'Vaart achter Kennedylaan' 24 'Gemeente koos voor nieuwe school' Palingen kunnen weer Braakman in zwemmen Libdub voor klassen op lied van Tijl Damen donderdag 13 september 2012 Burgemeester Lonink wil snel plannen zien Nieuw Namen Jac. de Baar uit Graauw schreef een lijvig, prettig lees baar boek naar aanleiding van 150 jaar parochie in Nieuw Namen. Hij beschrijft niet alleen de geschiede nis van de kerk, maar ook het verenigingsleven en an dere activiteiten in het ooit zo armoedige De Kauter. door Henk Boot TERNEUZEN - - Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen wil dat de Terneuzense projectontwikkelaars Aannemersbedrijf Van der Poel en Lafoma vaart zetten achter de plan nen voor detailhandel aan de Ken- nedylaan-West in Terneuzen. Lonink vindt dat Terneuzen het zich niet kan permitteren nog lan ger te wachten tot de projectont wikkelaars komen met concrete initiatieven voor het braakliggend gebied in de binnenstad van Ter neuzen. Hij wil voor 2013 helderheid. „We wachten al vijftien jaar op plan nen voor het gebied bij de Kenne- dylaan-West. De raad wil daar dicht bij het winkelhart van de stad perifere of grootschalige de tailhandel. Maar er gebeurt niks. Daardoor missen we hier in Ter neuzen ontwikkelingen die wel in Goes en Middelburg plaatsvinden. De nieuwe winkelcentra daar trek ken klanten, die in Terneuzen niet aan hun trekken kunnen komen. Dat moeten we niet hebben", al dus Lonink. Hij neemt de eigenaar van een deel van de grond (De Hoop) en de projectontwikkelaars (Van der Poel en Lafoma) kwalijk dat na al die jaren niet in beweging komen. „Je kunt nu wellicht zeggen dat de crisis tegenwerkt, maar dat was twaalf jaar lang. daarvoor natuur lijk niet het geval." Volgens Lo nink zouden bedrijven als Media- Markt, BCC en Praxis voor een- stad als Terneuzen een welkome aanvulling op het bestaande assor timent vormen. Komt er binnekort geen concreet plan voor Kennedylaan-West op tafel, dan zou de raad volgens hem serieus moeten kijken of het be stemmingsplan voor de Zuidpoort (in de omgeving van de skihal) niet aangepast moet worden. „Daar mag nu alleen leisure (sport- en vrijetijdbesteding) wor den ondergebracht, maar aanpas sing van het bestemmingsplan kan ook andere detailhandel mogelijk maken." Volgens directeur Maarten van der Staal van Aannemingsbedrijf Van der Poel wordt de burgemeester binnenkort op zijn wenken be diend. „Ik ga niet via de krant com municeren over wat er speelt. Dat doe ik liever in een rechtstreeks ge sprek met de gemeente. We zitten binnenkort met elkaar om de tafel. En ik hoop dan een plan te over leggen waar we met zijn allen en thousiast over zijn." BOEKHOUTE - Palingen uit de pol ders bij Boekhoute, net over de grens bij Philippine, kunnen weer vrijelijk de Braakman in zwem men en via de Westerschelde naar hun paaigebied in de Sargassozee komen. Dit is te danken aan een investering van 968.000 euro van de Vlaamse Milieumaatschappij in het gemaal in het Isabellekanaal bij Boekhoute. Met dit geld zijn, naast een forse renovatie van het Isabellagemaal, vijf visvriendelijke vijzels bekostigd. Trekvissen als pa- BRESKENS - Muzikant Tijl Damen heeft een landelijke wedstrijd uit geschreven voor een libdub door basisschoolkinderen. Een libdub is een playback van een lied door een groep mensen, waarvan in één scene een filmpje wordt ge maakt In dit geval moet de libdub worden gemaakt van het nummer 'Van de wereld is er maar één'. Dat schreef Damen speciaal voor de kinderboekenweek van dit jaar. Bovenbouwscholieren uit het hele land kunnen klassikaal meedoen. Inzenden kan tot woensdag 10 ok tober. De winnende klas mag het lied echt inzingen. Meer informa tie via 0117 308979. lingen raken bij het passeren van het gemaal minder gewond, waar door de kans op overleving sterk toeneemt. Uit onderzoek is eerder gebleken dat in de oude situatie twintig procent van de palingen de passage niet overleefden. Deze studie is oktober-december 2009 uitgevoerd door het Instituut voor Natuur- en Bosonderzoek. Van de passerende 180 palingen legden er zo'n 36 het loodje. Het vernieuw de gemaal is woensdagmiddag offi cieel in gebruik gesteld. Jac. de Baar dook de afgelopen jaren in de geschiedenis van Nieuw-Namen. foto Camile Schelstraete door Martijn de Koning OOSTBURG - Niet christelijke basis school De Drieklank, maar vooral het Sluise gemeentebestuur vond het een goed idee om De Drie klank niet onder te brengen in de nieuwe brede school in Oostburg. Dat benadrukte wethouder Jan Schaalje dinsdag in een commissie vergadering van de Sluise gemeen teraad. Dat deed Schaalje nadat de voltalli ge commissie zich afvroeg waarom De Drieklank een nieuw, eigen ge bouw krijgt en niet met de katho lieke Sint Bavo en openbare Beren- burcht in de nieuwe brede school gaat. Daarbij werd gesuggereerd dat De Drieklank, dat zo'n vijftig leerlin- gen heeft, had geweigerd met de andere scholen onder één dak te gaan zitten. Krijgen ze nu als 'belo ning' voor die houding een eigen nieuw onderkomen, vroeg een aantal raadsleden zich af. Schaalje ontkende dat. „Wij den ken zelf dat deze oplossing rich ting de toekomst de slimste is." In het voorstel aan de raad bouwt Sluis een brede school op de huidi ge plek van de Sint Bavo en De Be renburcht, en krijgt de Drieklank vervangende nieuwbouw op de huidige locatie aan Orion. „Als we het mfc geschikt maken voor drie scholen, is dat gebouw, gezien de bevolkingskrimp, moge lijk al heel snel te groot. Dat zou zonde zijn", vertelde Schaalje. De nieuwbouw voor De Drieklank kan, mocht die school ophouden te bestaan of op termijn toch in te passen zijn in het nieuwe mfc, ge bruikt worden voor andere doel einden, gaf Schaalje aan. De maatregelen kosten bij elkaar bijna 7 miljoen euro. Als De Drie klank in de brede school zou gaan, zou dat bedrag niet lager zijn, be nadrukte Schaalje. „Daar hoeven we het dus niet voor te laten." Overigens waren de commissiele den te spreken over het feit dat er 'eindelijk' zicht is op een brede school, waarin ook de kinderop vang, peuterspeelzaal en consulta tiebureau een plaats krijgen. Het lijkt daarom waarschijnlijk dat de gemeenteraad eind deze maand ak koord gaat met de bouw. Die moet in de zomer van 2014 klaar zijn. Volgend schooljaar moeten leerlin gen van beide scholen dus tijdelijk elders worden ondergebracht. „Daarvoor wijken we waarschijn lijk uit naar Den Hoekzak", vertel de Schaalje. Die gaat daarna tegen de vlakte om plaats te maken voor een su permarkt met parkeerplaats. Het nieuwe gebouw van De Drieklank wordt volgende zomer tijdens de vakantie in zes weken gebouwd. Dat gebeurde vorig jaar ook met de school in Zuidzande. Voor de leerlingen van De Drie klank hoeft daardoor geen vervan gende locatie te worden gezocht. NIEUW-NAMEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64