Szarafinski is achtste wethouder sinds 2010 221 zeeland Ben W Souburgse groenstrook dit weekend asbestvrij Wijkvereniging 't Zand viert 65-jarig jubileum Oorkonde voor twee jonge mensenredders Muziekavond Ontslagen bij Bliek Mode in Zierikzee vrijdag 14 september 2012 Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avaelectro.nl RITTHEM - De nieuwe uitbaters van dorpshuis Ons Dorpsleven in Rit- them, Albert en Joke van der Meu- le, hebben morgen een gezellige avond in petto voor hun dorpsge noten. Het thema luidt 'Septem ber Swing'. The Blue Jeans Band komt er een optreden verzorgen en daarna staat Sweet Memories op het podium. door Wendy Wagenmakers OOST-SOUBURG - De met asbest ver vuilde groenstrook aan de Padweg in Oost-Souburg is, zo belooft de gemeente Vlissingen, dit weekend weer schoon. In het stukje groen zijn vorige week woensdag op verschillende plekken drie stukjes asbest aange troffen. Asbest in zijn minst scha delijke soort, overigens, namelijk risico-i. De vrijdag na de vondst heeft de gemeente Vlissingen een gecertificeerd bedrijf de locatie la ten afzetten met hekken om nader bodemonderzoek te verrichten. Dat geschiedde door middel van het graven van verschillende sleu ven. In één van deze sleuven blijkt, be- MIDDELBURG - Wijkvereniging 't Zand in Middelburg viert morgen, zaterdag, haar 65-jarig bestaan. De vereniging voor bewoners van de wijken 't Zand en de Stromenwij k houdt een feestdag in en om wijk- gebouw De Vergulde Baars in de Baarsjesstraat, bij de speeltuin. De vereniging is in juli 1947 opge richt om.de binding tussen de be woners van de toen in aanbouw zijnde wijk 't Zand te bevorderen. In 1950 werd de speeltuin geo pend; in 1975 het wijkgebouw er naast. Nog steeds zijn er elke dag activi teiten in De Vergulde Baars, zoals bloemschikken, linedance, darten, volksdansen, schilderen en Het college van burgemeester en wethouders is het dagelijks bestuur van een gemeente. B en W voeren het door de gemeenteraad bepaalde beleid uit In het Middelburgse colle ge zitten naast de burgemeester vier wethouders. halve puin, inderdaad asbest te zijn aangetroffen. Dat heeft de ge meente Vlissingen gisteren, don derdag, bekendgemaakt. Dit bete kent dat de betreffende grond moet worden afgegraven. De af te graven grond zal worden afge voerd, waarna er schone grond op de locatie wordt teruggebracht Dit wordt vandaag gedaan. Weder om door een daarvoor gecertifi ceerd bedrijf en, in het kader van de Arbo-regelgeving, door werkne mers die beschermende kleding dragen. Zodra deze werkzaamheden zijn afgerond, wordt de afzetting ver wijderd en kunnen de Souburgers, waarschijnlijk diezelfde dag nog, weer gebruik maken van de groen strook aan de Padweg. bridgen. Ook worden sportieve ac tiviteiten gehouden. Zo is er een damesgymclub en een wan delsportvereniging. Een jeugdraad zorgt voor activiteiten voor kinde ren en jongeren, waaronder dans- feestjes, paaseieren zoeken, pan- nenkoekenfeest, Halloween en Ko ninginnedag. De speeltuin is in 2009 nog helemaal opgeknapt. De vereniging heeft ongeveer vijfhon derd leden. De feestdag morgen begint om 13.30 uur. Om 14.00 is er een optre den van Muis en Leeuw. Voor de jonge buurtbewoners is er een speeltuinfeest. Om 20.00 uur be gint de feestavond met livemuziek van Twice. ZIERIKZEE - Bliek Mode aan de Dam 19 in Zierikzee sluit de deu ren. Voor de zes (parttime) mede werkers is ontslag aangevraagd. Bliek Mode had ook winkels in Goes en in Middelburg. Die zijn verkocht aan Studio Blique in Ter- neuzen van Frederike van Battum. Zij bouwt de winkels om volgens het concept van Studio Blique. Zierikzee blijft buiten deze over eenkomst en wordt binnenkort ge sloten. Van Battum heef geen ho ge omzetverwachtingen van de winkel in Zierikzee. „Goes en Mid delburg zijn dé winkelsteden. Zie rikzee is dat niet", aldus Van Bat tum. Met het vertrek van Albert de Vries en de komst van Saskia Szarafinski is de vernieuwing van het college van burgemeester en wethouders in Middelburg compleet. Tweeënhalf jaar na de verkiezingen zijn alle vertrouw de gezichten vervangen. door Theo Giele Vrijdag 6 oktober levert Albert de Vries zijn toegangspasje van het stadskantoor in. Als laatste wethouder in de rij Huub van Klinken, Hannie Kool-Blokland en Frank Streng. Middelburg heeft in 2,5 jaar tijd enorm ingeboet aan bestuurserva- ring. Want ook burgemeester Koos Schouwenaar ging met pen sioen. Aan de vooravond van de verkiezingen hadden de collegele den opgeteld dertig jaar ervaring in het Middelburgse lokale be stuur. Als op 8 oktober de 47-jari- ge Saskia Szarafinski aantreedt, is dat teruggelopen tot vijfjaar en elf maanden. Al is Szarafinski zelf nooit wethou der geweest, met de 47-jarige Mid delburgse komt er wel politieke er varing terug. Acht jaar lang was ze gemeenteraadslid in Middelburg en daarvoor had ze ook al in de ge meenteraad van Leusden gezeten. Als fractievoorzitter zat ze dicht te gen het dagelijks bestuur aan. Ze kent de geschiedenis van de hete hangijzers in de Middelburgse poli tiek. Bovendien was ze tot twee maal toe bij de vorming van een coalitie betrokken als 'informa teur'. In 2010 sprak ze met de voor mannen van de partijen die nu deel uit maken van het dagelijks bestuur van de gemeente. De opvolging van De Vries werd Koos Schouwenaar (VVD) Vertrokken op 1 mei 2012 vanwege het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Was tien jaar burge meester in Middelburg en kreeg veel waardering van de bevolking. woensdag door de PvdA bespro ken met coalitiepartners LPM, CDA en WD. Die partijen stem men in met het aantreden van Sza rafinski. Dat ze de volledige, zware portefeuille van De Vries over neemt, getuigt ook van vertrou wen in de nieuwe wethouder. De Vries laat voor haar een aantal hei kele kwesties achter zoals het thea terproject en de bouwput. Ze zal een vliegende start moeten ma ken, want in november zal aan de raad een stevig pakket aan bezuini gingsvoorstellen moeten worden voorgelegd. Szarafinski moet haar baan als trai ner ethiek bij ZorgSaam in Terneu- zen opzeggen om wethouder te worden. En dat terwijl het nog Saskia Szarafinski is nooit wethouder geweest maar heeft wel veel politieke ervaring Harald Bergmann (VVD) Aangetreden op 27 augustus 2012 als burgemeester. Komt van de Zuid- Hollandse gemeente Albrandswaard waar hij zeven jaar burgemeester was. maar anderhalf jaar is tot de vol gende verkiezingen. Ze begint niet als 'tussenpaus'. Of-ze na ander half jaar doorgaat, is voor haar een open kwestie. „Dat hangt af van de verkiezingsuitslag en van de vraag of de fractie met mij verder wil en of ik het werk leuk vind. Maar ik heb zeker niet gezegd: 'tot 2014 en niet langer'." Volgens PvdA-ffactievoorzitter Peter de Doelder lag de keuze voor Szarafinski voor de hand. Andere kandidaten zijn nooit in beeld ge weest „Alleen de timing was las tig. De peilingen voor de Kamer verkiezingen gaven tot voor een week of twee nog aan dat Albert de Vries niet in de Kamer zou ko men." Dat de PvdA bij de verkie zingen in Middelburg opnieuw de meeste stemmen haalde, is voor Szarafinski een steun in de rug. „Maar dat geeft niet de doorslag. Ik ben trouw aan mijn partij en dat is niet afhankelijk van winst of verlies bij verkiezingen." as&sfzsaz&wfa&aigMi&s VLISSINGEN - Twee jonge Vlissin- gers, Brandon (13) en Mitchell (17) Bakker, hebben donderdag een Oorkonde van de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen gekre gen. Burgemeester René Roep vond dat de broers die verdienden omdat ze zondag 10 juni hebben voorkomen dat een man verdronk in de Wes- terschelde. Hij was het water in ge gaan, maar kon vanwege de stro ming niet meer terug. Brandon (links op de foto) en Mitchell, die stonden te vissen op de glooiing, zagen hem worstelen met het water en hoorden hem om hulp roepen, waarna ze 112 bel den. De reddingsbrigade heeft de man gered. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22