Here uit n Waarvoor staat logo van evangelische boekwinkel? Teigetje en Woelrat over hun leven met Gerard Reve donderdag 13 september 2012 De palmbomen worden wel eens voor wietplanten aangezien. De palmbomen op het uit hangbord van Evangeli sche Boekwinkel Oase zet ten in het verleden nog wel eens mensen op het verkeerde been. Drugstoeristen dachten dat er wiet planten op de tekening te zien wa ren en stapten binnen voor wat ro de libanon, zwarte pakistan of an dere hashsoorten. De vroegere be heerder Marten Heeringa vond dat nooit erg. Zijn eerste doel was niet de verkoop van boeken maar evan gelisatie. Heeringa slaagde er zelfs ooit in om een verslaafde vrouw 'de Weg te wijzen'. Ze raakt geen drugs meer aan, maar probeert vroegere gebruikers ook tot de He- re te brengen. Degene die weet waar het logo van de winkel voor staat, kan zijn oplossing mailen naar: info@boekwinkeloase.nl De winnaar kan een bijbel volgens de Nieuwe Bijbelvertaling (NBV) ophalen of desgewenst een Herzie ne Statenvertaling krijgen. De prijswinnaar van vorige week is nog niet bekend: er kan nog wor den ingezonden naar snoepwinkel Delicia in Wissenkerke: cstogi@gmail.com, met het ant woord op de vraag: hoeveel soor ten snoep kan een kleine winkel bergen? De prijs voor de winnaar van deze week. Teigetje en Woelrat, mode ontwerpers en voormalig le venspartners van schrijver Gerard Reve, presenteren vrijdag in De Drvkkery in Middelburg hun boek Ons leven met Reve. Het bevat, in zowel woord als beeld, het dramatische liefdesverhaal van het drietal. Willem Bruno van Albada en Henk van Manen leefden van 1963 tot 1975 als partners samen met Ge rard Reve. Onder hun koosnaam pjes Teigetje en Woelrat komen ze veelvuldig voor in de boeken van Reve, die in de jaren zeventig naar Frankrijk verhuisde. Van Albada en Van Manen kozen samen voor een leven in Nederland. In 1983 be gonnen zij als modeontwerpers hun eigen kledinglijn genaamd Teigetje 8c Woelrat. In Ons leven met Reve vertellen zij voor het eerst hun eigen verhaal over hun relatie met de auteur. Het boek bevat talrijke door hen gemaakte en nooit eerder gepubli ceerde foto's uit die tijd en de men- sen met wie zij omgingen, onder wie Hanny Michaelis en Wim Schuhmacher (de partners die hen voorgingen) en hun vrienden Jo seph Cals en Ernstjan Engels, Re- ves latere aspirant-partners. Boekpresentatie Teigetje Sc Woelrat, vrijdag in De Drvkkery in Middelburg, 16.30-17.30 uur. etalage www.pzc.nl/uit foto's Mark Neelemans boekhandel nog steeds een plek heeft in Temeuzen. Toen schipper Koster aan wal ging, probeerde hij mensen die aan lager wal waren geraakt uit de goot te trekken. Door aansluiting bij de landelijke stichting Bijbelkiosk-Arbeid is het particulier initiatief van 'broeder en zuster' Koster in stand gebleven en kan iedereen in Oase zijn 'ei gen weg naar de Heer' zoeken. Teigetje.en Woelrat met in het midden Gerard Reve.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55