81 verkiezingen Nazomer in TURKIJE Ontgoocheling Wilders: 'In Brussel 'Echtfantastisch nu groei uitblijft vieren ze nu feest' voor nieuwe partij' Met kleine winst gelukkig 'Voor de volgende verkiezingen moet lijsttrekker Emile Roemer eerder beginnen met zijn debattraining' BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i,,,-» KRAS.NL donderdag 13 september 2012 VERKIEZINGEN TWEEDE KAMER 2012 Nog geen exitpoll te bekennen en de SP viert aan het begin van de avond alvast een voorzichtig feestje. Eigenlijk doet de uitslag er al niet meer toe, lijken de SP'ers te denken. De hoop dat de SP de grootste zou worden, was al vorige maand vervlo gen. Regeren? Ook die kans is klein. Ze zijn die teleurstel ling voorbij en dus is er alle ruimte voor uitgelatenheid. De hoop dat de partij nog wat extra zetels zou weten te sprokkelen vervliegt wan neer duidelijk wordt dat de SP weer kan rekenen op vijf tien zetels. Evenveel als nu. Zelfs geen zetel gewonnen? Daar had niemand rekening mee gehouden. De SP'ers zijn ontgoocheld. Al zeggen de Kamerleden dat ze trots zijn op het resultaat, de te leurstelling is van veel ge zichten af te lezen. De aan wezige Harry Oosterveen uit Den Haag weet: „Voor de volgende verkiezingen moet lijsttrekker Emile Roe mer eerder beginnen met zijn debattraining." De teleurstelling voor de PW was groot door het verlies van vele zetels. „Niet fraai", al dus Fleur Agema, de num mer twee van de PW. „Maar we gaan met een nieuwe groep de boel weer goed op stelten zetten." De vraag is of Wilders 'met de boel op stelten zetten' nog een factor van betekenis kan blijven in de politiek. Nu zijn boodschap niet meer op zo'n grote schaal meer lijkt aan te slaan kunnen an dere politici hem makkelij ker negeren. In de aanloop naar de eerste verkiezingsuit slagen dansten de kandi daat-Kamerleden en sympa thisanten van de PW nog, maar bij de bekendmaking van de eerste uitslagen sloeg de sfeer acuut om en drong het besef door dat de PW meer dan ooit een buiten staander is geworden. „In Brussel vieren ze nu feest", zei Geert Wilders. „Vandaag zetten we een stap achter uit. Dit is niet het einde. Dit zijn de momenten waarop een echte PW'er opstaat." Ongelofelijk, roept partijvoorzitter Jan Nagel als de eerste exitpolls binnenkomen. „Echt fantastisch. Dit is echt uniek voor een nieuwe par tij. Zoiets doet niemand ons meer na." Nagel hoopte aan het begin van de avond nog op twee zetels. „Ik durf nu de stelling wel aan dat we dat gehaald hebben", zegt hij later tevreden. Nummer vijf op de lijst, Wim van Overveld, ver wacht zelf nog geen plek te bemachtigen. „We moeten realistisch blijven", zegt hij. Van Overveld baalt ervan dat ouderen vaak erg tradi tioneel stemmen en dus niet gauw iets nieuws kie zen. „Ouderen komen wel vaak, maar de kans is groot dat ze op hun vertrouwde partij zullen stemmen." Jan-Dirk van Arkel, num mer 19 op de lijst, blijft posi tief „Veel ouderen zien dat wij echt opkomen voor on ze problemen en ik ver wacht dat we met bijvoor beeld een restzetel zelfs naar vier klimmen." Geert Wilders baalt van zijn nederlaag. Teleurstelling bij leden van de SP. Harry ©ostervèemi, Den Haag Voor Jan Nagel van 50Plus is het een prachtige avond. I'm sexy and I know it!, knalt door de luidsprekers als D66-Ka- merlid en campagneleider Kees Verhoeven de Nieuwe Kerk in Den Haag toespreekt. „Kandidaat-Ka merleden en vrijwilligers, we heb ben er met z'n allen alles voor ge daan. We hebben zelfs GroenLinks nog ingehaald met het aantal likes op Facebook. Tot de laatste dag heb ben we door geknokt, ondanks de tweestrijd." Voor het Kamerlid dat straks als nummer laatst voor D66 de Kamer in komt, wordt het overi gens nog wel een paar dagen nagel bijten. Dan pas worden de voor keurstemmen bekend en het zal niet de eerste keer zijn dat een la ger geplaatste D66-kandidaat er als nog met de felbegeerde Kamerzetel vandoor gaat In 2010 lukte dat oud-joumaalpresentator Pia Dijk stra en in 2006 Fatma Koser Kaya. „We moeten op deze manier door blijven bouwen aan de partij", be sluit Verhoeven. „Want er komt een dag dat D66 een van de twee partijen in de tweestrijd gaat zijn." Nieuw bij KRAS.NL! sfeervol hotel, direct aan het strand en op ca. 10 km afstand van het centrum 1 met wellnesscenter, groot zwembad en uitgebreid entertainmentprogramma 1 een echte aanrader voor het hele gezin! .kras.nl/77518 het hotel wordt omgeven door een weelderige tuin en ligt direct aan het privé- strand met een mooie pier met luxe en modem ingerichte kamers ter kennismaking nu extra voordelig! Zie www.kras.nl/77682 1 modem en luxe hotel, direct aan het strand en nabij bevindt zich het centrum 1 heeft een prachtige ligging en wordt omgeven door een mooie weelderige tuin 1 beschikt over vele faciliteiten! Zie www.kras.nl/77572 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteiienfonds. waarom zou je meer betalen Hotel Jasmine Beach Resort* 8 t/m 22 dagen ó.b.v. all inclusive Vertrek: van 24/09/12 t/m 31/10/12 Maxima Paradise Resort* 6 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 20/09/121/m 24/10/13 modern designhotel, met prachtige kamers met uitzicht over de zee beschikt over nieuwe faciliteiten, zoals waterglijbanen en een nieuw restaurant Vertrek t/m 23 okt. in prijs verlaagd! Hotel Onyria Claros* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 20/09/12 t/m 23/10/12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8