zeeland 123 Schakel Porgy en Bess wil nieuwe wegen inslaan Toekomst Zorgeloos Dierenleven wat zorgelozer MSMXSEÊÊÊÊmÊmm Bedrijfsleven donderdag 13 september 2012 Het moet er dit seizoen van komen, Porgy en Bess wil nieuwe wegen inslaan. Het begin is er. Al vijftig voorstellingen zijn vastge legd. Jazz- en bluesconcerten, klas sieke muziek, literaire avonden, ze blijven allemaal gehandhaafd. Wat goed is, hoef je niet te veranderen, maar het culturele café-podium aan de Noordstraat in de Terneu- zense binnenstad wil zich op nog meer terreinen gaan onderschei den. Zo staat er voor elke eerste donder dag van de maand een optreden van een standup comedian op het programma. Jan van Maanen, win naar van het Amsterdams klein kunst festival 2010, bijt donderdag avond 4 oktober het spits af met zijn One Jan Show (aanvang 20.30 uur, entree 12,50 euro). Het be stuur van Porgy en Bess wil bij dit soort optredens ook Terneuzense jongeren betrekken. Woordvoer ster Joke Naugthon: „Toonbeeld heeft ook een standup come- dy-theatergroep. Het zou prachtig zijn als we die in het voorprogram ma van een grote naam zou kun nen optreden." Porgy en Bess en het succesvolle Terneuzense dance-event Jazz-a- Delic hebben elkaar ook (weer) ge vonden. Jazz-a-Delic strijkt zater dagavond 13 oktober in Porgy en Bess neer onder de noemer The Classics remastered, back to Porgy. En wat te denken van een film huis met meer culturele films? Jo ke Naugthon reageert enthousiast. „Dat zou wel een idee kunnen zijn." OSSENISSE Crassenweekend bij De Hemelsleutel Kwekerij De Hemelsleutel aan de Lageweg 2 in Ossenisse staat zater dag en zondag in het teken van het grassenweekend. Grassen zijn vol gens de organisatoren in deze tijd van het jaar op z'n mooist. En, stel len zij, dit jaargetijde is heel ge schikt om te planten, want grassen hebben dan nog een aantal maan den om een stevig wortelstelsel te vormen. Openingstijden beide da gen van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag is er ook nog een gratis kinder workshop cupcakes versieren van 13.30 tot 15.30 uur. door René Hoonhorst BRESKENS - Het bestelautootje van Stichting Zorgeloos Dierenleven in Driewegen scheed er enkele we ken geleden mee uit. Maria Moria en haar vrijwilligers zaten met de handen in het haar, want in de steek gelaten, zieke en nooddrufti ge dieren konden niet langer wor den opgehaald of weggebracht. De Breskense supermarkteigenaar Ronald Lohman las Moria's nood kreet in de krant. Hij alarmeerde wat collega-ondernemers en nog geen dag later hadden zes lokale ondernemers een autootje gere geld. Een van hen was de eigenaar van garagebedrijf Varamo. Die stel de de acht jaar oude Ford Transit voor een vriendenprijsje beschik baar, spoot hem fris geel en geeft Maria Moria er een jaar gratis on derhoud en een apk-beurt bij. Een designbureau zorgde voor ludieke belettering, zodat het autootje als vrolijke, rijdende reclamezuil voor Zorgeloos Dierenleven door de streek kan rijden. Maria Moria was de koning te rijk dat ze vanuit de buurtschap bij Biervliet weer onder meer naar het Veerplein Breskens kan rijden. Ze zet geregeld gewonde of ver dwaalde vogels op de veerboot, die er weer worden afgehaald door medewerkers van De Mikke. Maria heeft nog vogels, honden, katten, een chinchilla en een muis, die op zoek zijn naar een baasje. Belang stelling voor een dier: kijk op www.zorgeloosdierenleven.nl Twee Zeeuws-Vlamingen zijn on langs afgestudeerd aan respectieve lijk aan de Universiteit van Amster dam (UvA) en de Erasmus Univer siteit in Rotterdam. Hans Nijskens uit Kloosterzande heeft in Rotter dam de titel Master of Science be haald in public administration. Hans is oud-leerling van het Rey- naert College in Hulst. Paul Mer- tens uit Vogelwaarde is cum laude afgestudeerd als Master of Science in de neurowetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam. Ook hij is oud-leerling van het Reynaert College. Paul heeft een contract gekregen aan de universi teit om te promoveren op hersen onderzoek. TERNEUZEN Derde editie Maespop op Arsenaalplein Het Arsenaalplein in de binnen stad van Terneuzen is zaterdaga vond het podium voor de derde editie van Maespop, met veel dan- cemuziek. De Milk Brothers, Class Hero en Genetic nemen onder an deren plaats achter de draaitafel. Twee dansers treden ook op en er is een lasershow. Maespop begint zaterdagavond om tien uur en gaat door twee uur 's nachts. De entree is gratis. Maespop valt samen met de tweede dag van de kermis in Terneuzen die tot en met zondag 23 september draait. TERNEUZEN Lintje voor ziekenhuis van borstkankerdub Ziekenhuis Zorgsaam in Terneu zen heeft, net als het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes en Vlis- singen, van de Borstkanker Vereni ging Nederland (BVN) een 'roze lintje' gekregen. Dat bewijst dat, volgens de BVN, er op het gebied van borstkanker erva ren chirurgen in het Terneuzense ziekenhuis werken, de wachttijd voor operaties en het krijgen van uitslagen niet te lang is en patiën ten tevreden zijn over de geleverde zorg. TERNEUZEN Zang en muziek voor gezelschappen Toonbeeld begint komende maan dag met de cursussen ensembles en bands, waaronder pop, jazz, ka mermuziek, strijkers, wereldmu ziek, saxofoon, blokfluit, koper en zingen in een koor. Wie samen met anderen muziek wil maken of zingen, kan meer in formatie vinden en zich aanmel den op www.terneuzen.nl/toon- beeld. Roman Goedhart: „Porgy en Bess straalt zoveel warmte uit. Ik kan goed begrijpen dat artiesten er graag komen." foto Mark Neelemans Roman Goedhart werkt sinds 15 augustus als manager bij café-cultureel po dium Porgy en Bess in Terneuzen. Hij is 'een essentiële schakel', een spin in het web, dat - benadrukt hij - geweven blijft worden door vrijwilligers. Wil Zeeuws-Vlaanderen een aantrekkelijk woonge bied en vestigingsplaats voor bedrijven blijven, dan is een goed cultureel aanbod belangrijk, zegt Porgy en Bess-woordvoerster joke Naughton. „Daarom heb ben grote bedrijven ons ook gesponsord." IfèRENLEVEN ;diereoleven;ni Maria Moria kan dankzij supermarkteigenaar Ronald Lohman en zijn colle ga's weer gewonde en zieke dieren vervoeren. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63