Capital Sentimental volwassen Grimmig sprookje verfilmd film "TTsea cultuur 115 meet the directors agenda Debat Vleeshal vrijdag 14 september 2012 Zeeuwse band presenteert nieuw album in De Spot in Middelburg door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Capital Sentimental gaf drie jaar geleden al blijk van zijn talent met het debuutalbum What The Pope Does In His Spare- time. Met het overtuigende vervolg Primal Connections, dat zaterdag in De Spot wordt gepresenteerd, be wijst de Zeeuwse band volwassen te zijn geworden. „We zijn zelf ook ontzettend tevre den met het resultaat", zegt saxofo nist en vocalist René Everts. „Ze ker in vergelijking met die eerste plaat. Toen waren we op sommige punten nog aan het zoeken, moes ten we wennen. De ervaring die we sindsdien hebben opgedaan, heeft nu duidelijk zijn vruchten af geworpen." Capital Sentimental speelt psyche- lische rock: langgerekte, veelal in strumentale en bijna verhalende nummers waar de saxofoon van Everts een opvallende stempel op drukt. Het album is opgenomen in de studio van Willy Berrevoets in Oost-Souburg. „Daar hebben we bewust voor gekozen, omdat we analoog wilden opnemen en het album ook op vinyl wilden uit brengen", zegt Everts. „Het warme en organische geluid van het ana loog opnemen past heel goed bij onze muziek" De band hoopt met het nieuwe al bum weer een flinke stap hoger en Capital Sentimental, met (vlnr) Marlijn Everts, Vincent van Boven, René Everts en Sander Morauw. verder te zetten. „Al weten we on derhand wel dat je ook niet al te veel verwachtingen moet hebben, want dat brengt ook vaak teleur stellingen met zich mee." Dat Martijn Everts morgen bij de albumpresentatie achter het drum stel zit, mag een wonder heten. Onlangs brak hij zijn pols op ze ven plaatsen. Toch zal hij groten deels meedoen, maar wel bijge staan door een tweede drummer. Albumpresentatie zaterdag in De Spot in Middelburg bij 'Zeeuwse Psy chedelica', met ook Cork A27, A Ge neration After, Swamp Machine en Forbidden Planet. Zaal open: 20.00 uur. Tickets vandaag voor halve prijs te koop in De Drvkkery. In Revolution lOO.OOOetc Gallery in de Lange Noordstraat in Middelburg wordt zaterdag om 16.00 uur een expositie geopend rondom het art work dat Charlie Verstraeten maak te voor 'Primal Connections'. Domburg Jazz by the Sea. Voor programma zie: www.jazzbythesea.nl. Diverse locaties, 13.00-01.00 uur Goes Schrijfster Marion Bloem signeert. De Koperen Tuin, 14.00-15.00 uur Middelburg Miniconcert Kensington. De Drvkkery, 15.00 uur Teigetje en Woelrat presenteren hun boek 'Ons leven met Reve'. De Drvkkery, 16.30-17.30 uur Concert Kensington. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Sint Kruis Nederlandstalige gedichten door duo Poëziek (Hans Meek en Leo Driesenaar). Hervormde Kerk, 20.00 uur Terneuzen Deathfest 2. De Pit, 21.00 uur Concert Jungle by Night Porgy en Bess, 21.30 uur Wissenkerke Cabaretier Javier Guzman. Zaal Onder de Toren, 20.00 uur MIDDELBURG - Voorafgaand aan de opening van de expositie Architect ure without building houdt De Vleeshal vandaag in De Drvkkery in Middelburg een 'rondetafelge sprek tussen kunstenaars en onder nemers over architectuur. Deelne mers aan het gesprek zijn: Jean Baptiste Decavèle, Dora Stiefel- meier, Lorenzo Benedetti, Piet Die- leman, Bert van de Linde en Dick Anbeek. Aanvang: 15.00 uur. festival Tijdens Film by the Sea worden een aantal premières vertoond in aanwezigheid van cast crew. Regisseurs, scenaristen en schrijvers van de films zijn na afloop van de vertoning te gast met een Q&A. Zaterdag 15/9, 21.00 uur 'De Verbouwing' met regisseur Will Koopman en actrice Nanette Drazic. Zondag 16/9,11.15 uur 'Company Orheim' met regisseur Arild Andresen. Zondag 16/9,15.30 uur 'Simon' met scenarist Marnie Blok Zondag 16/9,18.30 uur 'Beasts of the Southern Wild' met scenarist Lucy Alibar. Zondag 16/9, 19.00 uur 'Deal' met regisseur Eddy Terstal en acteurs Teun Kuilboer en Roberta Petzoldt. Zondag 16/9, 20.30 uur 'Paradies: Liebe' met regisseur Ulrich Seidl en actrice Margarethe Tiesel. Maandag 17/9, 21.00 uur 'Flood Streets' met schrijver Helen Krieger. Donderdag 20/9,16.30 uur 'Beasts of the Southern Wild' met scenarist Lucy Alibar. Donderdag 20/9, 21.15 uur Talkshow Jim Sheridan met René Mioch in de foyer van CineCity. Gratis entree. Vrijdag 21/9,19.00 uur Award Ceremony Diner met juryleden, schrijvers, regisseur en acteurs en eregast Lifetime Achievement Awardwinnaar Jim Sheridan. www.rilmbythesea.nl Vlissingen 114 t/m 23 september 2012 Terneuzen 119 t/m 23 september 2012 door Ali Pankow Key tone Serah is een grim mig sprookje. Zo grimmig dat schrijver Robbert Jan Swiers geen uitgever enthousiast kreeg voor het oorspronkelijke ver haal Sara en Piano. Swiers haalde het verhaal diep uit een lade toen zijn filmkompaan Mary Remijnse aangaf een sprookje te willen ver filmen. Het resultaat is Keytone Se rah, een van de 14 Zeeuwse films in de PZC-competitie bij Film by the Sea. Deze tweede korte 'stop-motion-film' van het Middel burgse duo gaat zondag bij het fes tival in première. Stop-motion staat voor een mix van foto's, filmfragmenten, mu ziek en artwork. Vorig jaar debu teerde het tweetal bij FbtS met Mrs Henderson. „In vergelijking met die eerste film zitten er nu meer bewegende beelden in. Het verhaal is ook meer vertellend en daarmee toegankelijker voor een breed publiek. Mrs Henderson bood minder houvast. Daarbij had den de toeschouwers zelf meer in te vullen. Hoewel ik zwart-wit nog steeds heel mooi vind, zitten in deze tweede film ook wat meer kleuren", vertelt Remijnse. Het oorspronkelijke sprookje van Swiers sprak haar zeer aan om te verfilmen. Het verhaal gaat over een zachtaardig meisje dat weet te ontsnappen aan de tirannie van haar dominante moeder. Dat lukt als ze op een magische vleugel speelt en in een droomwereld te recht komt. Remijnse en Swiers werkten sa men aan het transformeren van het sprookje naar filmscenario. Still uit de korte Zeeuwse stop-motion film Keytone Serah m ïAthinW Verder legde Remijnse zich toe op de regie en componeerde Swiers de muziek. „Bij Mrs Henderson be gon het allemaal met een muziek stuk. In deze film is muziek vooral ondersteunend. Ik heb een compo sitie gemaakt op basis van de beel den. Elke scène heeft zijn eigen muziek. Die componeer ik bij voorkeur zelf. Dynamiek is het to verwoord, het gaat over verdeling van sfeer. Zo worden de beelden in de droomwereld ondersteund met een driekwartsmaat en staat onder de scènes in de werkelijk heid een vierkwartsmaat", licht Swiers toe. Het woord 'keytone' in de titel staat voor grondtoon en die is dus bepalend in het leven van Serah. Die rol wordt vertolkt door de 20-jarige Nina Jongepier. „Een talentje hoor, zij kan echt ac teren en pikt elke regie-aanwijzing meteen op", zegt Remijnse. De rol van de tirannieke moeder wordt vertolkt door Willy van Houtum die vorig jaar een mooie invulling gaf aan de rol van Mrs. Hender son. De makers kregen met crowd- funding slechts een bescheiden be dragje bijeen voor het maken van deze film. Ze zijn echter enthou siast over de grote vrijwillig mede werking bij het productieproces. 'Keytone Serah' in CineCity Vlissin gen: zo 16/9 14.30 u zaal 2; za 22/9 11.15 u zaal 3,15.45 u zaal 5. Vanavond is de galaopening van Film by the Sea. Volg het filmfestival op de voet via www.pzc.nl/fbts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15