4W 2010-2014 zeeland 123 Middelburger moet van officier voor tweede maal naar inrichting pekaar Vijfde editie Modelbouwstad in Middelburg vrijdag-14 september 2012 VLISSINGEN Optredens brassband Leger des Heils De Regionale Jeugd Brassband Zuid-Nederland van het Leger des Heils geeft morgen, zaterdag, optre dens op Walcheren. Dat gebeurt om 14.30 uur op de trappen van het Scheldeplein in Vlissingen en om 19.00 in het gebouw van het Le ger des Heils in Middelburg. De jongeren willen met hun muziek 'het woord van God' verspreiden. Tuinvcrlichting SpJKjjÉfc-; Zwerfkeien *V- 1 Natuursteenkeien Gebakken Tegels Kanaalwcg 83 4401 PE Vlake 0113 38 16 62 info@pekuar.com wwww.pekaar.com VLISSINGEN l'Escaut houdt weer een containerdag Woningcorporatie l'Escaut zet mor gen weer grote containers neer in het Vlissingse Middengebied. Be woners mogen dan al hun overbo dige rommel komen inleveren, van tuinafval tot oud meubilair en zelfs chemisch afval. De containers staan van 10.00 tot 13.00 uur in de Jan Vermeerlaan, Jacob van Ruys- daellaan, Bloemenlaan, Paulus Pot- terlaan, Adriaan Brouwerlaan, Ho- geweg en Anjelierenlaan. Het initia tief ruimt de wijk altijd lekker op. MIDDELBURG Voedselbank zamelt geld in met bazaar Voedselbank Walcheren houdt morgen een bazaar om geld in te zamelen voor de voedselbank. In en om het gebouw aan de Klevers- kerkseweg in Middelburg wordt van alles verkocht: huis-, tuin- en keukenartikelen, maar ook boeken, koffie en wafels. Ook is er een Rad van Avontuur. De hele opbrengst komt ten goede aan de voedsel bank, dus aan mensen die zelf niet kunnen rondkomen. Bij ieder mens past een kunststof kozijn. O ^AiUgpLus Klarinet weg 5 Middelburg T 0118 - 628 707 www.alkuplus.nl In maart 2010 waren de verkiezingen voor de gemeenteraad. Van de vier wethouders die er toen zaten, moest één het veld ruimen. De drie wethouders die doorgingen, heb ben sinds 2010 één voor één ander werk gevonden. In 2014 zijn er weer verkiezingen. o'y 4, <7 Opslag voor bedrijf en particulier MIDDELBURG - In sporthal De Kruit- molen in Middelburg wordt ko mend weekend voor de vijfde maal Middelburg Modelbouwstad gehouden. Het evenement wordt georgani seerd door Stichting Zeeuwse Mo delbouw Hobbyisten (SZMH). Be zoekers kunnen zaterdag en zon dag tussen 10.00 en 17.30 uur te recht in De Kruitmolen. Te zien zijn onder meer bouwwerken van Lego, Meccano, karton en klei, rij dende treinen, poppenhuizen, ra cende auto's en varende schepen. Toegang: 4 euro voor volwassenen en 2,50 voor kinderen tot twaalf jaar. door Emile Calon MIDDELBURG - Een strafblad zo dik, het kan bijna niet bijeen gehou den worden door de nietjes, zo zei de Middelburgse rechtbankvoorzit ter toen hij het donderdagmiddag had over het dossier van een 43-ja rige Middelburger. De man is sinds 1999 zeer bekend bij de politie. Deze verslaafde en actieve veelpleger is in 2005 al eens veroordeeld tot een verplich te opname in een inrichting voor stelselmatige daders. Officier van justitie W. Suijkerbuijk eiste giste ren wederom en dergelijke straf te gen hem zodat hij daar weer twee jaar lang behandeld kan worden. De Middelburger zei zelf dat hij nu ook wel inziet dat een verblijf in een dergelijke inrichting hem kan helpen om verder te komen. De officier benadrukte dat als ver oordeelden maar zelf willen, een verblijf in een ISD-instelling inder daad kan leiden tot een nieuwe start. De man moest voorkomen omdat hij begin dit jaar bij een super markt in het zuidelijk deel van Middelburg een fles sterke drank had gestolen. Toen medewerkers hem daarop aanspraken, bedreig de hij hen door dreigend met die fles boven zijn hoofd te zwaaien. De Middelburger kon zich van dat alles niets meer herinneren. Vol gens het dossier was hij op dat mo ment erg dronken. Ook stond de man terecht omdat hij begin dit jaar in Vlissingen an deren bedreigd zou hebben met een mes. Raadsman E. Smit stelde dat hij toen alleen maar een hond je van iemand een stuk kip gaf waarna hij in elkaar werd gesla gen. Om zich te beschermen, dreig de hij met een mesje. Smit vroeg aan de rechtbank zo snel als mogelijk een uitspraak te doen zodat de man met spoed naar een inrichting kan. Uitspraak 27 september. Huub van Klinken (SGP) Vertrokken op 29 maart 2010 van wege de vorming van een nieuwe coalitie na de gemeenteraadsverkie zingen. Hoewel PvdA, CDA en WD de SGP prezen om de constructieve opstelling, mocht Van Klinken niet blijven omdat de andere partijen recht wilden doen aan de verkie zingsoverwinning van de LPM. Frank Streng (WD) Vertrokken op 4 juli 2011 vanwege zijn benoeming tot burgemeester van het Noord-Hollandse Medem- blik. Streng was ruim vijf wethouder in Middelburg na eerder Statenlid voor de WD te zijn geweest. Had veel aandacht voor verkeersveilig heid. Kwam met zijn eigen partij in conflict in de kwestie-Stationsbrug. Saskia Szarafinski (PvdA) Treedt aan op 8 oktober 2012. Zat van 2002 tot 2010 in de gemeente raad. Was tweemaal als informateur betrokken bij de vorming van een college. Is sinds haar jeugd lid van de PvdA en werkte in het jongeren werk, bij woningcorporaties, de ar beidsvoorziening en het onderwijs. Sluit doorgaan na 2014 niet uit. Ed de Graaf (LPM) Aangetreden op 29 maart 2010. Ging als volkomen nieuweling aan de slag in het lokale bestuur. De Lo kale Partij Middelburg haalde vier zetels en deze uitslag kon door de andere partijen niet genegeerd wor den. Speelt op het oog een beschei den rol binnen het college van B en W. Chris Simons (WD) Aangetreden op 4 juli 2011 als op volger van Frank Streng. Was daar voor fractievoorzitter van de WD. Wist ingewikkelde dossiers zich snel eigen te maken. Heeft gemeen telijke samenwerking in zijn pakket. Die samenwerking met Vlissingen, Veere en andere gemeenten krijgt steeds meer handen en voeten. Hannie Kool-Blokland (CDA) Vertrokken op 27 september 2010 vanwege haar benoeming tot direc teur van het Zeeuws Archief. Kool-Blokland was ruim zeven jaar wethouder van de gemeente Middel burg. Was wethouder financiën en één van de drijvende krachten ach ter de ontwikkeling van woonboule vard Mortiere en het ZEP. Albert de Vries (PvdA) Vertrekt op 6 oktober vanwege zijn verkiezing in de Tweede Kamer. Lo kale politiek heeft voor hem geen geheimen. Bouwput, schouwburg en stadsvernieuwing leverden hem veel voor- en tegenstanders op. Na tien jaar is het: je bent voor Albert of te gen. Onder hem is de PvdA al jaren de grootste partij in Middelburg. Johan Aalberts (CDA) Aangetreden op 27 september 2010. Was daarvoor fractievoorzit ter van het CDA in de raad. De Arne- muidenaar Aalberts houdt zich voor al bezig met economische zaken. Heeft met het ZEP-terrein een lastig dossier onder zijn hoede. Leidt als penningmeester van de gemeente de bezuinigingsoperaties. mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23