Corné van Belzen geeft 321 sport Vrije bond TMZ blijft nog steeds groeien Groen licht Dijkse Boys €16,75 Elenbaas gaat voor 'n drietje Superaanbieding Altijd én voord Lg bereikbaar met de HTC Desire C. Van der Lijke achtste in China h Hands nieuwe. vrijdag 14 september 2012 door Wim de Vos OVEZANDE - In Ovezande wordt za terdag het wielerseizoen van TMZ afgesloten met de traditionele Slot- koers en de prijsuitreiking van de verschillende klassementen. John ny van der Klooster scoorde over het hele seizoen gerekend het bes te en zal gehuldigd worden als win naar van de A-categorie. Arjan Klaasse (Schore) eindigde als eer ste in de B-categorie en Johan Pee- men (Rijsbergen) bij de 40+. TMZ kan terugkijken op een rede lijk succesvol seizoen, waarin 31 wedstrijden werden georgani seerd, inclusief de klassiekers Ron de van Noord-Beveland en de Zee land Classic. „Gelet op het aantal li centiehouders zijn we de grootste vrije bond van Nederland. Meer dan tweehonderd licenties hebben we dit jaar uitgegeven. Daar kun nen we dus bijzonder tevreden over zijn", stelt TMZ-voorzitter Leo Bakker. Bovendien is hij ook content over de samenwerking die er is met de KNWU. „We organiseren samen HELMOND - De voetballers van Dijk se Boys mogen komend weekein de weer in wedstrijdverband tegen een bal trappen. De tuchtcommissie van KNVB dis trict Zuid II had de drie senioren- elftallen van de Helmondse ama teurclub uit de competitie gehaald omdat er nog altijd geen financieel Aanvaller staat zaterdag met Nieuwland tegenover Nieuwdorp van trainer trainingswedstrijden en ook bij de Zeeuwse ATB-competitie werken we samen. Daarnaast is het onze doelstelling om met minimale kos ten en regels zo veilig mogelijke wedstrijden te houden. Ook de mogelijkheden voor technische on dersteuning proberen we zo opti maal mogelijk te benutten, waar door we snel een juiste uitslag en andere informatie kunnen ver strekken. Dat alles samen zorgt ver moedelijk voor de aantrekkings kracht van TMZ", denkt Bakker. Johnny van der Klooster verzamel de de meeste punten in de A-cate- gorie, dankzij onder meer overwin ningen in Nisse, 's-Heer Abtskerke en Oudelande. De jeugdige Pieter Vette debuteerde sterk met een tweede plaats. In de B-categorie was Arjan Klaasse de meest regel matige renner; hij bleef zonder ze ges maar werd wel eerste. Johan Peemen behaalde drie zeges en ook de eerste plaats bij de 40+. De Slotkoers in Ovezande gaat za terdag om 16.15 uur voor alle cate gorieën van start. Er zijn wel apar te klassementen. jaarverslag over het seizoen 2010-2011 was ingeleverd. Dat is nu na herhaald aandringen alsnog gebeurd, weliswaar negen maanden te laat maar verder con form de eisen. De vertraging levert Dijkse Boys wel 115 euro boete op, maar de spe lers kunnen de wei weer in. door Johnny Willeboordse Morgen staat in de der de klasse van het za terdagvoetbal het duel tussen Nieuw land en Nieuwdorp op het pro gramma. Corné van Belzen, een ge boren Nieuwlander, kijkt uit naar de ontmoeting. „Voor ons is het een grote uitdaging om tegen een team als Nieuwdorp te spelen", zegt Van Belzen. „Zij hebben na tuurlijk jaren in de tweede klasse gespeeld en zijn na de degradatie dit jaar titelkandidaat. Wij zijn dat niet en kunnen daardoor vrijuit voetballen." De aanvaller van Nieuwland speel de jarenlang voor Arnemuiden, en speelt nu weer voor de club uit zijn geboortestad. „Ik heb met heel veel plezier bij Arnemuiden gespeeld, maar op den duur merk te ik dat de mentaliteit- van mijn teamgenoten veranderde. Ik ben ie mand die altijd voor de volle hon derd procent ergens voor gaat. Als ik dat dan niet terug zie bij mijn teamgenoten, is dat frustrerend." Dat hij bij zijn overstap naar Nieuwland koos voor een team in een lagere klasse was wel even wennen voor de aanvaller. Toch heeft hij er geen moment spijt van gehad. „Het verschil is in feite heel simpel uit te leggen. Je krijgt nu wat vaker een pass twee meter naast je in plaats van in de voeten. Maar de jongens die de pass geven zijn wel vol overgave met het spel letje bezig, en daar gaat het om. Dat het niveau wat lager zou zijn wist ik van tevoren toen ik over stapte van Arnemuiden naar Nieuwland. Ik heb jarenlang om het kampioenschap gespeeld en was gewend om aan het einde van een seizoen nog nacompetitie te spelen. Nu heb je er wedstrijden bij waar je echt de underdog bent, zoals tegen Nieuwdorp. We zullen ons dan toch enigszins moeten aanpassen en niet vanaf de eerste minuut gaan jagen op een doel punt." Over de speelwijze van komend weekend is nog niet gesproken. „Maar het lijkt me niet slim om vol op de aanval te gaan tegen zo'n sterk team." Nieuwdorp heeft goe de aanvallers, weet Van Belzen. „Met de snelheid die ze in het elf tal hebben kunnen ze goed ge- Nieuwdorp-trainer Jacques Blijle- vens. bruik maken van ruimtes op het veld. We zullen dus compact moe ten spelen en ze het voetballen een beetje onmogelijk proberen te maken. Het is niet zo dat we heel erg verdedigend beginnen, want je wilt het publiek natuurlijk ook een leuke wedstrijd laten zien. We zullen daarom goed geconcen treerd moeten blijven en wachten op onze kansen." Bij Nieuwdorp zijn ze daar al op voorbereid, zegt trainer Jacques Blijlevens. „Wij weten dat ze het ons heel moeilijk gaan proberen te maken om ons voetbal te spelen. Ik verwacht een heel stug Nieuw land, dat ons zal opwachten en dan op die ene kans loert. Als ze op die manier een goaltje mee kunnen pikken, kan je zo tegen een achterstand aan lopen." Van onderschatting zal dan ook geen sprake zijn. Jacques Blijlevens: „Ik heb tegen mijn spelers gezegd dat ze niet moeten denken dat we even met 5-0 gaan winnen. We moeten er el ke wedstrijd met z'n allen voor gaan en dan kunnen we met de spelers die we nu hebben, een heel mooi seizoen tegemoet zien. Dit willen we tegen Nieuwdorp vanaf het eerste fluitsignaal laten zien. We gaan proberen ze onze wil op te leggen en een vroege goal te maken. Als we daarin sla gen ontstaan er meer ruimtes, waar we hopelijk gebruik van kun nen maken. Wij gaan daarom ge woon van onze eigen kracht uit. Als wij voetballen zoals we kun nen voetballen, dan gaan wij Nieuwland pakken en nemen we de drie punten mee." Inclusief een Sim Only 275 abonnement en extra 500 MB internetbundel. Voor maar HTC Desire C per maand Een HTC Desire C en iedere maand: 275 belminuten of sms'jes 500 MB internetbundel MIDDELBURG - Nick van der Lijke uit Middelburg is als achtste geëin digd in het eindklassement van de Ronde van China. Zijn ploegge noot Marco Minnaard uit Wemel- dinge werd negende. De wielerronde opende met een ploegentijdrit, die meteen van gro te betekenis was voor het eindklas sement. Het team van Van der Lij ke en Minnaard, Rabobank Conti nental, werd daarin tweede. De overige vijf etappes eindigden in massasprints. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - „Als die van ons maar goed is", reageert Jorn Elen baas na het invullen van zijn to to-formulier. De speler van SPS treft zaterdag in de vierde klasse B Smerdiek en vult als derde speler dit seizoen de PZC-toto in. Elenbaas zet in de Thoolse derby in op een gelijkspel. „We zijn slecht begonnen en tegen Stavenis- se leken we wel makke lammetjes. Smerdiek wordt ook een lastig 'verr haal. Ik schat ze wel sterker in. Het is hopen op een puntje en ik hoop dat we geleerd hebben van vorige week." Ook het treffen tussen Yerseke en Rillandia, in de derde klasse A, ein digt volgens hem onbeslist. „Maar ik heb wel zitten twijfelen. Yerse ke ken ik nog wel, maar Rillandia is altijd wisselvallig." Bruse Boys krijgt van Elenbaas in de tweede klasse E wel het voordeel van de twijfel. „Bruse Boys is sterk ge start. Op eigen veld moeten ze Zaamslag kunnen hebben, ook al komen die terug uit de. eerste klas se. Dat wil niet altijd wat zeggen." Het thuisvoordeel geeft op zondag de doorslag bij het Zeeuwse tref fen tussen Terneuzen en RCS. Elenbaas: „Ik weet niet zoveel van die ploegen, maar Terneuzen is wel goed begonnen." Excelsior M.-HSV Hoek X Kloetinge-Stedoco X Terneuzense Boys-Pelikaan X Alblasserdam-GPC Vlissingen X Bruse Boys-Zaamslag X Yerseke-Rillandia X SPS-Smerdiek X Veere-Walcheren X Someren-Goes X Vlissingen-Geldrop/AEK X Terneuzen-RCS X Bestel nu: hollandsnieuwe.nl/krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32