werk van techniek wail of Fame Pontes maakt écht zeeland j 33 'Meer monumenten slecht onderhouden' Volg ons op @twitter en /facebook French manicure, nagelverlenging met wit of kleur randje van €50 voor €25 bij Nagelstudio Judith in Heinkenszand. donderdag 13 september 2012 Aan de muur van eetcafé De Zak in Ovezande hangen foto's van alle oud en huidige profwielrenners uit Zeeland. Voorwaarden om deel uit te maken van deze Wall of Fame: prof zijn en in Zeeland zijn geboren. door Piet Kleemans echniek Design. De naam is nieuw en dat geldt ook voor het lo kaal waarin de ver nieuwde onderwijsafde ling van Pontes Pieter Zeeman is ondergebracht. Pontes maakt meer werk van techniek. Doel: de vm- bo-onderwijspoot een stevige op pepper geven. Vroeger heette het Metalektro en Bouw. De nieuwe naam Techniek en Design is, stelt Pontes vmbo-di- recteur Anita de Munnik, méér dan alleen andere aanduiding. Het staat ook voor een omslag in het vmbo-praktijkonderwijs op de Pon tes Pieter Zeeman. „Wij hebben on der onze leerlingen heel veel 'doe ners' en er zijn heel veel mogelijk heden in techniek. We richten ons nu meer dan voorheen op wat er nodig is in het bedrijfsleven. Er is bijvoorbeeld heel veel vraag naar goede lassers. Daar is een beste bo terham in te verdienen." Door beter in te spelen op wat de markt vraagt, worden in de visie van De Munnik meerdere vliegen in één klap geslagen. „Bedrijven zijn er bij gebaat dat wij ze goed be dienen, maar het betekent ook dat wij jongeren een goed uitzicht op een baan op Schouwen-Duiveland kunnen bieden. En wij willen, ge zien de krimp van de bevolking graag dat de jeugd hier blijft." De omslag van de Metalektro en Bouw naar Techniek en Design is er een naar verbreding en samenwerking. Techniek is veel meer dan allen tim- Techniek is meer dan timmerman of constructiebankwerker. De opleiding is volgens vmbo-directeur Anita de Munnik van Pontes Pieter Zeeman ook interessant voor meisjes. foto Dirk-Jan Gjeltema merman of machinebankwerker. Het gaat van ICT tot aan vakman in het staalbedrijf en van loodgie ter tot automonteur. Signmaking - het ontwerpen en maken van belet tering - is ook interessant. Bij de verbouwing van de bestaan de technieklokalen tot één grote open ruimte, is door de drie docen ten en de onderwijsassistent van de afdeling gezamenlijk een plan uitgedacht. De Munnik is trots op het eindresultaat. „Het is een prach tige ruimte geworden en de machi nes staan nu ook heel efficiënt op gesteld." In de nieuwe opzet van het tech nieklokaal zit de computerruimte precies tussen metaal- en houtbe werking in. „Tekenen met CAD (computer aided design) kan op een heleboel manieren voor een he leboel disciplines in techniek", ver klaart De Munnik de centrale plaats van de computerruimte. Te genover deze ruimte is een beschei den hoekje voor de docenten ge maakt. Met uitzicht op zowel de metaalhoek als de machines voor houtbewerking. Bij het indelen van de ruimte is meteen ook de bezem gehaald door apparatuur en materialen. En er is, met steun van het bedrijfsle ven, flink geïnvesteerd in bijvoor beeld lascabines, compleet met af zuiginstallatie. Niet alleen de vmbo-leerlingen van de Pontes gebruiken die, maar ook de Zeeuwse lasschool voor volwas senen is er elke donderdagavond te vinden. MIDDELBURG - Het onderhoud van een toenemend aantal (monumen tale) panden in de Middelburgse binnenstad is aan het verslechte ren. Voor de crisis zijn de panden sterk in prijs gestegen. Gevolg is dat voor deze monumentenpanden nog altijd veel geld wordt gevraagd waardoor ze nu vaak lang te koop staan. En als ze dan al verkocht worden hebben nieuwe eigenaren, door te ruglopende mogelijkheden voor restauratiesubsidie, onvoldoende middelen om de panden goed te onderhouden, zo staat in een nota van burgemeester en wethouders van Middelburg. Het dagelijks be stuur van de gemeente wil nu 25.000 euro subsidie beschikbaar stellen als bijdrage in de restaura tiekosten van een achttien- de-eeuws pand in de Singelstraat. Het gaat om het pand King Ge orge I uit 1789. BV Monumenten- beheer Middelburg voert de restau ratie uit in samenwerking met Bouwopleiding Zeeland en het werkbedrijf van Orionis. Het gaat om de restauratie van het casco en het geld komt uit de gemeentelijke pot voor de crisisbestrijding. Na de restauratie zal het opgeknap te pand door de stichting weer worden verkocht @SWEETDEALZEELND /SWEETDE AL.ZEELAND Onderdeel van /GGGNGR Media Donderdag 13 september Verzorgde handen en mooie nagels zorgen ervoor dat je goed voor de dag kunt komen. De meeste vrouwen spenderen veel aandacht aan kleding en schoonheidsproducten, maar de nagels schieten hierbij wel eens tekort. Nagels die niet willen groeien, brekende, ingescheurde of gewoon lelijke nagels zijn problemen die bij iedere vrouw bekend in de oren klinken. Reken daar nu mee af dankzij een verzorgende manicure.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73