M arrea binnenland I n 25 jaar cel voor wurgen vriendin en zoon Uitbreiden poitieregio succesvol De boer op in Brazilië Provincie verbiedt windmolentje op school: 'Kafka in molenland' Schaap gedumpt www.marrea.nl vrijdag 14 september 2012 DEN HAAG - Een inwoner van Rijs wijk moet 25 jaar de cel in omdat hij op 7 oktober 2010 zijn 27-jarige vriendin en zijn 4-jarige zoontje wurgde. Dat heeft: het gerechtshof in Den Haag gisteren in hoger be roep bepaald, nadat justitie om dertig jaar celstraf had gevraagd. De slachtoffers werden in hun huis in Rijswijk vermoord. De rechtbank in Den Haag veroordeel de de man eerder tot 30 jaar cel, conform de eis van het OM. Het stel moest op korte termijn hun huis uit, nadat de man door fi nanciële problemen al een tijd de huur niet meer had kunnen beta len. Om gezichtsverlies te voorko men, besloot hij zijn partner en hun kind te doden. Na een onrusti ge nacht liep hij naar beneden en haalde een koksmes, dat hij onder de bank in de slaapkamer verstop te. Daar ging hij nog ongeveer een minuut zitten en besloot toen zijn vriendin te wurgen. Daarna wurg de hij zijn zoontje. Na de moor den vluchtte de man naar Italië, waar hij een week later kon won den aangehouden. Het hof vindt dat er sprake is van moord. Hij heeft tijd gehad om over zijn handelen na te denken. Het hof hield er rekening mee dat de man niet eerder is veroordeeld en spreekt van een familiedrama. DEN HAAG - De politie heeft vorig jaar in totaal 300 verdachten aange houden tijdens de aanpak van re gio-overschrijdende criminaliteit. Het gaat daarbij onder meer om overvallen, diefstal van lading, skimming en faillissementsfraude. Dat staat in het jaarverslag van het Bovenregionale Recherche Over leg (BRO). De zeven bovenregionale recher: che-eenheden van de Nederlandse politie noemen de resultaten over 2011 'succesvol'. Meer dan 750 aan giften werden opgelost. Rechtban ken hebben in totaal 315 jaar cel straf opgelegd aan de in 2011 ver volgde verdachten, meldde het BRO gisteren. Ladingdiefstallen hadden de spe ciale aandacht. Omdat die het meest worden gepleegd in de zui delijke provincies, is daar een spe ciaal projectteam ondergebracht. Tientallen ladingdieven werden aangehouden. Het aantal aangiften in de transportsector nam daar door iets af, ten opzichte van 2010. In 2011 was de Nationale Stuur- ploeg Overvallen, onderdeel van het BRO, voor het eerst actief Die hield zich met name bezig met de aanpak van zware overvallen. De slachtoffers hiervan kregen voor ruim 2,1 miljoen euro aan schade vergoeding toegekend. RIJSWIJK - In 2014 moeten zo'n 145.000 Brazilianen Nederland be zoeken. Dat is 45.000 meer dan in 2011. Die groei moet onder meer worden bewerkstelligd door een actieve Hollandpromotie in Brazi lië, waar het Nederlands Bureau voor Toerisme Congressen (NBTC), KLM, Schiphol en Am sterdam Marketing donderdag het startsein voor hebben gegeven. De vier partijen hebben zich voor drie jaar aan deze promotiecam pagne verbonden. „Brazilië heeft de afgelopen jaren een sterke eco nomische groei doorgemaakt en het is de verwachting dat deze groei de komende jaren doorzet. Daardoor groeit de middenklasse en wordt het voor steeds meer Bra zilianen mogelijk internationaal te reizen", aldus het NBTC. Volgens het NBTC hebben Brazilianen po sitieve associaties met Nederland. „Amsterdam wordt ervaren als een bruisende stad en Nederlan ders hebben de reputatie gastvrij en vriendelijk te zijn." AMSTERDAM - 'Een windmolen is een windmolen'. En dus verbiedt de provincie Noord-Holland scho lieren een amper twee meter hoge molen te bouwen als onderdeel van een les over duurzame ener gie. Initiatiefnemer Joris Vermeu len van ideëel projectbureau Hot pot noemt het 'Kafka in molen- land'. De provincie heeft hem officieel verboden met schoolkinderen een windmolentje van houten latten, staal en een dynamo te bouwen op een braakliggend bouwterrein in nieuwbouwwijk IJburg. „Dit is verbijsterend", zegt Ver meulen. „Ik probeer die kinderen alleen kennis bij te brengen over duurzame energie." 'Het zou amper meer energie op wekken dan een fietsdynamo." Het kost ons maanden om in be roep te gaan.' De provincie neemt sinds juli geen enkele aanvraag voor plaatsing van windmolens in behandeling, nu het een officieel verbod op nieuwe windmolens heeft aangekondigd voor het einde van dit jaar. Noord-Holland levert al meer dan genoeg windenergie, meent het provinciebestuur, zeker in vergelij king met de overige provincies. Vermeulen is er echter niet in eer ste instantie op uit energie op te wekken. Het is hem er vooral om te doen, schoolkinderen van IJburgse basis scholen kennis te laten maken met natuur, duurzame energie, zonne collectoren en dus ook de techniek achter een windmolen. 'Maar een provincieambtenaar heeft laten we ten dat hun besluit ook echt geldt voor onze plannen.' Wethouder Maarten van Poelgeest (Klimaat en Energie) noemt de si tuatie zo absurd, dat hij ervan uit gaat dat Noord-Holland zelf op zijn besluit terugkomt. 'De discus sie nam al vreemde vormen aan, maar dit wordt wel heel extreem.' De wethouder staat lijnrecht tegen over het standpunt van de provin cie. Hij streeft juist naar een rits nieu we windmolens rondom Amster dam, om de stad de-komende ja ren meer zelfvoorzienend te ma ken. Als de provincie haar besluit niet terugdraait, zal de wethouder daar op aandringen. 'Ik ben ook bereid IMETZ'N TWEE NAAR ZEE de vergunning zelf te verstrekken en vervolgens de discussie aan te gaan met de provincie. Het is een prachtig initiatief, deze kinderen moeten zo snel mogelijk die wind molen kunnen bouwen.' Een woordvoerder van de provincie be vestigt dat de molen op IJburg ook onder het verbod valt. Hij sluit niet uit dat uitzonderingen voor bijzondere projecten als dat op IJ burg in de toekomst mogelijk zul len zijn. Maar zolang het besluit nog in voorbereiding is, komen er geen vergunningen en zonder ver gunning mag het molentje niet worden gebouwd. De woordvoerder wijst wel op een ander aspect van de zaak. Hij bena drukt dat het windmolenverbod vooralsnog een voorbereidingsbe- sluit betreft en dat de uitwerking in de praktijk nog zou kunnen meevallen. 'Het uiteindelijke be leid hoeft niet per se zo stringent te zijn als het nu is.' Betrokkenen kunnen vanaf 21 september zes we ken lang hun zienswijze kenbaar maken aan de provincie. Eventue le reacties worden meegenomen in de totstandkoming van het defi nitieve besluit. De komende dagen bezoekt het Am- Ocean blijft tot maandag in Amster- sterdam. Daar mogen de 430 milita- dam. ren uitrusten en uitgaan. De HMS foto Koen Suyk/ANP APELDOORN - Een 18-jarige jongen uit Kootwijkerbroek is betrapt toen hij een dood schaap dumpte in een bos in Apeldoorn. Een bos wachter betrapte hem. Het weg gooien van een kadaver is een eco nomisch delict. Bent u wel eens in de Kop van Noord-Holland geweest? Hier heeft u nog de ruimte om te fietsen en te wandelen door de prachtige uitgestrekte natuurgebieden. Uw hotel, Fletcher Badhotel Callantsoog, is gelegen op slechts 500 meter afstand van het Noordzeestrand waar voor iedereen wel iets leiiks te doen is. Callantsoog ligt in het grootste bollengebied van Nederland, nabij shopstad Alkmaar en natuur-gebied Het Zwanenwater. Een prachtige omgeving die u zal verrassen. Grijp deze mooie kans voor een paar heerlijke dagen weg! Arrangement: Ontvangst met koffie of thee met regionale specialiteit 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner op de dag van aankomst V2 uur gebruik van sauna Entree natuurreservaat Het Zwanenwater Fletcher Badhotel Callantsoog (3*) ligt prachtig aan de duinrand, op 500 meter van het strand. Er zijn diverse faciliteiten aanwezig om lekker te ontspannen. Het restaurant met uitzicht over de duinen biedt u goede gerechten, bereid met verse producten. Uw ruime kamer beschikt over een badkamer met douche en toilet. Boeken via www.marrea.nlA/VEG094 Slechts 99,- p.p. Geldig t/m 28 februari 2013, m.u.v. feestdagen Prijs p.p. o.b.v. 2-persoonskamer.Toeslag op vrijdag- en zaterdagnacht 5,- p.p.p.n. Toeristenbelasting 2,- p.p.p.n.Toeslag alleengebruik. 25,- p.p.p.n. Reserveringskosten: 750 per boeking (vanaf januari 9,75). boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11