Winkel in dienst van de io luit donderdag 13 september 2012 door René Hoonhorst Evangelische Boekwinkel Oase is een bijzondere winkel. Het personeel staat er niet in de eerste plaats om bijbels en andere christe lijke boeken, cd's en dvd's te verko pen. Het beheerdersechtpaar en zes an dere vrijwilligers praten liever met de klanten/bezoekers, horen hun levensgeschiedenis aan of bidden zelfs met hen. Anton Kroes, die met zijn vrouw Ruth de boekwin kel sinds vorig jaar beheert voor de stichting Bijbelkiosk-Arbeid, ziet de winkel als een 'laagdrempe lige ontmoetingsplaats' om in ge sprek te komen met klanten. „Ik kan mensen niet overtuigen, maar alleen getuigen. Door te ge tuigen van Jezus Christus, die de weg wijst naar de eeuwige heerlijk heid, hoop ik andere mensen ook die weg te wijzen", betoogt Kroes. Als gepensioneerd medewerker van Philips Lighting heeft Kroes wel enig commercieel gevoel en in zicht. „Het commerciële komt op de tweede plaats. De medewerkers zijn allemaal vrijwilligers. Maar wë wilen wel verantwoord onderne men en proberen wel kostendek kend te werken, onder meer door secuur voorraadbeheer." Evangelische boekwinkels hebben voor velen een wat stoffig, antiqua risch imago. Degenen die Oase aan de Terneuzense Zandstraat (het verbindingsstraatje tussen de. Markt en de parkeergarage onder de Oostkolk) binnenstappen, zien echter een moderne winkel met ei gentijds interieur. Oase is ook meer dan een boekwinkel. Behal ve (kinderbijbels en boeken over het (christelijk) geloof, zijn er dvd's, cd's, kalenders, beeldjes, ba- bykleding, speelgoed, sieraden, spreukenbordjes, zeepjes en een scala aan hebbedingetjes te koop. Geen spullen die je ook bij Markt kramer of Blokker kunt kopen, maar 'producten met een bood schap', legt Kroes uit. Zo zijn veel sieraden getooid met een kruisje of met het Ichtus-visje (Ichtus staat voor Jezus Christus, Gods Zoon, Onze Redder) en zijn er babytruitjes met de tekst '50% mama, 50 papa, 100% Gods plan'. Oase maakt zich langzamer- hand op voor de drukste tijd van het jaar, het laatste kwartaal. „De bestellingen voor de kalenders voor 2013 lopen binnenkort weer binnen. Mensen komen het kwar taalmagazine van de christelijke boekhandel halen om te kijken wat ze voor Sinterklaas of Kerst mis willen hebben. Als mensen een cadeau met inhoud willen ge ven, kunnen wij hen dat bieden." Een artikel wat het hele jaar loopt - naast de diverse (kinder)bijbels - zijn de wenskaarten. Bij een huwe lijk of overlijden, maar ook bij een verjaardag of verhuizing, vinden veel mensen het toch fijn om een boodschap uit de bijbel of een ci taat uit een psalm mee te sturen. Kroes constateert dat bijna veertig jaar nadat Wim en Corrie Koster Oase begonnen de evangelische Er worden ook dvd's en cd's met een boodschap verkocht. Voor ieder wat wils. De afdeling kinderbijbels en spelletjes. DONDERDAG 13 SEPTEMBER Middelburg o Bart de Graaff vertelt over zijn boek '1599 km tussen Amsterdam en Gouda'. De Drvkkery, 20.00-21.00 uur Terneuzen Maarten van Rossem blikt vooruit op Amerikaanse verkiezingen (uitverkocht). Porgy en Bess, 20.00 uur VRIJDAG 14 SEPTEMBER Dreischor Onthulling beeldje Antje de Waaij. Slotstraat, 16.15 uur Goes Schrijfster Marion Bloem signeert haar boeken. De Koperen Tuin, 14.00-15.00 uur Middelburg Rondetafelgesprek tussen kunstenaars en ondernemers over architectuur. Met Jean Baptiste Decavèle, Dora Stiefelmeier, Lorenzo Benedetti, Piet Dieleman, Bert van de Linde en Dick Anbeek. De Drvkkery, 15.00 uur Teigetje en Woelrat, modeontwerpers en voormalig levenspartners van schrijver Gerard Reve, presenteren hun boek 'Ons leven met Reve'. De Drvkkery, 16.30-17.30 uur ZATERDAG 15 SEPTEMBER Burgh-Haamstede Zesde Water en Wind Wandeltocht. Start vanaf kantine SV DFS, Leliëndaleweg voor 20 en 30 km vanaf 8.30 uur en voor de 5, 8 en 15 kilometer vanaf 10.00 uur. Dreischor Vriendendag Stichting Paardrijden Ge handicapten Schouwen-Duiveland. Manege Balans, vanaf 12.00 uur Eindewege 6e wedstrijd voor de Zeelandbokaal au tocross. Na de autocross is er een avond programma met live muziek. Ankerveersedijk, 12.00 uur. Middelburg Lezing David Robson en Chelvadurai Anjalendran (in het Engels) in het kader van kunst- en architectuurmanifestatie Fagade 2012. Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur Open dag Vogel- en Zoogdieropvang De Mikke. Koudekerkseweg 131a. Nïeuwerkerk Ride for the Church. Vertrek kerkcentrum Punt-3,14.00 uur Ouwerkerk Excursie vereniging 4kracht naar stro- balenhuis. Aanmelden via email info@4kracht.nl. Aanvang 14.00 uur. Terneuzen Stroomopwaarts/Stroomafwaarts: extra vaartocht over de Schelde in combi natie met een bezoek aan Antwerpen. Heenreis per touringcar. Vertrek Oude Haven, 11.00 uur Westenschouwen Seizoenstart Jeugd Natuur -en vogel wacht met korren op het strand. Rotonde Westenschouwen, 10.00 uur ZONDAG 16 SEPTEMBER Ellewoutsdijk Oecumenische bijeenkomst met Han- nie Oele. Zang: Mie z'n vieren. Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Oost-Souburg Finissage van het project 'RAUMLICH' van de Duitse kunsthistoricus en curator Dr. Peter Lodermeyer. IK-eiland bij watertoren, 12.00 uur WOENSDAG 19 SEPTEMBER Burghsluis Wandelexcursie langs inlagen. Vertrek P-plaats Plompe Toren, 14.00 uur Zierikzee Knutselmiddag. Kinderboerderij De Punt, 14.00-16.00 u. NOTARISPRAKTIJK VAN DONGEN Duidelijkheid, tot op de komma Dam 37, Middelburg 0118 629155 www.notaris-vandongen.nl Voor Anton Kroes komt de commercie op de tweede plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54