De Villepin valt van zijn sokkel Corendon 121 buitenland ffiPri north xypri/s ONONTDEKT EN VOORAL PUUR ZOMERZON LASTMINUTES €279 €279 €349 €599 vrijdag 14 september 2012 Franse oud-premier verhoord in zaak tegen hotelbaas PALMA DE MALLORCA Gewonden in toestel Ryanair na turbulentie Twee bemanningsleden en een pas sagier zijn gisteren lichtgewond ge raakt doordat een vliegtuig van de Ierse prijsvechter Ryanair in turbu lentie terechtkwam. Het toestel was onderweg van Düsseldorf naar het Spaanse vakantie-eiland Mallorca. Het landde op Palma de Mallorca waarna de gewonden ge holpen konden worden. NEW YORK Clapton kan het ook in de kunsthandel Een schilderij dat gitarist Eric Clap ton in 2001 voor 3,4 miljoen dollar kocht, wordt volgende maand te koop aangeboden door veilinghuis Sotheby's. Het werk van Duitser Gerhard Richter brengt naar ver wachting tussen de 14 en 19 mil joen dollar op (11,8 en 14,7 miljoen euro). Het is een van de belangrijk ste werken van Richter. NEW YORK Bloomberg doet grote bekers fris in de ban De stad New York verbiedt de ver koop van bekers groter dan 0,45 li ter met cola of andere frisdranken. Restaurants, bioscopen en stadions riskeren bij overtreding een boete van 200 dollar. Met het verbod wil burgemeester Michael Bloomburg zijn inwoners helpen af te slanken. Het verbod geldt niet voor water, light-dranken en melk of sap. NEW YORK Kindersterfte flink afgenomen in 20 jaar Steeds minder kinderen overlijden voor hun 5e verjaardag. De kinder sterfte is sinds 1990 bijna gehal veerd, blijkt uit cijfers van VN-kin- derorganisatie Unicef. In 1990 stier ven wereldwijd ongeveer 12 mil joen jonge kinderen. Vorig jaar was dat gedaald naar 6,9 miljoen. Dagelijks sterven 14.000 kinderen minder dan in 1990. Abstraktes Bild 809-4. foto Sotheby's BRUSSEL Gevangene België krijgt euthanasie Een man die al ruim twintig jaar in een Belgische gevangenis zit, mag euthanasie krijgen. Het gevan geniswezen gaat akkoord en ook de doktersadviezen zijn gunstig. Het zou de allereerste keer zijn dat een gedetineerde in België euthana sie krijgt. De 48-jarige Antwerpe naar kampt met een ongeneeslijke psychische aandoening. De man die niet stuk leek te kunnen, viel begin deze week van zijn voetstuk. Oud-premier Dominique De Villepin werd verhoord in een afpersingszaak. door onze correspondent Cees van Zweeden Adviseur van de presi dent, twee keer minis ter, daarna premier. Voor iemand die zich nog nooit verkiesbaar had gesteld, was de politieke loopbaan van Do minique De Villepin (58) indruk wekkend. Eigenlijk was alles in drukwekkend aan de man, tot hij deze week van zijn voetstuk viel. Naam: Dominique Marie Francois René Galouzeau de Villepin. Leng te: 1.93 meter. Huidskleur: altijd ge bronsd. Hobby: dichten. Dinsdag hoorde De Villepin in een kazerne van de Par ij se gendarmerie de cel deuren achter zich in het slot val len. Hij werd daar ondervraagd over zijn rol in een afpersingszaak die een vriend 1,6 miljoen euro zou hebben opgeleverd. De vriend was Régis Bulot, ex-baas van hotelketen Relais 8c Chateaux, die afgelopen juni na zes maanden cel vrijkwam. Bulot zou de hotelketen het geld afhan dig hebben gemaakt, waarna De Vülepin de nieuwe directie onder druk zette om niet met justitie sa men te werken. Hoe justitie dat wist? De onderzoeksrechter had begin 2010 een telefoongesprek tus sen Bulot en De Villepin laten af luisteren. De Villepin kwam nog dezelfde dag weer vrij, in afwach ting van een eventueel proces. Maar de episode was een diepte punt in zijn leven. Dat leven begon in Rabat, Marok ko, waar zijn vader diplomaat was. Hij groeide op in Afrika, de Vere nigde Staten en Latijns-Amerika al vorens in Toulouse door de jezuïe ten te worden klaargestoomd voor het baccalaureaat. Zijn redevoering voor de Veiligheidsraad van de VN waarin hij het Amerikaanse Irak- beleid kraakte, was in 2003 het hoogtepunt van zijn loopbaan. In eigen land leek hij niet stuk te kun nen. In 2005 werd hij premier, maar moest zijn hervormingsplan nen intrekken onder druk van massale stakingen. Hij had de poli tieke situatie verkeerd ingeschat. In 2009 won hij een rechtszaak te gen president en partijgenoot Ni colas Sarkozy die hem had aange klaagd wegen 'samenzwering tot smaad'. Sarkozy, zijn grootste vij and, werd door De Villepin wegge zet als een obsessieve dwaas met 'een zieke geest'. In 2011 richtte De Villepin een par tijtje op en stelde zichzelf kandi daat voor de presidentsverkiezin gen. Begin dit jaar moest hij zich terugtrekken, omdat hij niet de vereiste vijfhonderd handtekenin gen van burgemeesters had kun- nen krijgen. Zijn enige troost was dat hij in een peiling tot 'de meest sexy kandidaat' werd gekozen. Hij kreeg 22 procent van de stemmen, ruim drie keer meer dan Sarkozy. zie onze website:buitenland 'Politie luisterde De Villepin af en hoor de hem opscheppen' assweemBBSmmssssssssBiiBsaBSSSBsmsoBSSSggswggBBBW^WBgwsggSBm^ «ai. *c. ÏJL Rondreis*** 8 daagse excursiereis Noord-Cyprus I Heel interessant, deze Corendon-excursiereis door het nog bijna niet ontdekte Noord-Cyprus. U verblijft de hele week in dezelfde accommodatie en gedurende deze week gaat u vijf excursies doen. U bezoekt oa: het stadje Kyrenia, het kasteel van St. Hilarion, het klooster van Bellapais, de stad Famagusta, de hoofdstad Nicosia, het klooster van St. Mamas en u kunt mee met een jeeptoer. €279,- Lapta Club Lapethos Lapethos Resort heeft een unieke ligging vlakbij de badplaats Kyrenia. Dit sfeervolle hotel zal er alles aan doen om uw vakantie te veraangenamen. Een klein paradijs voor een ieder die wilt genieten van heerlijke internationale gerechten en fijn in het verwarmde binnenbad een baantje wilt trekken. Lapethos Resort is de vakantiebestemming voor plezier en ontspanning voor het hele gezin! BI €349, €379,-, Rondreis is inclusief: Retourvlucht naar Ercan vanaf Amster dam of Brussel]- Transfer van luch thaven naar hotel Comfortabele bus Professionele gids Alle overnachtingen tn I 3-sterrerihotel Topset of gelijkwaardig Verzorging op basis van logies en ontbijt Voor overige informatie I zie onze website! 1 Unieke ligging Volpension Plus Comfortabele kamers Verwarmd binnenbad Meerdere bars en restaurants Speeltuin voor de kinderen Voor overige informatie I zie onze wébsite! - SLIM NAAR DE ZON VLÏ EGVAKAN'Ti ES www.corendon.nl 023-751 06 06 Famagusta Crystal Rocks 8 dagen Logies Ontbijt Vertrek 20 sept t/m 11 okt €299,- Lapta Manolya 8 dagen Logies Ontbijt VertreK19: september 1 Vertrek 20 sept t/m 11 okt €299,- 8 dagen v.a. Kyrenia Ada Beach 8 dagen Logies Ontbijt VérfrélF19l5eptëmbef'- Vertrek 20 sept t/m 11 okt €369,- Kyrenia 8 dagen v.a. Vuni Palace ^7Q 8 dagen Logies Ontbijt VerfrelTigisebFéthber H Vertrek 20 sept t/m 11 okt €399,- Kyrenia 8 dagen v.a. Bellapais €399 8 dagen W,/"' Logies Ontbijt Vertrek 20 sept t/m 11 olct €429,- Kyrenia Mercure 8 dagen UUra All Inclusive Vertrek 19 september Vertrek 20 t/m 24 sept €629,- 8 dagen va.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 12