Kamp zet de eerste stap Lading uien houdt A58 twee keer dicht Minder vrouwen in Tweede Kamer Australië blokkeert trawler Katwijk Sap blijft aan als partijleider GroenLinks VRIJDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT editie: Walcheren 14 september 2012 I 254e jaargang nr. 218 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 Bewolking en 0ti lichte regen, 19° BINNENLAND Grootste schip van Britse marine in Nederland 10 en 11 WONEN Hofstede Heuvelhof beweegt mee met de seizoenen WD-minister verkent met welke opdracht informateur aan het werk kan gaan DEN HAAG - WD-minister Henk Kamp verkent vanaf vandaag, vrij dag, op verzoek van de Tweede Ka mer met welke opdracht één of meerdere informateurs aan de slag kunnen voor de vorming van een kabinet. Kamp spreekt daarvoor met de fractievoorzitters van de elf par tijen in de Tweede Kamer, inclu sief nieuwkomer soPlus (twee ze tels). Vanochtend is WD-leider Mark Rutte de eerste. Uiterlijk komende woensdag brengt Kamp schriftelijk verslag uit, waarna een dag later de nieu we Kamer debatteert over de be vindingen. De rol van Kamp als verkenner is een initiatief van Rutte, dat wordt gesteund door alle partijen. De WD eindigde bij de verkiezingen met 41 zetels als grootste partij. De PvdA volgt met 38 zetels. De partij leek er 39 te krijgen, maar eentje ging donderdag vooralsnog naar GroenLinks, dat daalde van tien ze tels in 2010 naar vier in plaats van drie. Oorzaak van de zetelwisse ling is een herberekening van de restzetels binnen de lijstverbin- ding van de linkse partijen. De Kiesraad geeft de definitieve uit slag maandag. Alom wordt verwacht dat PvdA en WD samen zullen gaan in een nieuw kabinet, eventueel aange vuld met het CDA (13 zetels) en mogelijk ook D66 (12 zetels). De WD heeft als winnaar het ini tiatief bij de kabinetsformatie. Waar eerder altijd het staatshoofd de regie had, besloot de Kamer dit WOENSDRECHT - Een vrachtwagen met uien is te lichtgewond. De snelweg richting Zeeland lag donderdag aan het begin van de middag gekan- vol met uien en was daardoor langdurig afgeslo- teld op de A58 bij knooppunt Markiezaat. De ten. Het verkeer werd omgeleid. Rond half zes chauffeur raakte bekneld maar is bevrijd. Hij raak- kon één rijbaan worden opengesteld. De weg is om half negen opnieuw afgesloten tussen Hoo- gerheide en het knooppunt Markiezaat voor een spoedreparatie. Om 05.00 uur vanochtend zou het klaar zijn. foto Roland de Jong DEN HAAG - Volgens de huidige uit slag van de verkiezingen komen er minder vrouwen in de Tweede Ka mer terecht. Vóór de verkiezingen zaten er 62 vrouwen in de Tweede Kamer, met de huidige uitslag zou den dat er nog maar 58 zijn. Vooral de PW levert opvallend weinig vrouwen. Van de vijftien zetels die de partij heeft behaald zullen er slechts drie bezet worden door een vrouw. De meeste vrou wen komen bij de PvdA vandaan, negentien in totaal. Overigens kan het aantal nog licht wijzigen, omdat de uitslag nog niet definitief is en omdat er bij het vormen van een regering nog geschoven kan worden met de be zetting van het pluche. SYDNEY - Het Australische parle ment heeft voorkomen dat een enorm vissersschip uit Katwijk daar de komende tijd kan vissen. De parlementsleden stemden don derdag voor een voorstel om eerst 2 jaar natuuronderzoek te doen. De 143 meter lange supertrawler Abel Tasman ligt bij Australië, om dat die rond het eiland Tasmanië voorjaar het heft zelf in handen te nemen. Wel is koningin Beatrix donderdag over de actuele politie ke situatie geïnformeerd door haar vaste adviseurs, de voorzitters van Eerste en Tweede Kamer en de vi- cepresident van de Raad van State. pagina 3: commentaar pagina 2 t/m 9: meer verkiezingsnieuws DEN HAAG - Jolande Sap blijft on danks het historische verlies van haar partij bij de verkiezingen van woensdag aan als partijleider en fractievoorzitter van GroenLinks. Dat heeft de partijtop donderdag na uitgebreid overleg besloten. Behalve Sap namen ook partijvoor zitter Heieen Weening, fractievoor zitter in de Senaat Tof Thissen en Europarlementariër Judith Sargen- tini deel aan het overleg. Groen Links stelt een onderzoekscommis sie in, die onder leiding van Groen- Links-wethouder in Amsterdam Andrée van Es het verkiezings echec diepgaand gaat onderzoe ken. GroenLinks haalde woensdag vier zetels bij de verkiezingen, min der dan ooit sinds de oprichting van de partij in 1989. De partij heeft nu nog tien zetels in de Tweede Kamer. pagina 4: GroenLinks likt wonden E33Z5S5Z5H! DESTELLING Rutte moet Nederland dagelijks bijpraten over de formatie Reageer op pzc.nl UW MENING 458 reacties WD en PvdA moeten samen regeren eens gsssBfcfttsre T'JIMI» 70% oneens ■BHHi 30% zeer veel vis wil gaan vangen. Maar na klachten van Greenpeace over overbevissing, diende minis ter Tony Burke van Milieu een wetsvoorstel in om daar een stokje voor te steken. Dat is met 62 tegen 60 stemmen aangenomen. Visserij bedrijf Parlevliet Van der Plas, eigenaar van het schip, weigert commentaar op het besluit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1