunt het zien als vakantie vieren in eigen huis." De verbouwing is op dit moment halverwe ge. Toch is de woning tijdens de verbou wing steeds volop bewoond. „Op zolder. Daar hebben we niks aan gedaan. Dat was de enige ruimte die een beetje van deze tijd was. De rest was erg gedateerd. Jaren '70 ook voor vervangingsappara/uur,1 Mr. F. J. ïïaarmanweg 26 Tel.: (0115)-620851 4538 AR Terneuzen www.keukenviBie.nl keuken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44