VVD-bolwerk Vermue PORTUGAL j 589 zeeland 13 Hotline is weer stil Goes telt het snelst MICHAEL KORS stemmen teilen commentaar Informatie aub Overwintervakantie E3KRAS.NL vrijdag 14 september 2012 exclusief bij Markt 4 Terneuzen met de overwinning van Mark Rutte. een politieke voorkeur, maar ik vond dat Mark Rutte het meest se rieus overkwam in de debatten op televisie. Ik vind ook dat de WD economisch gezien de beste plan nen heeft." Marie, die tegenover hem zit, heeft WD gestemd, om dat ze niet zo gecharmeerd is van Diederik Samsom (PvdA). „Ik wil de Rutte terug. Samsom heeft geen ervaring met regeren." nog zo ongewis, dat ze zich nog even concentreert op haar huidige baan." Vermue neemt daarna de telefoon niet meer op. In een pro fielschets op de PvdA-website uit 2010 staat dat ze als Kamerlid 'gaat voor het terugdringen van armoe de en de gevolgen die dit heeft op kansen en mogelijkheden voor mensen om zich te ontwikkelen'. Haar politieke voorbeeld? „Ik waar deer politici die transparant zijn." foto Mark Neelemans Niels Parridaen uit Aardenburg, die even later zijn auto voor het ca fé parkeert, is ook overgestapt naar de WD. „Ik stemde eerst PW, vanwege de buitenlanders, maar er is niets terechtgekomen van de dingen die Wilders beloofd heeft. Ik heb nu op Rutte gestemd, om dat ik zelfstandig ondernemer ben. De WD zorgt ervoor dat ini tiatief beloond wordt." Joyce Vermue in Goes waren de stemmen even na half twaalf al geteld. Schou wen-Duiveland kwam pas bijna drie uur later met de uitslag. Af delingshoofd burgerzaken Henk Heuvelink zoekt een verklaring. Kunnen ze misschien niet zo goed tel len op Schouwen-Duiveland....? „Zo erg zal het niet zijn. Wij zijn overigens altijd aan de late kant. Ook bij andere verkiezingen. Dat heeft te maken met een reeks aan factoren. Zo kennen wij gebruike lijk een vrij hoge opkomst. Deze verkiezingen zaten we met ruim 8i procent weer flink boven het ge middelde. Landelijk maar ook in Zeeland. Wat beslist ook mee speelt, is dat wij 28 stembureaus hebben, her en der verspreid over het eiland." Maar dat kan het argument niet zijn tochVlissingen heeft 33 stembureaus en daar waren ze al voor kwart over twaalf uitgeteld. „Ik weet niet wat het verschil maakt Mogelijk is daar het totale aantal kiesgerechtigden kleiner. En wij hebben ook te maken met toe risten die tijdens hun vakantie op Schouwen hun stem uitbrengen." Maar veroorzaakt toch niet zo'n ga pend gat? „Nee. Maar ook wij waren rond één uur al een heel eind klaar. Al leen de laatsten hebben langer op zich laten wachten. De eerste stem men waren iets na tien uur al bin nen. Dat was Ellemeet, één van on ze kleinste stembureaus. Bruinisse door Marcel Modde kwam om tien over half twee bin nen, daar moesten de stemmen nog een keer worden geteld. Niks bijzonders, maar als het aantal uit gebrachte stemmen niet overeen komt met het papier, dan moet je dat gewoon goed controleren." Verkeerd geteld? „Nee, dat zijn gewoon verschrijvin gen. Dat kan de beste overkomen als je daar van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat zit. Het gaat ook niet om grote getallen. Eén of twee. Wij controleren altijd zeer nauwlettend of de administratie klopt, voordat we de uitslag doorge ven. We doen ook niet aan tussen standen. Pas als het resultaat van het laatste stembureau binnen is, wordt proces verbaal opgemaakt en niet anders dan daarna geven wij de uitslag door. We maken er geen wedstrijdje van. Theoretisch zouden we in dat proces misschien nog wat tijdwinst kunnen boeken. Je zou kunnen overwegen meer tel lers in te zetten." Waarom is dat niet al gebeurd? „Mensen die willen helpen bij het tellen zijn hier niet dik gezaaid. Een paar jaar geleden hebben we een oproep gedaan. Dat heeft am per reacties opgeleverd. En je wil ook capabele mensen hebben. 1 plus 1 is toch niet altijd 3!" Wat heeft uw voorkeur: stemmen met het potlood of de computer? „Heel duidelijk: de stemcomputer. Het gemak voor de burger en zeker ook de uitwerking leveren zo veel voordelen op." Het formatieschaak spel is begonnen. Mark Rutte opent met de aanstelling van Henk Kamp als verkenner. Een man van de rechterflank van de WD. Met deze keuze lijkt Rutte te zeggen: we schui ven niet zomaar op naar links. Die boodschap is interessant. Voor de WD zelf én voor de ge doodverfde partner PvdA. De behoorlijk rechtse oriënta tie van Kamp is een lichte han dicap, want hij zal toch vooral naar links moeten kijken. Kamp heeft echter ook veel méé. Hij is nuchter en hij heeft een bijna a-politieke rechtlijnig heid. Die houding komt goed van pas nu de verkiezingsemo tie nog door de partijen giert. Kamp heeft een weekje de tijd. Dan moet hij aan de Kamer rap porteren. Ondertussen kijkt ie dereen met argusogen mee. Zeker nu de koningin voor het eerst geen rol in het proces heeft. Het zou Rutte en Kamp sieren als zij hun handel en wandel dagelijks publiek toe lichten. Die openheid kan de kiezer best aan. NIEUWE CDK Wie kan Karla Peijs het beste opvolgen? Wie moet de nieuwe Commissaris van de Koningin (CdK) worden? Demissionair minister Spies komt maandag naar het Zeeuwse provin ciehuis om over de opvolger van Karla Peijs te praten. Waaraan moet de nieuwe kandidaat volgens u voldoen en aan wie denkt u om Karla Peijs op te volgen? Mail sug gesties naar verslaggeving@pzc.nl. MEEST GELEZEN 1Hennepkwekerij met 444 planten ontmanteld in Axel 2. Peijs: 'Overheid, red de bouw' STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto GOES - De verkiezingshotline van Carel Bruring uit Goes is weer uit. Het speciale verkiezingsnummer van het kandidaat-kamerlid van GroenLinks is tien tot vijftien keer gebeld tijdens de campagne. Bruring had een speciaal telefoon nummer in het leven geroepen om vragen van kiezers te beant woorden. „De vragen waren heel verschillend, het ging over de groe ne economie, over het ontslag recht, de pensioenen en over stu dies. Er heeft niemand gebeld over kwijtgeraakte stemformulieren, het waren allemaal inhoudelijke vragen. Als ik de volgende keer weer kandidaat ben, doe ik het weer." Bruring, 25-ste op de kandi datenlijst, heeft geen moment ge dacht dat hij gekozen zou worden tot kamerlid. „Ik ben een optimis tisch mens, maar zo optimistisch ook weer niet." GroenLinks haal de aanvankelijk drie zetels, maar kreeg er in de definitieve uitslag nog een restzetel bij, een zetel die de PvdA kwijtraakte. °-b-V. P n B. ^~~^Pers°nen L Vertrek vanaf Amsterdam, Rotterdam óf Eindhoven naar de Algarve! BOEK SNEL OP: www.kras.nl/overwinteren-algarve waarom zou je meer betalen Voor de meest sctuele prijzen, Prijzen n,n p.p. exc 1. res.kosten p- en Cêlimitedentonds m®. s Goes was gisteravond even na half twaalf als eerste Zeeuwse gemeente klaar met het tellen van de stemmen. Schouwen-Duiveland had bijna drie uur langer nodig. 02:20 Schouwen-Duiveland 01:59 Kapelle 00:54 Hulst 00:02 Tholen 23:32 Goes 00:43 Veere 00:38 Borsele 00:34 Noord-Beveland 00:33 Middelburg 00:30 Sluis 00:16 Terneuzen 00:13 Vlissingen 00:09 Reimerswaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3